УКР РУС ENG 
   

СТРАСБУРГ – КИЇВ. У Раді Європи відбулася презентація Пересопницького Євангелія та відкриття фотовиставки, присвяченій Києво-Печерській ЛавріЗ благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 7 листопада, у рамках головування України в Комітеті міністрів Ради Європи у Страсбурзі було презентоване Пересопницьке Євангеліє, а також відкрита фотовиставка, присвячена Києво-Печерській Лаврі.

В зв’язку з цим у Страсбурзі перебуває офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі з Головою Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ та Відділу релігійної освіти та катехізації архієпископом Полтавським і Миргородським Филипом. До складу делегації також увійшли: голова Синодального Відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), заступник голови Відділу «Церква і культура» О. В. Щербакова, секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Урочисте відкриття виставки очолив міністр закордонних справ України, голова Комітету міністрів Ради Європи К.І.Грищенко. У презентації також взяли участь генеральний секретар Ради Європи Т. Ягланд, міністр культури України М. А. Кулиняк, представник Московського Патріархату в Страсбурзі ігумен Филип (Рябих), генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника М. Е. Громова. На відкритті виставки також був присутній постійний представник України при Раді Європи М. С. Точицький, постійний представник Російської Федерації при Раді Європи А. Алєксеєв, посли різних європейських країн та інші почесні гості.

Зі вступним словом до присутніх звернувся міністр закордонних справ України К.І. Грищенко. Міністр підкреслив історичну значимість Пересопницького Євангелія, його «духовне та культурне значення» для України, а також представив присутнім виставку унікальних фотографій Києво-Печерської Лаври.

Міністр культури України М. А. Кулиняк у своєму виступі розповів про неповторну своєрідність Пересопницького Євангелія. Він відзначив, що важливу цінність представляє художнє оформлення книги, орнамент якої створений в народному українському стилі. «Пересопницьке Євангеліє також містить унікальний матеріал для вивчення історії української мови», — підкреслив міністр. Представляючи фотовиставку, міністр культури нагадав про важливість збереження такої спадщини, як Києво-Печерська лавра «для збереження духовності майбутніх поколінь».

Архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, виступаючи від імені Української Православної Церкви, передав присутнім вітання і благословення Блаженнішого Митрополита Київського и всієї України Володимира. Підкресливши значимість фотовиставки та презентації священної книги християн в Раді Європи, владика Филип сказав, що Києво-Печерська Лавра є «не лише перлиною України, але і серцем слов’янського світу». Від також відзначив, що Пересопницьке Євангеліє є рукописною пам’яткою XVI століття і однією з перших спроб адаптації канонічного тексту Четвероєвангелія живою українською мовою того часу. За словами владики, на сьогоднішній день факсимільна копія Пересопницького Євангелія представлена в багатьох інституціях світу. «Пересопницьке Євангеліє – це не лише символ Православ’я і духовності, але й національний символ України, на якому з 1991 року приносять присягу президенти України», — відзначив архієпископ Филип.

Після відкриття виставки делегація Української Православної Церкви була запрошена на урочистий обід у резиденцію постійного представника України при Раді Європи.

На фотовиставці, що відкрилася в Раді Європи, представлені унікальні фото, зроблені в храмах і печерах Києво-Печерської Лаври. На них представлені архітектурні ансамблі монастиря, стародавні розписи Успенського собору, Троїцької надбрамної церкви, а також Трапезної палати. Великий інтерес викликають фотографії з зображенням лабіринтів Ближніх і Дальніх печер — пам’ятників історії та підземної архітектури Києво-Печерської Лаври.

Окрім фотографій на виставці представлені унікальні голограми, що передають трьохмірні види обителі та раритетного церковного начиння.

Представлена в Раді Європи копія Пересопницького Євангелія – є факсимільною копією рукописної пам’ятки давньоукраїнської мови та мистецтва XVI століття. Пересопницьке Євангеліє представляє загальний високий рівень української культури, що відобразився у справі книговидання. В 2008 році Українська Православна Церква спільно з видавничим домом «Адеф-Україна» здійснила факсимільне видання Пересопницького Євангелія в кількості 1000 екземплярів. Починаючи з 1991 року, Президенти України приносять присягу на вірність народу на Пересопницькому Євангелії, Конституції України та Акті проголошення Незалежності України.
 
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com