УКР РУС ENG 
   

МОСКВА. Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства взяв участь у церемонії відкриття XX Міжнародних Різдвяних читань23 січня в Гостиному дворі в Москві відбулося урочисте відкриття XX Міжнародних Різдвяних освітніх читань «Просвітництво й моральність: турбота Церкви, суспільства й держави».

Церемонію відкриття і перше пленарне засідання очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який звернувся до присутніх зі вступним словом.

У президії форуму були присутні: Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор, який прибув до Москви на запрошення Святішого Патріарха Кирила для участі у Різдвяних читаннях; митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; керуючий справами Московської Патріархії митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій; голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон; голова Видавничої Ради Руської Православної Церкви митрополит Калузький і Боровський Климент; голова Відділу релігійної освіти й катехізації Руської Православної Церкви митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій; голова Місіонерського відділу та Відділу релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви архієпископ Полтавський і Миргородський Филип; а також голова Ради Федерації ФЗ РФ В.І. Матвієнко; заступник міністра культури РФ А.Є. Бусигін; заступник міністра освіти й науки РФ М.В. Дулінов; заступник мера м. Москви О.М. Горбенко; президент Російської академії освіти М.Д. Нікандров.

На відкритті форуму були присутні архієреї Руської Православної Церкви, представники інших Помісних Православних Церков, численні представники державних органів і громадських організацій.

Привітання Президента Росії Д.А. Медведєва на адресу учасників Читань оголосив митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій.

З доповідями на відкритті Читань виступили Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор, В.І. Матвієнко, М.В. Дулінов, А.Є. Бусигін, О.М. Горбенко, митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій.

Святіший Патріарх Кирил вручив М.Д. Нікандрову орден святого благовірного князя Даниїла Московського I ступеня, відзначивши заслуги президента Російської академії освіти у сфері впровадження предмета «Основи православної культури» в середній школі.

Потім відбулося нагородження лауреатів Всеросійського конкурсу робіт у галузі педагогіки, роботи з дітьми та молоддю «За моральний подвиг вчителя», який щорічно проводиться Міністерством освіти й науки Російської Федерації спільно з Відділом релігійної освіти й катехізації Руської Православної Церкви за підтримки повноважних представників Президента РФ у федеральних округах.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com