УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Відділу Зовнішніх Церковних Зв’язків УПЦУ тісному співробітництві з іншими відділами та установами УПЦ ВЗЦЗ брав активну участь у процесі підготовки до Собору Української Православної Церкви та святкування 45-річного ювілею Архієрейської хіротонії Предстоятеля УПЦ, передусім, в організації протокольної частини заходу, а також у співпраці з МВС України з метою забезпечення правопорядку під час проведення урочистостей.

Постановою Священного Синоду УПЦ від 14 червня 2011 р. (журнал № 43) Преосвященного архі­єпископа Переяс-лав-Хмельницького Олександра затверджено на посаді голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків із титулом «Пере-яслав-Хмельницький і Вишневський», а також включено до складу постійних членів Священного Синоду (журнал № 46).

Робота Відділу велася у таких напрямках:

МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ


Візит Блаженнішого Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла ІІІ

На запрошення організаторів міжконфесійної конференції «Світові релігії і громадянське суспільство в боротьбі з ненавистю та екстремізмом» до України прибув Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл ІІІ. У рамках візиту він відвідав Києво-Печерську Лавру, де був присутній на урочистому молебні. Крім того, Предстоятель Єрусалимської Церкви відвідав собор Святої Софії Київської та місце спорудження Свято-Воскресенського кафедрального собору.


ВІЗИТ СВЯТІШОГО І БЛАЖЕННІШОГО КАТОЛИКОСА-ПАТРІАРХА ВСІЄЇ ГРУЗІЇ ІЛЛІ ІІ

З 25 до 30 липня 2011 р. на запрошення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Укра-їні перебував Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілля ІІ. Під час візиту Предстоятеля Грузинсь-кої Церкви події відбувалися таким чином:

25 липня: Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх Ілля ІІ прибув до України. Після урочистої зустрічі в аеро-порту «Бориспіль» у співслужінні Блаженнішого Митрополита Володимира Блаженніший Католикос звершив моле-бень на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври;

26 липня: Блаженніший Патріарх Ілля ІІ урочисто відкрив виставку «Іверія та Києво-Печерська Лавра — благода-тні угіддя Пресвятої Богородиці», відвідав Свято-Іллінську церкву на Подолі, а ввечері мав зустріч із Святішим Пат-ріархом Московським і всієї Русі Кирилом та Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром;

27 липня: напередодні Дня Хрещення Русі Предстоятелі Руської, Грузинської та Української Православних Цер-ков відслужили урочистий молебень на Володимирській гірці;

28 липня: у день святкування пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, хрестителя і просві-тителя Русі, на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври Предстоятелі у співслужінні єпископату УПЦ звершили урочисту Божественну літургію;

29 липня: Блаженніший Католикос-Патріарх Ілля ІІ відвідав собор Святої Софії Київської, місце спорудження Свято-Воскресенського кафедрального собору та Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир у Феофанії;
30 липня: у день відльоту Предстоятель Грузинської Церкви мав зустріч із викладачами та студентами КДАіС, під час якої його було удостоєно почесного докторського звання «Honoris causa». Перед відбуттям з Києва Блаженніший Католикос-Патріарх відвідав Спасо-Преображенський собор, що на Теремках-2.

ВІЗИТИ СВЯТІШОГО ПАТРІАРХА МОСКОВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСІ КИРИЛА

Впродовж 2011 р. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил п’ять разів відвідав територію Української Православної Церкви: 25–27 квітня відбувся візит з нагоди 25-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС; 6–8 травня Предстоятель Руської Церкви відвідав Донецьк та Харків у рамках святкування ювілеїв тамтешніх правлячих архі-єреїв; 26–28 липня Патріарх Кирил традиційно прибув до Києва на День Хрещення Київської Русі; 1–2 жовтня від-бувся візит до Чернівецької єпархії УПЦ.

