УКР РУС ENG 
   

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира організаторам, учасникам та гостям IV Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читаньОрганізаторам, учасникам та гостям
IV Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читань
«Тисячолітні традиції просвіти під покровом Премудрості Божої»

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!
Всечесні отці! Браття і сестри!


Вітаємо вас, зібраних у святому граді Києві на традиційних Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читаннях.

Цьогорічний форум відбувається під знаком церковно-державного святкування тисячоліття Софії Київської — древнього Собору Київських Митрополитів, одвічного символу духовної мудрості та народного єднання.

Невипадково Софія Київська стала серцем духовного життя нашого народу, адже ми віримо, що Премудрість обрала Своїм домом Святу Русь. Тут народилися для вічного життя наші мудрі пращури, тут своєю кров'ю засвідчили Істину Христову мученики, тут просіяли святителі і преподобні. І саме тут, під покровом Божественної Премудрості, народилася і уславилася багатовікова вітчизняна традиція просвіти.

Початком учення завжди було навчання Богошануванню, бо кожен, хто побожний, постає на шлях справжньої премудрості, адже «страх перед Господом - це мудрість, берегтися зла - це розум» (Іов 28.28). Тільки на такому ґрунті можна збудувати міцну споруду справжніх знань. З іншою боку, Бог Один може дати людині силу і мудрість для пізнання. Вся історія свідчить, що щедрою Своєю рукою «Отець слави дав... Духа премудрості і одкровення на пізнання Його, і просвітив очі серця...» (Єф. 1.17-18) наших предків і сучасників, які щедро ділилися світлом Істини із ближніми і дальніми.

Особливого значення набуває сьогодні навчання Премудрості дітей та молоді, запровадження викладання у системі світської освіти системи курсів духовно-морального змісту, які ґрунтуються на православних традиціях освіти і враховують як тисячолітній вітчизняний досвід, так і найкращі досягнення сучасної християнської педагогіки.

Сподіваємось, що цьогорічні Покровські Читання стануть достойним внеском у скарбницю вітчизняної духовної просвіти, осяяної світлом справжньої Премудрості, а кожен учасник зможе отримати для себе користь та наснагу для подальшого служіння на освітянській ниві. Прикликаємо Боже благословення на ваші труди.

«Єдиному Премудрому Богу, через Ісуса Христа, слава во віки. Амінь» (Рим. 14. 26).
 

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви
 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com