УКР РУС ENG 
   

ОВРУЦЬКА єпархіяОвруцька єпархія заснована рішенням Священного Синоду від 22 червня 1993 року. До її складу ввійшли такі адміністративно-територіальні райони Житомирської області: Овруцький, Коростенський, Олевський, Володар-Волинський, Ємільчинський, Лугинський, Малинський, Народицький, Радомишльський і Брусилівський. Архієреєм на кафедру цим же рішенням Священного Синоду було призначено єпископа Віссаріона, вікарія Житомирської єпархії.

На момент створення Овруцька єпархія мала 135 парафій, один Свято-Василівський жіночий монастир, 115 священиків і 3 дияконів. На початку 2007 року в єпархію входило вже 225 парафій, 153 священики, 5 дияконів, 3 монастирі (Свято-Василіївський жіночий в м. Овруч; чоловічий на честь Казанської ікони Божої Матері в с. Чоповичі (Кипляче); жіночий на честь Афонської ікони Божої Матері в с. Чоповичі Малинського району).

25 жовтня 2001 року в Овручі Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, відкрив і освятив кафедральний Спасо-Преображенський собор, який будувався понад 10 років. 16 грудня 2001 року в Коростені було відкрито й освячено кафедральний собор на честь Різдва Христового (будувався 12 років).

За роки існування єпархії споруджено й освячено 61 храм, надруковано 580 тисяч місіонерських брошур, видано 420 тисяч газет «Православне слово», у парафіях розповсюджено 180 тисяч протисектантських листівок.

В єпархії діють 87 недільних шкіл, духовенство опікує 15 лікарень, 3 дитбудинки та одну виправну установу.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com