УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Видавничого відділу УПЦВиконуючи рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 26 лютого 2010 р. про необхідність обов’язкового проведення богословської та літературної експертизи всіх видань, призначених для розповсюдження через систему церковної (єпархіальної, парафіяльної, монастирської) книготоргівлі, Видавничий відділ протягом поточного року рекомендував до друку такі видання:

Покровської Голосіївської пустині:

1)    «Библия. Книги Священного Писания Ветхого и Нового Завета»;
2)    «Будущая загробная жизнь на основании Священного Писания и учения св. отцев»;
3)    «Преподобного отца нашего аввы Дорофея душеполезные поучения и послания с присовокуплением вопросов его и ответов на оные Варсануфия Великаго и Иоанна Пророка»;
Синодального відділу УПЦ у справах молоді:
4)    брошура ігумена Валеріана (Головченка) «Молодежка, или опыт проведения православных внебогослужебных встреч с молодежью»;
Свято-Троїцького Іонинського монастиря:
5)    збірка Марії Андреєвої «Книга рецептов современной православной хозяйки»;
Покровського жіночого монастиря у м. Києві:
6)    буклет «Обитель Матушки Великой»;
Парафії свт. Спиридона Триміфунтського в м. Києві:
7)    бесіди свящ. Іллі Шугаєва «Шлюб, сім’я, діти…»;
8)    книга свящ. Іллі Шугаєва «Як зберегти сім’ю»;
Видавництва «Лелека»:
9)    книга «Духовна азбука для дитини і всієї родини» із серії «Перші кроки»;
Видавництва «Послушник»:
10)    книга прот. Андрія Ткачова «Лоскутное одеяло»;
11)    книга митр. Антонія Сурозького «Брак и семья»;
12)    брошура митр. Антонія Сурозького «Таинство любви»;
13)    «Житие святого пророка Илии» (підготовлено до друку спільно з парафією Іллінського храму, що в м. Києві);
14)    книга Юрія Лігуна «Илья Муромец и сила небесная»;
15)    книга свящ. Михайла Шполянского «Будем жить с Богом»;
16)    книга для дітей «Житие святителя Николая Чудотворца»;
Видавництва «Тираж-51»:
17)    Шмельов І. С. «Детям»;
18)    Шмельов І. С. «Неупиваемая чаша: повесть, рассказы»;
19)    «Святый мученик и чудотворец Иоанн воин: житие и акафист»;
20)    «Святой равно­апостоль­ный великий князь Владимир: житие и акафист»;
21)    «Преподобный Агапит Печерский: житие и акафист»;
22)    «Святой благоверный великий князь Александр Невский» ;
Окремих авторів:
23)    брошура Л. А. Махіної «Болдина гора — очаг духовного пробуждения».

Слід зауважити, що через церковну книжкову мережу і до цього часу продовжують розповсюджуватись видання, які не мають відповідного грифу. Також існує проблема з розповсюдженням так званої контрафактної книжкової продукції, тобто підробок, створених на основі існуючого оригіналу з використанням дешевих друкарських матеріалів. Більш за все наших вітчизняних «книжкових піратів» привертають увагу видання творів відомих авторів, які друкувалися в Росії. Наприклад, в Україні видана і розповсюджується книга Наталії Сухініної «Куда пропали “Снигири?”». Російське видавництво «Алавастр» у своєму зверненні до голови Видавничої Ради Руської Православної Церкви митрополита Калузького і Боровського Климента стверджує, що ця книга надрукована з порушенням авторських прав, у м’якій палітурці, на газетному папері, без вихідних даних справжнього видавця (зразки піратських копій були представлені Видавничій Раді РПЦ та Видавничому Відділу УПЦ). Видавництво просить сприяти вирішенню цього конфліктного питання, а також вилученню контрафактних видань з мережі церковної книготоргівлі.

Виникає питання: як не допустити реалізації контрафактних видань через церковні крамниці? По-перше необхідно реалізувати персональну відповідальність намісників монастирів та настоятелів парафій УПЦ за асортимент, представлений у книжкових крамницях, розташованих на території храмів і монастирів. По-друге, потрібно створити єдиний каталог усіх видань Руської Православної Церкви, які було рекомендовано для розповсюдження через мережу церковної книготоргівлі. В цьому каталозі мають бути вказані усі вихідні дані та короткий опис видання, що допоможе легко відрізнити оригінал від підробки.

