УКР РУС ENG 
   

Звернення Собору єпископів Української Православної Церкви до її вірних чадМилістю Божою Українська Православна Церква продовжує звершувати своє спасительне служіння серед народів України. Силою Христа розп'ятого та воскреслого вона долає ті труднощі, які постійно постають на її шляху. Серед них, зокрема, намагання деяких політичних сил звести нанівець роль нашої Церкви в суспільстві або ж використати її задля власної потреби. Певні зовнішні, а інколи й внутрішні сили працюють на дискредитацію Церкви та її ієрархії, намагаються змусити її зрадити власним принципам.

Але Українська Православна Церква залишається вірною заповідям Христа, не сходячи з шляху спасіння та істини. Вона долає всі труднощі завдяки тому, що її віруючий народ залишається згуртований навколо своїх пастирів і не слухає голосу лжепастирів та лжевчителів - тих, для кого чистота віри та вірність принципам церковного буття підпорядковані власним амбіціям та політичній доцільності. Закликаємо весь віруючий народ і надалі гуртуватись навколо своїх ієрархів.

Разом з тим ми закликаємо віруючих Української Православної Церкви з християнською любов'ю та без ворожості ставитись до тих наших братів та сестер, які, віримо, тимчасово перебувають поза спасительною огорожею Церкви. Ми повинні пам'ятати слова святителя Григорія Богослова: «Ми прагнемо не перемоги, а повернення братів, розлука з якими нас непокоїть». В основі нашого відношення до тих наших братів і сестер, які перебувають в розколі, повинна бути любов, тому що, за словами Христа: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ін 13, 35).

На жаль, інколи серед вірних нашої Церкви християнська любов поступається нетерпимості на політичному ґрунті. Відомо, що розкол в українському Православ'ї був в значній мірі спричинений втручанням політичних сил. Політична доцільність інколи керує й тими, хто знаходиться в межах Української Православної Церкви й навіть намагається виступати від її імені. Це насамперед стосується деяких мирянських об'єднань, які діють на власний розсуд, не радячись з церковними ієрархами, а інколи навіть виступаючи проти них. До таких чад нашої Церкви ми звертаємо слова священномученика Ігнатія Богоносця: «Потрібно не лише на словах називатись, але й бути християнами, тоді як деякі на словах визнають єпископа, а роблять все без нього. Вони <...> несумлінні, тому що роблять зібрання не по заповіді» (послання до Полікарпа Смірнського).

Закликаємо всіх чад нашої Церкви до церковності та застерігаємо від політиканства. На гіркому досвіді останніх років ми мали можливість переконатись, що політика нас розділяє, а Христос Спаситель та Його Свята Церква - об'єднує. Наголошуємо, що Українська Православна Церква - поза політикою. Наша Церква надає можливість всім своїм чадам дотримуватись різних політичних поглядів, але при цьому не може допустити, щоб політичні гасла вносились в церковне середовище.

Ми заявляємо, що єпископат Української Православної Церкви високо цінує та свято береже єдність повноти Руської Православної Церкви.

Підсумувати своє звернення ми можемо словами священномученика Ігнатія Богоносця, настанови якого є актуальними і для цього дня: «Хто Божі та Ісус Христові - ті з єпископом <...> Не обманюйтесь, браття мої! Хто йде услід за тим, хто вводить розкол, не наслідує Царство Боже. Хто тримається чужого вчення, той не співчуває стражданню Христовому <...> Дух сповістив мені, говорячи: «Без єпископа нічого не робіть, <...> любіть єднання, уникайте розділень, наслідуйте Ісусу Христу, як і Він - Своєму Отцю» (Послання до філадельфійців).

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ +Володимир
МИТРОПОЛИТ ЛУГАНСЬКИЙ І АЛЧЕВСЬКИЙ +Іоаннікій
МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ +Онуфрій
МИТРОПОЛИТ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ І ПАВЛОГРАДСЬКИЙ +Іриней
МИТРОПОЛИТ СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ +Лазар
МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ +Ніфонт
МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ +Антоній
АРХІЄПИСКОП ХУСТСЬКИЙ І ВИНОГРАДІВСЬКИЙ +Марк
АРХІЄПИСКОП ТУЛЬЧИНСЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ +Іонафан
АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ +Варфоломій
АРХІЄПИСКОП ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ +Василій
АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ +Сергій
АРХІЄПИСКОП БІЛОГОРОДСЬКИЙ +Николай
АРХІЄПИСКОП КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ І ГОРОДОКСЬКИЙ +Феодор
АРХІЄПИСКОП ЧЕРКАСЬКИЙ І КАНІВСЬКИЙ +Софроній
АРХІЄПИСКОП ОВРУЦЬКИЙ І КОРОСТЕНСЬКИЙ +Вісаріон
АРХІЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ +Пітирим
АРХІЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ +Августин
АРХІЄПИСКОП САРНЕНСЬКИЙ І ПОЛІСЬКИЙ +Анатолій
АРХІЄПИСКОП ЖИТОМИРСЬКИЙ І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ +Гурій
АРХІЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ +Симеон
АРХІЄПИСКОП КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ +Єфрем
АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ +Іоанн
АРХІЄПИСКОП ВИШГОРОДСЬКИЙ +Павел
АРХІЄПИСКОП ІЗЮМСЬКИЙ +Онуфрій
АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ І БОГУСЛАВСЬКИЙ +Митрофан
АРХІЄПИСКОП ПОЧАЇВСЬКИЙ +Володимир
АРХІЄПИСКОП ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ +Филип
ЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ +Пантелеімон
ЄПИСКОП КОНОТОПСЬКИЙ І ГЛУХІВСЬКИЙ +Інокентій
ЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ +Амвросій
ЄПИСКОП СЄВЕРОДОНЕЦЬКИЙ І СТАРОБІЛЬСЬКИЙ +Агапіт
ЄПИСКОП ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ І СВІТЛОВОДСЬКИЙ +Пантелеімон
ЄПИСКОП ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ +Лука
ЄПИСКОП СВЯТОГІРСЬКИЙ +Арсеній
ЄПИСКОП ХОТИНСЬКИЙ +Мелетій
ЄПИСКОП БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ +Алексій
ЄПИСКОП БОРИСПІЛЬСЬКИЙ +Антоній
ЄПИСКОП ГОРЛІВСЬКИЙ І СЛОВ'ЯНСЬКИЙ +Митрофан
ЄПИСКОП МАКІЇВСЬКИЙ +Варнава
ЄПИСКОП БЕРДЯНСЬКИЙ І ПРИМОРСЬКИЙ +Єлисей
ЄПИСКОП-ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ І КОВЕЛЬСЬКИЙ +Никодим
ЄПИСКОП НІЖИНСЬКИЙ І БАТУРИНСЬКИЙ +Іриней
ЄПИСКОП ШЕПЕТІВСЬКИЙ І СЛАВУТСЬКИЙ +Володимир
ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ +Іларій
ЄПИСКОП ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ І КОЛОМИЙСЬКИЙ +Пантелеімон
ЄПИСКОП ЯГОТИНСЬКИЙ +Серафим
ЄПИСКОП КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ І ХОРОЛЬСЬКИЙ +Євлогій
ЄПИСКОП КАХОВСЬКИЙ І БЕРИСЛАВСЬКИЙ +Іоасаф
ЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ +Александр 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com