УКР РУС ENG 
   

ІТАЛІЯ-УКРАЇНА. Делегація Української Православної Церкви на чолі із Керуючим справами УПЦ молитовно вклонилася мощам святителя Миколая Чудотворця у місті Барі17-18 грудня, напередодні дня пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця,  з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, делегація Української Православної Церкви на чолі із Керуючим справами УПЦ архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном відвідала місто Барі (Італія).

У складі делегації також були: голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, благочинний Києво-Святошинського церковного округу м. Києва протоієрей Василій Русінка, голова Служби протоколу Київської Митрополії протоієрей Валерій Кравець, народні депутати України Ігор Лисов та Ігор Рибаков.

17 грудня, по прибутті до Італії, паломники звершили читання акафісту біля мощей святителя Миколая Чудотворця.

18 грудня  ієрархи Української Православної Церкви очолили Божественну літургію у крипті базиліки святого Миколая у місті Барі.

Зокрема, за богослужінням були піднесені молитви за український народ та одужання Предстоятеля Української Православної Церкви.

Того ж дня, українська  делегація повернулася додому.

***
Саме у базиліці святого Миколая у місті Барі з кінця ХІ століття почивають чесні мощі святителя. Базиліка належить монастирю ордена домініканців, але керівництво дозволяє звершувати тут і православні богослужіння.
 
Мощі святого поховано на глибині близько одного метра під підлогою крипти та закриті з усіх сторін залізобетонними блоками. Над місцем поховання влаштовано вівтар. Святі мощі вже протягом багатьох століть виділяють особливу рідину — святе миро. Саме тому святителя Миколая ще звуть Мироточивим. На одній із плит, що закривають мощі, влаштовано невеличкі дверці, через які можна діставати святе миро. Один раз на рік (9 травня) настоятель та ченці монастиря відкривають дверці та дістають миро, що зібралося з мощей за рік. Ця процедура відбувається публічно, і кожен бажаючий може її побачити на власні очі.Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com