Слід також зауважити, що Церква не має можливості та юридичних прав проводити якісь слідчі дії і встановлювати, хто саме з видавців займається випуском та розповсюдженням контрафактної продукції. Цим мають займатися відповідні державні органи. Проте є потреба ще раз наголосити на необхідності посилення контролю асортименту літератури, що реалізується в храмах та монастирях.

НАШІ НОВІ ВИДАННЯ

У 2011 р. до 75-річчя Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира було перевидано «Закон Божий».

Також у поточному році вийшли друком:

—    «Святе Євангеліє» українською мовою. Це видання має звичну для богослужбового Євангелія структуру: весь текст розділено на зачала, призначені для читання в певні дні чи за певними богослужіннями. В кінці книги окремим розділом подано зачала Великого Четверга, зачала на різні потреби та покажчик Євангельских читань.
—    «Доповіді, промови, звернення» Митрополита Володимира (Сабодана). В книгу ввійшли архіпастирські послання Предстоятеля Української Православної Церкви, слова, виголошені при врученні архієрейських жезлів, звернення, привітання та доповіді з нагоди різних подій, що мали місце у церковному та громадському житті України в період з 2007 до 2011 рр.
—    «Научиться доверять Богу» архі­єпископа Антонія (Паканича), ректора Київської духовної академії і семінарії. У цьому виданні розглянуто деякі важливі аспекти релігійного досвіду православного християнина, найважливіше завдання якого — навчитися цілком довіряти своє життя Божому Промислу.
—    14-й номер «Трудів Київської духовної академії».
—    «Послання до Діогнета» в перекладі протоієрея Олега Кожушного українською мовою. Це послання є надзвичайно цікавою пам’яткою давньохристиянської писемності. Воно являє собою апологію християнства, написану для високопоставленого язичника Діогнета, в якому вчені дослідники вбачають учителя імператора Марка Аврелія, філософа-стоїка Діогнета.
—    «Господь управит» — збірка нарисів та оповідань протоієрея Олександра Авдюгіна.
—    «Паламізм та духовно-культурне відродження православної екумени» архі­мандрита Гавриїла (Кризини). Автор за допомогою аналізу життя подвижників, пам’яток церковного мистецтва, письмових свідоцтв розкриває роль і значення паламізму в духовно-культурному відродженні православної екумени — країн, що традиційно входили у сферу релігійного і культурного впливу Візантійської імперії.
—    «Преподобные Антоний и Феодосий Печерские. Непрочитанные страницы истории Древней Руси». Видання присвячене дослідженню життєвого шляху двох видатних особистостей в історії Православної Церкви, засновників чернечого життя на Русі — преподобних Антонія та Феодосія Печерських. Порівнюючи свідчення різних давніх письмових пам’яток та праці сучасних церковних істориків, автор прагнув заповнити прогалини в життєписах преподобних отців та донести до читачів деякі факти, відомі лише вузькому колу дослідників.
—    «Пою Богу моему…» В. Н. Глушка. Книга розповідає про життя та діяльність регента Митрополичого хору Української Православної Церкви Михайла Семеновича Литвиненка, який присвятив усе своє життя та творчість служінню Богу.
—    «Святая великомученица Анастасия Узорешительница. Служба и акафист с добавлением жития на русском и украинском языках».
—    Святой великомученик Димитрий Мироточивый, Солунский. Служба и акафист с добавлением жития на русском и украинском языках».

ВИДАВНИЧІ ПЛАНИ

Видання, що вже підготовлені до друку:

—    «Православний Катехізис» українською мовою.
—    «Церковное пение. Учебное пособие для 2-го класса духовной семинарии».
—    «Чин молитвенного утешения сродником живот свой самовольно скончавшего».
—    «Новопоставленному пресвитеру» (пам’ятка для священнослужителя).

Видання, що готуються до друку:

—    «Апостол» українською мовою;
—    «Закон Божий» українською мовою;
—    «Священная история Нового Завета» архі­єпископа Вениаміна (Пушкаря).
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com