УКР РУС ENG 
   

ХУСТ. Відбулось освячення кафедрального собору міста в ім’я Кирила і Мефодія26 листопада відбулось освячення кафедрального собору міста Хуста в ім’я Кирила і Мефодія.

Освячення собору та Божественну літургія очолив постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, якому співслужили: митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк,   Львівський і Галицький Августин, Херсонський і Таврійський Іоанн, Бориспільський Антоній, Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпископ Хотинський Мелетій та  єпископ Мефодій (Петровці).

***

26 жовтня 1990 року відбулися збори православних християн міста Хуст, на яких було вирішено організувати парафію та розпочати будівництво храму на честь святих братів просвітителів слов’ян Мефодія і Кирила. Вже 14 листопада того ж року новоутворена община звернулася до влади з проханням про виділення землі під забудову, а 10 липня 1991 року на новоутворену парафію було Преосвященнійший Євфимій, єпископ Мукачівський і Ужгородський, призначив першого настоятеля нині покійного протоієрея Константина Цуцкова. З утворенням Хустської Єпархії у 1994 році, собор дістав титул кафедрального.


Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди освячення Кафедрального собору м. Хуста >>>
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com