Окрім того, 14–15 вересня Патріарх Кирил перебував з неофіційним візитом у Луганській єпархії. Відділ зовніш-ніх церковних зв’язків УПЦ, відповідно до своїх обов’язків, брав належну участь у підготовці та організації візитів Глави Руської Церкви до України.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОЦЕРКОВНИХ ЗАХОДІВ

Принесення Віфлеємського вогню в Україну

Напередодні свята Різдва Христового трудами в. о. голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ар-хі­єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра до України з палестинського міста Віфлеєм було принесено во-гонь з лампади, розташованої над місцем, де, за Переданням, народився Господь і Спаситель наш Іісус Христос.

Привезення Благодатного вогню в Україну

23 квітня, у Велику Суботу, офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі з ректором Київської ду-ховної академії і семінарії архі­єпископом Бориспільським Антонієм та в. о. голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архі­єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром доставила Благодатний вогонь з Єрусалима в Україну.

Принесення чесної глави святої великомучениці Анастасії Узорішительниці

З благословення Предстоятеля Української Православної церкви в Україні з 8 травня до 7 червня перебувала глава святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, яка зберігається в одному з монастирів Греції поблизу Салонік. Організаційні питання, пов’язані з підготовкою та здійсненням цього заходу, а також з перебуванням святині єпархіях УПЦ, були покладені Блаженнішим Митрополитом Володимиром на Відділ зовнішніх церковних зв’язків. Чесні мощі супроводжував митрополит Мілітійський Апостол та священнослужителі Грецької Церкви.

З 17 травня святиня розпочала ходу єпархіями УПЦ, щоб кожний бажаючий міг попросити молитовного заступни-цтва святої. За час перебування цієї великої християнської святині в Україні десятки тисяч вірян прийшли на покло-ніння до мощей святої Анастасії.

Принесення чесної десниці святого великомученика Димитрія Солунського, Мироточивого

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та трудами голови і співробі-тників Відділу зовнішніх церковних зв’язків в Україні з 7 листопада до 10 грудня перебувала десниця святого вели-комученика Димитрія Солунського. Цей захід став можливим завдяки домовленості Предстоятеля УПЦ з Преосвященним митрополитом Верійським, Наусським і Камбанійським Пантелеімоном.

Після майже двотижневого перебування у столиці, святиня вирушила містами України для поклоніння віруючих.

Підготовка до принесення в Україну чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира співробітниками ВЗЦЗ УПЦ нині проводиться підготовка до принесення в Україну чудотворного образа Пресвятої Богородиці «Скоропослушни-ця» з монастиря Дохіар, що на Святій Горі Афон.

СЛУЖБОВІ ПОЇЗДКИ ГОЛОВИ ТА СПІВРОБІТНИКІВ ВЗЦЗ УПЦ

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира голова Відділу зовнішніх це-рковних зв’язків архі­єпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр здійснив такі закордонні офіційні та службові поїздки:

18–19 грудня 2010 р. єпископ Олександр відвідав Італію, супроводжуючи Блаженнішого Митрополита Володимира у його паломницькій поїздці до мощей святителя Миколая. Під час паломницького візиту Блаженіший Митрополит Володимир возвів єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра у сан архі­єпископа.

4–5 січня офіційна делегація УПЦ на чолі з виконуючим обов’язки голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архі­єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром та ректором Київських духовних шкіл архі­єпископом Бориспільським Антонієм відвідала м. Віфлеєм з метою привезення до України Віфлеємського вогню від лампади над місцем народження Іісуса Христа (Базиліка Різдва у м. Віфлеємі).

2–5 лютого архі­єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр відвідав м. Москву, де взяв участь у роботі Архі-єрейського Собору Руської Православної Церкви.

5–9 квітня архі­єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, супроводжуючи Блаженнішого Митрополита Київ-ського і всієї України Володимира, відвідав Святу Землю. Під час поїздки архі­єпископ Олександр був присутній на зустрічі Митрополита Володимира з Блаженнішим Патріархом Феофілом ІІІ, співслужив Блаженнішому Митрополи-ту Володимиру за Божественною літургією у храмі м. Назарета — на місці Благовіщення Пресвятій Богородиці, а та-кож на Гробі Господньому у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі.

