УКР РУС ENG 
   

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона у день свого 40-річчя звершив богослужіння в Спасо-Преображенському монастирі в с. Нещерів Обухівського районуУ четвер, 29 грудня, вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському монастирі в селі Нещерів Обухівського району Київської області. Цього дня разом із братією обителі владика-намісник молитовно відзначив День народження та ювілей — своє 40-річчя.

Після богослужіння єпископ Іона оглянув будівельні роботи, що ведуться в нижньому храмі на честь Новомучеників та Сповідників, та преподав насельникам архіпастирське благословення.

***
Спасо-Преображенський монастир було відкрито 2004 року як скит Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря.

Обитель розташована біля древнього храму на честь Преображення Господнього, зведеного наприкінці XVIII століття козацьким полковником Гудим-Левковичем. Місцевість, де нині знаходиться монастир, відома з XIV століття як родовий маєток заможних козаків з роду Гудим-Левковичів, а її назва — Нещерів — за однією з версій походить від древнього імені Нестор, яке в Україні вимовлялося як Нещір.

Нині в монастирі проживає 14 насельників. Щодня звершуються богослужіння за монастирським уставом; регулярно по буднях їх звершує намісник обителі єпископ Обухівський Іона.

Монастирська Спасо-Преображенська церква в стилі українського бароко на сьогодні є одним із небагатьох пам’ятників архітектури, що збереглися на території Київської області з доби козаччини. Тут освячено два приділи — на честь Преображення Господнього та Усікновення глави святого Пророка й Предтечі Господнього Іоанна.

Нині у підвальному приміщенні облаштовується ще один, нижній храм — на честь Новомучеників та Сповідників. Раніше тут був льох, але під час реставраційних робіт у храмі братія звернула увагу, що високі кам’яні стіни льоху, маленькі вікна з ґратами під самою стелею справляють враження застінків НКВС. Було вирішено облаштувати тут церкву на честь тих, хто в роки гонінь прийняв страждання за православну віру. На цей час у нижньому храмі тривають оздоблювальні роботи. Планується, що іконостас буде викладено з цегли, поштукатурено, після чого його розпише іконописець з монастиря Дохіар на Святій горі Афон.Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com