УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У Свято-Вознесенському Флорівському монастирі відбулось прославлення преподобної Єлени (Бехтєєвої)6 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Свято-Вознесенський Флорівський жіночий монастир столиці, де у головному храмі обителі звершив Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили архієпископи: Білогородський Миколай, Овруцький і Коростенський Віссаріон, єпископи: Ніжинський і Прилуцький  Іриней, Макарівський Іларій, Яготинський Серафім, Васильківський Пантелеімон, Городницький Олександр, Кременчуцький і Лубенський Володимир.

За богослужінням відбувся чин прославлення у лику місцешанованих  святих інокині Єлени (Бехтєєвої).

Спочатку була відправлена остання заупокійна літія за матінкою Єленою, після чого єпископ  Пантелеімон ознайомив присутніх із рішенням Священного Синоду УПЦ від 9 липня цього року (журнал № 38) про причислення до лику місцевошанованих святих Київської єпархії подвижниці благочестя монахині Єлени (Бехтеєвої) (+23 березня/5 квітня 1834), а єпископ Іларій – із життєписом преподобної.

Наприкінці чину прославлення під спів тропаря, кондака та величання преподобній Єлені із вівтаря  було винесене її іконописне зображення, яким Митрополит благословив усіх присутніх. Після цього Архіпастир і духовенство вклонилися нетлінним мощам святої Єлени Флорівської.

Наприкінці богослужіння настоятелька обителі ігуменя Антонія (Фількіна) на молитовну пам’ять про сьогоднішній день подарувала Митрополитові образ щойно прославленої угодниці Божої з часточкою її чесних мощей.

Черниця Єлена була однією з найбільш шанованих мешканок Флорівського монастиря. За життя її дуже любили і поважали стариці та миряни за добрі справи і уміння утішити в скорботі.

Детальніше про життя інокині Єлени (Бехтєєвої) можна прочитати ТУТ

 

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com