22–23 квітня архі­єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр разом із архі­єпископом Бориспільським Антонієм та єпископом Макарівським Іларієм здійснив поїздку на Святу Землю з метою привезення Благодатного вогню Вели-кої Суботи в Україну.

7–8 травня архі­єпископ Олександр, супроводжуючи Блаженнішого Митрополита Володимира, відвідав міста До-нецьк та Харків.

23–25 травня делегація УПЦ на чолі з архі­єпископом Олександром відвідала Рим для участі в урочистостях з на-годи святкування 1150-ї річниці знайдення у Криму святими Кирилом і Мефодієм мощей святого Климента, папи Римського. В день пам’яті святих Кирила і Мефодія у храмі Санта Марія Маджоре архі­єпископ Олександр співслу-жив архі­єпископу Єгор’євському Марку за Божественною літургією, яку вперше за 11 століть у цьому храмі було звершено церковнослов’янською мовою за православним чином.

31 травня — 4 червня делегація УПЦ на чолі з архі­єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром відвідала Венецію. Під час поїздки владика взяв участь у відкритті українського павільйону Венеціанського Бієнале. Архієпис-коп Олександр мав зустріч із Католицьким Патріархом Венеції кардиналом Анжело Сколою; звершив Божественну літургію біля мощей святого апостола Марка в соборі Сан-Марко м. Венеції, а також у православному храмі на честь святих жон-мироносиць у Венеції.
16–17 липня паломницька група з України на чолі з архі­єпископом Олександром відвідала Святу Гору Афон. Па-ломники побували у Лаврі святого Афанасія та Іверському монастирі, де вклонилися місцевим святиням. Також вла-дика Олександр очолив Божественну літургію в соборному храмі Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря.

20–22 серпня паломницька група з України на чолі з архі­єпископом Олександром відвідала Святу Гору Афон. 21 серпня владика Олександр очолив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Пантелеймонівського монасти-ря, а також відвідав адміністративний центр Афона — Карею, Іверський монастир та монастир Дохіар, скити Андріїв-ський та Іллінський, келію святого Миколая (Білозірка).

14–16 вересня паломницька група з України на чолі з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків ар-хі­єпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідала Святу Гору Афон. Під час подорожі було звершено сходження на вершину гори Афон (близько 2030 м над рівнем моря). У храмі Преображення Господ-нього, що на вершині гори, архі­єпископ Олександр звершив Божественну літургію та підніс молитви за упокій ново-преставленого митрополита Харківського Никодима.

24 вересня архі­єпископ Олександр відвідав Зимно, де в день пам’яті Зимненської ікони Божої Матері відбулися урочистості з нагоди 1010-річчя Свято-Успенського Святогірського Зимненського жіночого монастиря, та співслужив Блаженнішому Митрополиту Варшавському і всієї Польщі за Божественною літургією.

26 вересня з благословення і за домовленістю Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та єпископа Брянського і Севського Феофілакта делегація Київської Митрополії на чолі з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків архі­єпископом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідала м. Брянськ і до-ставила нову раку для мощей благовірного князя Олега Брянського.

З 27 до 29 вересня з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви група паломників з України на чолі з архі­єпископом Олександром відвідала Святу Землю. У поїздці також взяли участь єпископи Макарівський Іла-рій, Васильківський Пантелеімон та Броварський Феодосій. 28 вересня у приміщенні Єрусалимської Патріархії члени делегації зустрілися з Патріархом Феофілом III. У ніч з 28 на 29 вересня архі­єпископ Олександр очолив Божественну літургію на Гробі Господньому в храмі Воскресіння Христового.
4 жовтня, напередодні відкриття ІV Фестивалю ЗМІ православних, архі­єпископ Олександр відвідав Крим, де зве-ршив Божественну літургію у храмі Дванадцяти апостолів м. Балаклава.

