УКР РУС ENG 
   

ГРЕЦІЯ-УКРАЇНА. Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій 50-річчю від дня смерті святителя Луки КримськогоЗ 7 по 15 листопада тривав візит  митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря до Греції, в ході якого, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, він взяв участь у міжнародній науково-богословської конференції: «Святитель-хірург Лука (Войно- Ясенецький). Величина і значення його науково-людської діяльності. 50 років від дня смерті».

Високопреосвященнішого владику супроводжувала делегація у складі: секретаря єпархії протоієрея Олександра Якушечкіна, проректора Таврійської Духовної семінарії (ТДС) протоієрея Дмитра Гоцкалюка, заступника міністра охорони здоров'я Автономної Республіки Крим Тетяни Бабич, ректора Кримського Державного Медичного Університету ім. А.А. Георгіївського Анатолія Бабаніна, головного лікаря Міської клінічної лікарні швидкої допомоги № 6 м. Сімферополя Олега Стеблія, співробітника Міністерства охорони здоров'я Автономії Вікторії Багдасарян та ін.

8 листопада
- митрополит Лазар молився на Великій Вечірні в соборі на о. Егіна, де подвизався святитель Нектарій Егінскій (50-річний ювілей канонізації якого відзначається в 2011 році в Греції).

Наступного дня, 9 листопада, в головному соборі обителі владика Лазар молився за  Божественною літургією.

11 листопада у резиденції Предстоятеля Елладської Православної Церкви у м. Афіни Блаженніший Архієпископ Афінським і всієї Еллади Ієронім прийняв митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря та членів супроводжуючої його делегації.

Владика Лазар подякував за високу увагу, надану кримчанам, і наголосив на великому шануванні, з яким відноситься  православна паства Греції до святителя Луки (яке він мав можливість бачити як під час свого візиту до Греції, так і в дні святкування його пам'яті в Криму, беручи численних паломників з Греції).

У відповідному слові Блаженніший Архієпископ Ієронім сказав, що для нього, як і для багатьох греків, святитель Лука є незмінним заступником перед Господом, добрим прикладом несення свого Хреста.

Предстоятель Елладської Православної Церкви вручив митрополиту Лазарю у дар позолочене Євангеліє (факсимільне видання тексту Євангелія, що належав Солунському Митрополиту Ісаї, на якому приносили клятву на вірність Батьківщині та Церкві герої Визвольної війни 1821 р.), а кожного з членів благословив пам'ятною іконою Христа Спасителя. На завершення зустрічі, владика Лазар подарував Предстоятелю Елладської Церкви живописний портрет святителя Луки.

Увечері того ж дня в актовому залі Військового музею міста Афін відбулося урочисте відкриття Міжнародної науково-богословської конференції. У своєму слові, Блаженніший Архієпископ Ієронім зазначив, що в наш складний час духовних і соціальних потрясінь особливо зростає значення святих угодників Божих, пам'ять про земне життя яких ще жива в душах і серцях наших сучасників, коли ще живі ті, хто мав милість Божу бачити їх, спілкуватися з ними. Житіє цих святих допомагає нам давати правильний і своєчасний відповідь на ті непрості запитання, які ставить сучасна цивілізація. Владика  Ієронім ще раз висловив подяку владиці Лазарю за плідну дослідницьку та місіонерську діяльність Сімферопольсько-Кримської єпархії по прославлянню духовного подвигу святителя Луки (з якою Його Блаженство зміг особисто познайомитися під час своїх двох паломницьких візитів до Криму, звершених ним раніше в якості правлячого архієрея Фівської і Лівадійської єпархії).

Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар виступив на відкритті конференції з вітальним словом.

12 листопада, на Третьому   засіданні конференції,  митрополит Лазар виступив з  доповіддю.

13 листопада  митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар спільно з митрополитом Фівським і Лівадійським Георгієм звершили Божественну літургію в Спасо-Преображенському монастирі Сагмата.

14 листопада у споруджуваному храмі в ім'я святителя Луки монастиря Довра владика Лазар очолив Божественну літургію.

Увечері того ж дня відбувся переїзд української делегації у м. Салоніки, де у Військовому клінічному госпіталі № 424 (найбільшому військовому лікувальному закладі Європи) паломники відвідали храм святителя Луки і присвячений йому урочистий вечір.

15 листопада,  на завершення свого візиту, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар з супроводжуючою його делегацією відвідав монастир святого Стефана святої гори Метеори.

***

Міжнародна конференція, що відбулася в Афінах, а також дві регіональні конференції, які пройшли в Верії і Салоніках і були присвячені 50-річчю преставлення святителя Луки, стали ще одним свідченням шанування його духовного подвигу не тільки в тих країнах, де проходила його життя (Росія, Україна, Узбекистан), а й далеко за їх межами (в Греції і по всьому світу), бо він воістину все своє життя присвятив діяльному служінню ближнім, лікуванню душі і тіла. На його наукових працях сьогодні зростають майбутні медики, а проповіді святителя і понині пробуджують наші душі і серця до покаяння, маючи важливе значення для місії Церкви в наш час, коли нам необхідно давати відповіді на виклики всілякої сучасної цивілізації.

Сайт Сімферопольської єпархії
 Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com