УКР РУС ENG 
   

У Київській духовній академії відбувся семінар «Вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття в навчальних програмах духовних навчальних закладів»12 березня  в рамках III студентської конференції «Студентська наука в духовній школі» відбувся навчально-методичний семінар, присвячений вивченню спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття в духовних навчальних закладах.

Семінар був організований Навчальним комітетом при священному Синоді Української Православної Церкви за участю видавництва «Дух і Літера». Роботу семінару очолив голова Навчального комітету, ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній.

В роботі семінару взяли участь голова Синодального відділу біоетики та етичних питань єпископ Макарівський Іларій, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Георгій Коваленко, директор видавництва «Дух і Літера» К. Б. Сігов, представники духовних семінарій та училищ Української Православної Церкви та Української Ужгородської богословської академії.

Роботу семінару відкрив архієпископ Антоній. У своєму вступному слові владика ректор коротко виклав історію прославлення новомучеників і сповідників ХХ століття і звернув увагу присутніх на документи останнього Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, присвячені увічненню пам'яті новомучеників.

Потім з доповіддю виступив проректор КДА з навчальної роботи доцент архімандрит Климент (Вечеря). Він охарактеризував досвід вивчення подвигу та спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття в Київських духовних школах.

Проректор КДА з науково-богословської робота доцент В. В. Бурега в своїй співдоповіді звернув увагу присутніх на ті проблеми, які виникають сьогодні в процесі канонізації новомучеників і при вивченні їх спадщини.

Після цього К. Б. Сігов виступив з презентацією недавно випущеної видавництвом «Дух і Літера» книги священика Анатолія Жураковського «Ми спасаємося Його життям». Отець Анатолій притерпів мученицьку кончину в 1937 році. У книзі зібрані його проповіді та статті, перш зберігалися в рукописах. У своєму виступі К. Б. Сігов розповів про життєвий шлях отця Анатолія Жураковського в контексті церковного життя Києва 1920-1930-х років.

Після презентації відбулася дискусія, в ході якої присутні обмінялися думками щодо перспектив вивчення подвигу та спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття в духовних школах Української Православної Церкви.

Сайт КДАіСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com