29 жовтня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира архі­єпископ Олек-сандр відвідав Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» м. Батурина, де урочисто пере-дав у дар заповіднику екземпляр факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

28 листопада в м. Єревані (Вірменія) відбулося засідання президії Міжрелігійної ради Співдружності Незалежних Держав. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Українську Православ-ну Церкву на форумі представив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архі­єпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Високопреосвященнішого владику супроводжував співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Олег Скнар.

10–11 грудня архі­єпископ Олександр відвідав Грецію з метою повернення до Верійської Митрополії Елладської Православної Церкви чесної десниці святого великомученика Димитрія Солунського. Під час візиту, 11 грудня, ар-хі­єпископ Олександр у співслужінні митрополита Верійського, Наусського і Кампанійського Пантелеімона та єпис-копа Фермопільського Димитрія очолив Божественну літургію у кафедральному Соборі Верійської Митрополії.

СЛУЖБОВІ ПОЇЗДКИ СПІВРОБІТНИКІВ ВІДДІЛУ

24 січня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій взяв участь у богословській конференції в м. Генуя, що проходила в ра-мках Тижня молитов про єдність християн.

Від 11 до 13 вересня з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій взяв участь у Міжнародних зборах заради миру «Зобов’язані жити разом — релігія і культури в діалозі», приурочених до 10-ї річниці з дня нападу на Сполучені Штати Америки в 2001 р. і відбувалися в м. Мюнхені (Німеччина).

22–24 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, єпископ Дніпродзержинський і Цари-чанський Володимир перебував у Люблінсько-Холмській єпархії Польської Православної Церкви, де взяв участь в урочистостях, присвячених святкуванню Люблінської ікони Божої Матері.

31 березня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич здійснив робочу поїздку до Рима. Мета поїздки полягала в обговоренні питань організації святкування у травні 2011 р. у Римі 1150-річчя знайдення святими Кири-лом та Мефодієм у Криму мощей святителя Климента Римського, які потім вони перенесли до Рима і звершили пер-шу Літургію церковнослов’янською мовою.

18–24 травня в столиці острова Ямайка м. Кінгстоні проходило Міжнародне християнське мирне скликання. З бла-гословення Митрополита Київського і всієї України Володимира Українську Православну Церкву на цьому міжхрис-тиянському заході представляв секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ФАКСИМІЛЬНОГО ВИДАННЯ ПЕРЕСОПНИЦЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 7 листопада, у рамках голо-вування України в Комітеті міністрів Ради Європи у Страсбурзі, було презентовано Пересопницьке Євангеліє, а та-кож відкрито фотовиставку, присвячену Києво-Печерській Лаврі.

10 листопада у Страсбурзі, в залі Європейської парламентської асоціації, відбулася зустріч, присвячена Право-слав’ю в сучасній Україні, а також презентації факсимільної копії Пересопницького Євангелія.

В обох вищезгаданих заходах брала участь офіційна делегація УПЦ у такому складі: голова Місіонерського відді-лу та Відділу релігійної освіти і катехізації архі­єпископ Полтавський і Миргородський Филип, голова Відділу «Цер-ква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик) і секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич.

Екземпляр Пересопницького Євангелія було передано в дар Національній бібліотеці Страсбурга. Отримавши до-рогоцінний дар, адміністрація бібліотеки оголосила Пересопницьке Євангеліє книгою місяця.

ПАСТИРСЬКЕ ОПІКУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ДІАСПОРИ

Згідно з рішенням Священного Синоду РПЦ від 30.05.2011 р. (журнал № 62) клірик УПЦ протоієрей Віталій Ду-даш направлений на служіння в м. Порту (Португалія) для пастирського опікування української православної діас-пори.

Клірик УПЦ священик Олександр Засенко направлений на служіння в м. Лугано (Швейцарія).
Співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Захарій Керстюк в 2011 р. звершував різдвяні богослужіння у храмі на честь святого апостола Андрія Первозванного в Тріполі (Лівія), а також пасхальні богослужіння в м. Мурсія (Іспанія). За-вдяки трудам ВЗЦЗ УПЦ на сьогодні в Мурсії постійно діє православна парафія.

