УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-СІМФЕРОПОЛЬ. Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України взяв участь в урочистостях із нагоди присвоєння Сімферопольському військовому шпиталю № 386 імені Святителя Луки (Войно-Ясенецького) (ОНОВЛЕНО)16 жовтня відбулися урочистості з нагоди присвоєння Сімферопольському військовому шпиталю №386 імені Святителя Луки (Войно-Ясенецького). У заході взяли участь: митрополит Кримський і Сімферопольський Лазар, архієпископ Львівський і Галицький Августин (голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України), керівники Автономної республіки Крим, Сімферополя, співробітники шпиталю, лікарі з інших медичних закладів, а також священики єпархії.

Урочистості розпочалися з покладання квітів до встановленої на будівлі лікарської установи меморіальної дошки в пам’ять про те, що в 1946-1947 роках тут працював визначний Архіпастир і хірург святитель Лука — професор медицини Валентин Феліксович Войно-Ясенецький.

Потім владики Лазар і Августин, у співслужінні кліриків єпархії, відправили молебень перед іконою угодника Божого з часткою його чесних мощей. Відтепер цей святий образ завжди перебуватиме в шпиталі, так що військовослужбовці, котрі знаходяться тут на лікуванні та їхні лікарі, матимуть можливість підходити до неї і молитовно просити у святого допомоги та заступництва перед Престолом Божим.

Вперше в новітній історії пострадянських країн ім’я православного святого присвоєне військовому закладу. Відбулося це з ініціативи Кримської єпархії, православних лікарів 386-го військового шпиталю на чолі з начальником полковником медичної служби Ігорем Данильчуком, а також за сприяння Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.
Указ № 689/2009 «Про присвоєння імені святителя Святителя Луки (професора В.Ф. Войно-Ясенецького) 386-му військовому шпиталю Військово-медичного клінічного центру Кримського району» оголосив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Леонід Жунько.

Вітальну адресу Блаженнішого Митрополита Володимира на ім’я начальника шпиталю полковника Ігоря Данильчука та військових лікарів зачитав архієпископ Львівський і Галицький Августин.

Насамкінець митрополит Кримський і Сімферопольський Лазар вручив Ігорю Афанасійовичу ювілейний орден «450-річчя перенесення Почаївської ікони Божої Матері на Волинь».
 
ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com