УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир нагородив мера Москви орденом Української Православної Церкви8 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр за допомогу в організації святкових заходів, присвячених Дню Хрещення Русі, які пройшли 28 липня 2011 року в столицях України,  Росії та Білорусі вручив орден Святого рівноапостольного князя Володимира І-го ступеню меру міста Москва Сергію Собяніну. Окрім цього, орденом Святого князя Володимира ІІ-го ступеню нагороджений член міжнародної  організації "День Хрещення Русі" Олексій Омеляненко.

На церемонії нагородження, що пройшла у резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Києво-Печерській Лаврі, також були присутні намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова КМДА Олександр Попов, члени організації "День Хрещення Русі".

У ході зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками, зокрема, пан Собянін підніс у подарунок Блаженнішому Митрополиту Володимиру декоративну шкатулку із зображенням храму Христа Спасителя.

У своєму подячному слові архієпископ Олександр згадав про порівняно нещодавню відбудову цього московського храму, зруйнованого більшовиками у 1931 р., в якій участь приймала також і мерія. «У столиці нашої держави з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира нещодавно було закладено, а сьогодні вже будується Свято-Воскресенський Кафедральний Собор, котрому належить стати духовно-просвітницьким осередком української землі. І ми переконані, що Київська міська державна адміністрація братиме активну участь у споруджені цієї майбутньої перлини Києва, а також виражаємо їй та Олександру Павловичу Попову особисто щиру вдячність за ту допомогу, яку вже було надано в цьому благому ділі», – зазначив архіпастир.

По завершені зустрічі трудами владики намісника для гостей було організовано екскурсію, після якої вони відвідали також і Державний історико-культурний Печерський заповідник.


***

Святкування Дня хрещення Русі проходить в Києві з 2008 року, коли відзначалася 1020-та річниця хрещення у водах Дніпра. 28 липня оголошено на державному рівні особливої пам'ятною датою в Україні (з 2008 року) і в Росії (з 2010 року). Цьогоріч в день свята, був проведений Перший міжнародний фестиваль, що пройшов у Києві, Москві та Мінську.


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com