У серпні–вересні 2011 р. протоієрей Захарій Керстюк звершив місіонерську поїздку до столиці Пакистану м. Ісламабада, де мав спілкування з нашим православними співвітчизниками.

РОЗВИТОК КОНТАКТІВ З ІНОСЛАВНИМИ ЦЕРКВАМИ

У рамках дипломатичних відносин з іншими конфесіями Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир при посередництві ВЗЦЗ мав ряд зустрічей з представниками інославних церков.

12 березня відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з колишнім Апостольським Нунцієм в Україні архі­єпископом Іваном Юрковичем.

12 квітня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі прийняв делегацію Англіканської Церкви на чолі з єпископом Уейкфілда Стівеном Платтеном у супроводі особистого капелана архі­єпископа Кентерберійського отця Джонатана Гудуола та члена Англікансько-Православної інтернаціональної комісії отця Хью Уайбру. Делегацію також супроводжував глава Євангельської баптистської церкви Грузії архі­єпископ Малхаз Сонгулашвілі. У ході зустрічі були обговорені актуальні питання церковного життя в Україні та місії Церкви в сучасному суспільстві.

27 квітня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій зустрівся з представниками католицьких парафій в Італії.

16 травня за сприяння ВЗЦЗ доцент КДАіС архімандрит Климент (Вечеря) зустрівся з директором Інституту ки-тайських християнських досліджень (Гонконг) Даніелом Еюнг Хе Нам. Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку богословської освіти, співробітництва між китайськими й українськими богословами та перспективи пра-вославно-лютеранського діалогу.

У відповідь на звернення Апостольської Нунціатури в Україні 18 липня з благословення Блаженнішого Митро-полита Київського і всієї України Володимира в резиденції Предстоятеля УПЦ єпископ Макарівський Іларій зу-стрівся з архі­єпископом Барселонським кардиналом Луїсом Мартінесом Сістахом, який перебував в Україні зі службовим візитом. У зустрічі також взяли участь співробітники ВЗЦЗ протоієрей Миколай Данилевич, Андрій Кобилецький та представник КДАіС В. В. Бурега.

23 серпня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у резиденції в Києво-Печерській Лав-рі прийняв Главу Української Греко-Католицької Церкви Святослава (Шевчука), якого супроводжував секретар Синоду УГКЦ єпископ Богдан (Дзюрах). Під час бесіди були обговорені питання можливої співпраці обох Церков у галузі богословської освіти. Сторони обмінялись думками щодо подальшого розвитку українського богослов’я. Було також підкреслено необхідність примирення між вірними обох Церков.

11 жовтня у Свято-Іоаннівській каплиці собору святого Мартіна, що у Братиславі (Словаччина), архі­єпископ Братиславської Митрополії РКЦ Станіслав Зволенський передав у дар Українській Православній Церкві частицю мощей святого Іоанна Милостивого, Патріарха Олександрійського (VII ст.). З благословення Блаженнішого Мит-рополита Київського і всієї України Володимира УПЦ представляв Преосвященний архі­єпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

16 листопада архі­єпископ Римо-Католицької Церкви Томас Е. Ґалліксон вручив Президенту України В. Ф. Яну-ковичу Вірчі грамоти, якими папа Бенедикт XVI призначив його Апостольським Нунцієм в Україні. На цій посаді архі­єпископ Ґалліксон, який до того виконував служіння Апостольського Нунція Карибського регіону, змінив ар-хі­єпископа Івана Юрковича, який, у свою чергу, обійняв посаду Апостольського Нунція в Російській Федерації.

КОНТАКТИ З ДИПЛОМАТИЧНИМ КОРПУСОМ, ПРЕДСТАВНИКАМИ УКРАЇНСЬКИХ І МІЖНАРОДНИХ ПАРТІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

9 грудня 2010 р. Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції прийняв Надзвичайного і Повноважного Посла Палестини в Україні пана Мохамеда Аль-Асадада.

