УКР РУС ENG 
   

КОНОТОПСЬКА єпархіяКонотопська єпархія розташована в північній частині Сумської області, на заході межує з Чернігівською, на сході - з Курською, на півночі - з Брянською областями.

До 1994 року входила до складу Сумської єпархії. З липня 1994 року виділена як самостійна - Глухівська, юрисдикція якої поширювалася на Глухівський, Конотопський, Кролевецький, Буринський, Путивльський, Серединно-Будський, Шосткінський і Ямпільський райони Сумської області.

19 травня 1998 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал № 936) єпархія була перейменована. «Згідно з рішенням виконкому Конотопської ради народних депутатів від 3 квітня 1998 року, - сказано в документі, - та договором про передачу дошкільного закладу Глухівській єпархії під адміністративний центр та житлове помешкання керуючого єпархією, де проведено капітальний ремонт i вже функціонує єпархія, у зв'язку з тим, що Конотоп є індустріальним містом, а також за бажанням духовенства й мирян, перейменувати Глухівську єпархію на Конотопську з титулом правлячого архієрея «Конотопський i Глухівський».

З 30 травня 1999 року єпархією керує єпископ Iнокентій (Шестопаль).   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com