УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦБОГОСЛОВ’Я. СУЧАСНІ ПИТАННЯ

Архієпископ Львівський і Галицький Августин,
голова Богословсько-канонічної комісії
при Священному Синоді УПЦ

У 2011 р. Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді УПЦ, до складу якої входять 13 членів основного і 18 членів розширеного складу, здійснювала передбачену Положенням про Богословсько-канонічну комісію при Священному Синоді УПЦ діяльність під керівництвом архі­єпископа Львівського і Галицького Августина, якого було призначено головою Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді Української Православної Церкви (журнал № 6 засідання Священного Синоду УПЦ від 10 лютого 2011 р.).

ЦЕРКОВНО-ДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ

У звітний період діяльність Богословсько-канонічної комісії була зосереджена на виконанні доручення Священного Синоду УПЦ (журнал № 53 від 23 грудня 2010 р.). Згідно з цим дорученням Комісія всебічно, насамперед з богословської точки зору, вивчала положення Податкового кодексу України щодо механізму обліку фізичних осіб–платників податків, а також аргументи віруючих, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстра-ційного номеру облікової картки платника податків.
Упродовж березня-травня 2011 р. відбувся ряд засідань Богословсько-канонічної комісії, а також було розгляну-то понад 78 тис. письмових звернень віруючих. Для ґрунтовнішого вивчення проблеми до роботи Комісії залучало-ся широке коло фахівців, компетентних у питаннях щодо механізму обліку платників податків, електронних техно-логій і комунікацій. У результаті проведеного аналізу було розроблено ряд робочих документів.

30 травня 2011 р. на черговому засіданні Богословсько-канонічної комісії було підбито підсумки і прийнято ос-таточний варіант Висновку Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ стосовно положення Податкового кодексу України щодо механізму обліку фізичних осіб–платників податків та аргументів віруючих, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Текст вказаного Висновку було погоджено і затверджено на засіданні Священного Синоду Української Право-славної Церкви 14 червня 2011 р. (журнал № 20), а відтак — оприлюднено в засобах масової
інформації.

ПИТАННЯ ЦЕРКОВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ТА ІНШЕ 

Нині, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, спільно із Сино-дальною літургічною комісією та Синодальною дисциплінарною комісією розробляється об’ємний документ рекомендаційного характеру для єпископату і духовенства УПЦ, в якому розглядаються питання церковної дисципліни, богослужбового статуту, особливості місцевих традицій, обрядів і звичаїв звершення богослужінь і треб, відносин православного духовенства з інославними та іновірними, з владою, представниками ЗМІ тощо.

Цей документ буде надіслано усім архієреям УПЦ для ознайомлення та відгуків для прийняття на Священному Синоді.

Теми, що лежать у царині права, Богословсько-канонічна комісія вивчає спільно з представництвом УПЦ у Верховній Раді України та Юридичним відділом.

Богословсько-канонічна комісія й надалі готова сумлінно працювати над виконанням постанов Священного Синоду і вказівок Предстоятеля УПЦ.

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com