9 лютого, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в урочистому прийомі з нагоди скасування візового режиму між Ізраїлем та Україною, організованому міністром туризму дер-жави Ізраїль паном Стасом Місєжніковим, узяв участь Преосвященний єпископ Макарівський Іларій, вікарій Ки-ївської Митрополії.

18 березня до Києво-Печерської Лаври прибула делегація від муніципалітету святого міста Єрусалима на чолі із заступником радника мера з політичних питань паном Еладом Халеві. Його супроводжував радник міністра торгі-влі держави Ізраїль пан Лемуель Меламед та пан Єхуд Менахем. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира гостей прийняв Керуючий справами Української Православної Церкви архі­єпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

24 травня з благословення Предстоятеля УПЦ та на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Болгарії в Україні Дімітара Владімірова вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій взяв участь у святку-ванні Дня слов’янської писемності і болгарської культури в Посольстві Болгарії.

8 червня Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідала міністр туризму та історичних пам’яток Палести-ни пані Хулюд Діабез у супроводі Першого Консула та співробітників Посольства Палестини в Україні. З благо-словення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з гостями зустрівся єпископ Мака-рівський Іларій, голова Синодального відділу з біоетики та етичних питань.

17 червня відбулась зустріч Блаженнішого Митрополита Володимира з міністром оборони України Михайлом Єжелем.

20 червня Предстоятель УПЦ у своїй резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі зустрівся з ново-при­значеним міністром охорони здоров’я України Олександром Аніщенком.

5 липня відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з міністром еко-логії та природних ресурсів України Миколою Злочевським.

6 вересня Посольство України в Республіці Польща влаштувало урочистий прийом у рамках відзначення 20-річчя незалежності України. На заході Українську Православну Церкву, з благословення Блаженнішого Митропо-лита Володимира, представляв єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир.

6 жовтня Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідав голова митної служби Угорської Республіки пан Міхай Арнольд та директор Департаменту розвитку митної інфраструктури і міжнародного співробітництва Дер-жавної митної служби України І. В. Тимофєєв.

РОЗВИТОК КОНТАКТІВ ДУХОВНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ З ІНОЗЕМНИМИ НАВЧАЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ

За сприяння Відділу зовнішніх церковних зв’язків один студент з України був відправлений на навчання до Екуменічного інституту в Боссе (Швейцарія).

Станом на листопад 2011 р. в Київській духовній академії і семінарії та Ужгородській українській богословсь-кій академії на денному та заочному відділеннях навчаються студенти з таких країн світу:

Англія — 1
Македонія — 1
Афон — 1
Молдова — 6
Бельгія — 1
Німеччина — 2
Білорусь — 40
Російська Федерація — 92
Боснія і Герцеговина — 5
Сербія — 2
Греція — 1
Словаччина — 1
Грузія — 2
США — 4
Іспанія — 2
Угорщина — 5
Казахстан — 1
Узбекистан — 2
Латвія — 4
Чехія — 2.

НАДАННЯ ВІЗОВОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ СЛУЖБОВИХ / ПАЛОМНИЦЬКИХ ПОЇЗДОК
СВЯЩЕННО­СЛУЖИТЕЛІВ ТА МИРЯН

Упродовж 2010 р. Відділ надавав допомогу у видачі віз для службових поїздок священно­служителів та паломни-цтва груп віруючих до святинь християнського Сходу та Заходу.
 

УЧАСТЬ У МІЖКОНФЕСІЙНИХ ЗІБРАННЯХ

Протягом 2011 р. співробітники Відділу брали участь у ряді міжконфесійних засідань в Україні:
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій — два засідання та п’ять засідань секретаріату;
Наради представників Хрис­тиянсь­ких Церков України — одне засідання секретаріату;
Київської міської Ради Церков і релігійних організацій — одне засідання.
Основними питаннями, що нині стоять у центрі уваги релігійної громадськості України, є нова редакція закону «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про реституцію церковного майна» та питання захисту суспільної моралі.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАЛОМНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ ПРИ ВЗЦЗ УПЦ

Методична робота

За результатами Міжнародної конференції з питань паломництва (проведеної в жовтні 2010 р.) було розроблено і представлено на розгляд Священного Синоду УПЦ перелік документів: «Положення про паломництво і палом-ницькі служби УПЦ», «Положення про Паломницький Центр при ВЗЦЗ УПЦ», «Положення про Реєстр паломни-цьких служб УПЦ» (документи оприлюднено на офіційному сайті УПЦ, сайті Паломницького Центру ВЗЦЗ УПЦ).

