УКР РУС ENG 
   

МОСКВА. Голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ взяв участь у VII богословських співбесідах між Руською Православною Церквою та Німецькою єпископською конференцією6 грудня у Відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату  розпочали роботу VII богословські співбесіди між Руською Православною Церквою та Німецькою єпископською  конференцією (Римо-Католицька Церква) на тему: «Християнське розуміння прав людини».

Руську Православну Церкву представляли: архієпископ Берлінський і Німецький Феофан (співголова), голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, єпископ Бобруйський і Биховський Серафим, секретар ВЗЦЗ з міжхристиянських відносин протоієрей Димитрій Сизоненко, співробітники секретаріату священик Олександр Васютін і диякон Олексій Дікарєв.

Від Німецької єпископської конференції взяли участь: єпископ Регенсбурзький Герхард Людвіг Мюллер (співголова), єпископ Магдебурзький Герхард Файг, вікарний єпископ Хільдесхаймської єпархії Ніколаус Швердтфегер, д-р Й. Ельдеман, професори А.-П. Ретман, Й. Фрайтаг, Е. Шокенхофф, а також Х.-Г. Юстенхофен.

З вітальними словами в адресу учасників VII богословських співбесід звернулися заступник голови ВЗЦЗ ігумен Філарет (Булеков), єпископ Регенсбурзький Герхард Людвіг Мюллер, а також архієпископ Берлінський і Німецький Феофан.

З доповіддю на тему: «Права людини в традиції Руської Православної Церкви» виступив єпископ Бобруйський і Биховський Серафим.

Також з доповіддю на тему: «Погляд II Ватиканського Собору на гідність людської особистості. Декларація «Dignitatis humanae» та її історичний контекст» виступив єпископ Ніколаус Швердтфегер.

Конференція продовжить свою роботу 7 і 8 грудня. За підсумками богословських співбесід буде прийнято комюніке.

***

Богословські співбесіди між Руською  Православною Церквою та Німецькою єпископською конференцією були розпочаті в 1986 році з ініціативи Московського Патріархату. Перші п'ять зустрічей (Москва - 1986 р., Мюнхен - 1988 р., Альтеттінг - 1992 р., Санкт-Оттілія - 1996 р., Мінськ - 1998 р.) були присвячені розумінню Таїнств і Церкви, обміну досвідом соціального служіння, а також свідченням про миротворчу місію Церкви в розділеному світі.

VI богословські співбесіди пройшли 7-10 грудня 2009 року в бенедиктинському монастирі Вельтенбург, Баварія, і були присвячені темі: «Християнський образ людини в контексті європейського розвитку».

Служба комунікації ВЗЦЗ МП
 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com