УКР РУС ENG 
   

Вікарій Київський Митрополії єпископ Васильківський Пантелеїмон очолив богослужіння з нагоди престольного свята київської парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського25 грудня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира вікарій Київський Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон очолив урочисте богослужіння з нагоди престольного свята першої київської парафії на честь святителя Спиридона Триміфунтського у Святошинському районі м. Києва (парк «Юність», мікрорайон Борщагівка, за адресою просп. Леся Курбаса, 7-б).

Владиці співслужило духовенство храму та інші священнослужителі, серед яких Голова Синодального відділу благодійності і соціального служіння Української Православної Церкви архідиякон Сергій Косовський та клірик Крітської Православної Церкви (Константинопольського Патріархату) архімандрит Мойсей (Банос).

Незважаючи на те, що парафія є молодою, храм не зміг вмістити всіх віруючих, приблизно половина з яких молилася на вулиці. Після Божественної літургії й хресної ходи, єпископ Пантелеімон звернувся до вірних із вітальним словом, в якому, привітавши з днем пам’яті великого й шанованого святого, відзначив: «Ще рік тому, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, я освячував хрести для вашого храму, який тільки будувався, а тепер вже не можу впізнати його. Оскільки ваш храм збудований на честь грецького святого, то на пам’ять про сьогоднішнє святкування хотів би подарувати ікону іншого відомого й шанованого грецького святого священномученика Косьми Етолійського (грецький святий XVIII-го століття)». Владика також вручив нагороди благодійникам і працівникам храму.
У відповідь настоятель парафії протоієрей Миколай Данилевич подякував владиці за вітання й спільні молитви і від імені парафіян подарував йому образ святителя Спиридона Триміфунтського.

Після закінчення богослужіння єпископ Пантелеїмон роздав віруючим маленькі іконки Святителя з часточкою ризи, освяченої на його чесних мощах.

Храм на честь святителя Спиридона Триміфунтського в Святошинському районі міста Києва був побудований після принесення до України з Греції мощів Святителя у 2009 році, коли й виникла ідея створення храму на честь цього святого. Парафіяни та місцеві жителі задоволені наявністю храму в столичному парку, стан благоустрою якого наразі бажає кращого. Планується, що незабаром зусиллями парафії в частині парку з’явиться освітлення. Наявність православного храму, за переконанням місцевих жителів, сприятиме оздоровленню духовно-моральної ситуації в мікрорайоні.
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com