24–29 січня проведено Курси підвищення кваліфікації для співробітників паломницьких служб (навчались 58 чоловік, видано відповідні свідоцтва).

Розроблено путівник по Святій Горі Афон.

Розроблено текст інформаційної брошури про святі місця України російською, англійською, грецькою, румун-ською мовами.

Розроблено фотопрезентації про лаври України, життя УПЦ грецькою і англійською мовами.

Розроблено перспективні напрямки паломницьких поїздок до Ізраїлю, Греції, Італії, Франції, Німеччини, Ту-реч­чини, Йорданії, Чехії, Польщі, Грузії, Кіпру, Румунії, Чорногорії, Ефіопії, Єгипету, США, Фінляндії, Бельгії, Сербії (з маршрутами можна ознайомитись на сайті Паломницького Центру ВЗЦЗ УПЦ).

Розроблено маршрути паломницьких поїздок Україною: «Три українські лаври», «Київ–Чернігів–Почаїв», «Одеса–Крим», «Київ Православний».

Протягом року Паломницький Центр брав участь у конференціях туристичних фірм Ізраїлю, Німеччини, Йо-рданії.
ПРЕДСТАВНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Розроблено і підписано угоди з авіакомпаніями «МАУ» і «Аеро­світ» на отримання квот і знижок на авіапе-ревезення.
Розроблено і задіяно механізм реєстрації паломницьких служб УПЦ згідно з «Положенням про Реєстр пало-мницьких служб УПЦ».
Для груп паломників і паломницьких служб задіяно механізм придбання авіаквитків зі знижками (згідно з договірною співпрацею Паломницького Центру з авіакомпаніями).
Організовано зустрічі і паломництва в Україні делегацій закордонних Православних Церков.

РОБОТА ІЗ ЗАСОБОМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Розроблено і задіяно офіційний сайт Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ pilgrims.in.ua
Регулярно розміщуються матеріали просвітницького й інформаційного характеру в «Церковній православній газеті», журналах «Путь пілігрима» та «Лоза».

У співпраці з Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом створено документальний фільм «Скарби цариці Єлени».
Регулярно виготовляється інформаційна продукція з повідомленнями про паломницькі поїздки.

ПРИЙОМ ГРУП

Організовано поїздку по Україні для групи паломників із Сербії.
Організовано поїздку по Україні для групи паломників з Канади.
Організовано поїздки по Києву для груп паломників з єпархій УПЦ.
Організовано поїздки по Україні для груп паломників з Румунії.
Організовано поїздки по Україні для груп паломників з Росії.
Надано підтримку в організації перебування в Україні груп паломників з Кіпру, Греції, Чорногорії.

ВІДПРАВКА ГРУП

Організовано щомісячні поїздки до Ізраїлю для паломників з України.
Організовано поїздку до США на святкування дня пам’яті святителя Іоанна Шанхайського для групи паломників з України (вперше в історії УПЦ).
Організовано регулярні паломницькі поїздки на Святу Гору Афон.
Організовано поїздки до Італії для груп паломників з України.
Організовано щомісячні поїздки до Франції та Німеччини для паломників з України.
Організовано щомісячні поїздки до Греції для паломників з України.
Організовано поїздку на Кіпр для групи паломників з України.
Організовано регулярні поїздки до Чорногорії для груп паломників з України.

ОРГАНІЗАЦІЯ ДИТЯЧИХ ЛІТНІХ ТАБОРІВ ВІДПОЧИНКУ

Влітку 2011 р. організовано дитячі оздоровчі православні табори в Болгарії та Україні.Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com