УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У день віднайдення чесних мощей святителя Філарета (Амфітеатрова) Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Свято-Пантелеімонівському монастирі столиці23 жовтня, Церква молитовно згадує день віднайдення чесних мощей святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського і Галицького (1994).

В цей день, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію у соборному храмі Свято-Пантелеімонівського монастиря м. Києва (Феофанія).

Йому співслужили: вікарій Київської Митрополії єпископ Яготинський Серафим та священнослужителі  монастиря.

***
У віці 58 років святитель Філарет був призначений митрополитом Київським і Галицьким. 20 років тривало його служіння на Київській кафедрі. За цей період часу з новою силою розкрилися чудові риси його як доброго пастиря і мудрого наставника, турботливого вихователя молоді, чуйного помічника бідним і сиротам і особливо старанного молитовника за всіх. Він займався благоустроєм Києво-Печерської Лаври. Значне місце у діяльності митрополита Філарета займали духовні навчальні заклади єпархії як з точки зору виховання в них гідних пастирів Церкви, так і з боку матеріального забезпечення вихованців. Відійшов до Господа  1857 року і був похований у Хрестовоздвиженському храмі  Києво-Печерської Лаври.  Мощі святителя були знайдені в 1994 році і перенесені в Дальні Печери.
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com