УКР РУС ENG 
   

Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко відвідав установи виконання покарань Житомирської та Вінницької областіПоїздка відбулася напередодні Великого посту з метою ознайомлення зі станом духовно-пастирської роботи в пенітенціарних закладах, участі у  роботі виїзного розширеного засіданні колегії Державної пенітенціарної служби України, вирішення нагальних питань взаємодії з керівництвом установ виконання покарань, а також зустрічі з місцевим тюремним духовенством. Всього під час поїздки було відвідано 6 виправних колоній.

Так, 23 лютого, по благословенню єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима місцевим духовенством було звершено чин освячення хреста для встановлення на місці будівництва тюремного храму на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці в Житомирській виправній колонії № 4. На території цієї колонії діє домовий православний храм, але сьогодні він не вміщує всіх бажаючих відвідати його і взяти участь у богослужінні, тому на прохання тюремної громади віруючих керівництво колонії прийняло рішення виділити місце для будівництва нового храму.

В цей же день було відвідано Житомирську установу виконання покарань № 8, де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, присутні відвідувачі ознайомилися з сектором утримання «довічників» і молитовною кімнатою де звершується таїнства Сповіді і Святого Причастя. Також голова Синдального відділу тюремного служіння ознайомився в цей день з організацією працевлаштування засуджених до обмеження волі на власному виробництві на базі Бердичівського виправного центру №108, де начальник виправного центру Олександр Паламарчук ознайомив з роботою засуджених в цеху з виготовлення кабельно-провідникової продукції. Потім відбувся переїзд до  Бердичівської виправної колонії № 70 до сектора максимального рівня безпеки для тримання чоловіків, засуджених до довічного позбавлення волі. 

Наступного дня, 24 лютого, відбувся візит до Стрижавської виправної колонії №81 у Вінницькій області, де було оглянуто православний тюремний храм на честь святителя Миколая, були відвідані засуджені на дільниці арештного дому при колонії, це місце де відбувають покарання засуджені до покарання терміном від 3 до 6 місяців. Також при цій колонії існує міжобласна багатопрофільна лікарня, де проходить лікувально-діагностичний процес для засуджених. В цей же день голова Синодального відділу тюремного служіння разом з керівником Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенантом внутрішньої служби Олександром Лісіцковим відвідав правлячого архієрея Вінницької єпархії митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона.

25 лютого, в останній день відвідання виправних установ, протоієрей Віктор Яценко взяв участь у соборному богослужінні місцевого тюремного духовенства у Райківській виправній колонії № 73. В цей день в колонію привезли шановану святиню Житомирської землі – Подільську ікону Пресвятої Богородиці.      На Божественній літургії молилися присутні засуджені, керівництво та працівники колонії. Завітало на захід і керівництво  управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирської області – начальник управління генерал-майор внутрішньої служби Віктор Мошківський та його заступник із соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими полковник внутрішньої служби Анатолій Бобриньов. Богослужіння відбулося в одному з нещодавно відкритих тюремних храмів – на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, який був освячений 11 липня 2011 року. Чин освячення храму звершив  Преосвященніший Никодим, єпископ Житомирський та Новоград-Волинський.

Прес-служба Синодального відділу  тюремного служіння

 Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com