УКР РУС ENG 
   

Заява Канцелярії Київської Митрополії УПЦ стосовно проведення в Софійському соборі міста Києва заходу «Молитва за Україну»21 серпня 2007 року, до Канцелярії Київської митрополії УПЦ надійшла факсограмма від 15.08.2007 року, № 10/1-19-174 за підписом тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Олесандра Божка, в якій Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир запрошується Організіційним комітетом підготовки та відзначення 16-ї річниці незалежності України до участі в Молитві за Україну, яка відбудеться 24 серпня 2007року в Софійському соборі столиці.

Вищевказаний захід, в такому форматі, як його передбачає запропонований сценарний план, що додається, є неприйнятним для православного християнина, та унеможливлює участь в ньому Предстоятеля чи предстваника Української Православної Церкви.

Сценарний план передбачає участь у заході «Молитва за Україну» керівників релігійних організацій, спільна молитва з якими є неможливою для представника Української Православної Церкви. Про це неодноразово і аргументовано говорилося в заявах Канцелярії УПЦ стосовно аналогічних заходів, що мали місце раніше.

Вважаємо за необхідне ще раз повторити перестороги святих отців відносно подібних акцій та їх наслідків. У 10-му Апостольському правилі говориться: «Якщо хто з відлученим від спілкування церковного помолиться, якби це було навіть і в домі: такий нехай буде відлучений»; 11-те правило святих апостолів говорить: «Якщо хтось із тих, що належать до кліру, з відлученим помолиться: нехай буде відлучений».

Окрім того, регламентована Оргкомітетом молитва за Україну в хронометраж двох хвилин є еклезіологічно беззмістовною, оскільки це вже не молитва а політвиступ, чи харизматична імпровізація. Дійсною і дієвою молитвою було б звершення на престолі Святої Софії Київської дійсним першоієрархом Православної Церкви, якій історично і належить Свята Софія, Божественної літургії - принесення Богові Подячної Безкровної Жертви Тіла і Крові Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа. Представники інших конфесій свої молитви могли б піднести в своїх богослужбових приміщеннях, або на урочистому прийомі в Маріїнському палаці.

Вітаючи співвітчизників з наступаючим нашим національним святом, запрошуємо всіх дійсно бажаючих помолитися 24 серпня 2007 року за Україну та Український народ до Свято-Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Подячний Молебень о 10.00 у співслужінні київського духовенства очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України.

Усі заяви та висловлювання нинішніх «горе-політиків» про неучасть Предстоятеля УПЦ у спільній екуменічній молитві за Україну антиукраїнську природу Української Православної Церкви та про те, що вона не бажає молитися за незалежну Україну та її народ Канцелярія Київської Митрополії оцінює як «марення сивої кобили».

22 серпня 2007 року, місто Київ

  


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com