УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви благословив та відкрив роботу Других Покровських Міжнародних просвітницьких читаннь22 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченко розпочали роботу Другі Покровські Міжнародні просвітницькі читання, що цього річ мають назву «Церква в світі: Служіння любові».

Біля входу до інституту Предстоятеля Української Православної Церкви зустріли керівництво ВУЗу на чолі з ректором Леонідом Губерським та голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, який є одним із організаторів заходу.

Під час вступного слова владика Филип оголосив ІІ Міжнародні Покровські читання відкритими та наголосив на їхніх головних завданнях.

«Ми бачимо покровські читання як співпрацю між Церквою і різними соціальними, науковими, державними структурами. Тобто Церква має сьогодні зайняти належне місце в суспільстві, так як вона займала в певний час, і ми, проводячи такі читання, плекаємо надію, що не тільки вони зможуть збагатити один одного – Церкву і державу, але й що вони допоможуть якомога швидше відновити ту духовну спадщину, те високе і велике духовне підґрунтя, на якому формувалася українська нація і українська держава», - відзначив архієпископ голова Синодального місіонерського відділу.

Далі за регламентом слово було надано Митрополиту Київському і всієї України Володимиру, який благословив почесне зібрання та звернувся до присутніх зі словами вітання, у яких відзначив:

«Церква ніколи не протистояла знанням. Знання, якщо вони під егідою православної віри, то служать корисно і сердечно загальній справі «вочеловечения человека». Служіння любові, яке стало головною темою ІІ Покровських читань, має велике значення, бо любов обіймає собою все і всіх. Нехай ця любов об’єднує нас з вами, брати і сестри, з людьми різних спеціальностей та різними по характеру, по знанням і по вірі», - сказав Первосвятитель.

Наступним до зібрання звернувся ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, який наголосив на важливості співробітництва Церкви та очолюваного ним ВУЗу, а також привітав учасників конференції.

«Я вважаю, що нашому університету дуже поталанило, що ми удостоєні честі вже вдруге проводити на своїй території такі шановані читання. Це дає нам можливість долучати до участі у роботі наших викладачів і найголовніше, молоде покоління, наших студентів. Дуже символічно, що саме в наших стінах проводяться ці читання і дуже добре, що врешті-решт ми повертаємося до Бога, до духовних витоків нашого народу та нашої історії. Це те, що сьогодні вкрай необхідно для всіх нас, для людей різних поколінь», — сказав зокрема він.

У першій частині конференції були зачитані вітальні адреси від Предстоятеля Польської Православної Церкви Митрополита Варшавського Сави та Патріаршого Екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Слуцького Філарета, а також прозвучали вітання від академіка НАН України Петра Толочка, ректора Київських Духовних шкіл архієпископа Бориспільського Антонія, директора Інституту проблем виховання Івана Беха, голови Синодального відділу «Церква і культура» ігумені Серафими (Шевчик) та інших.

Наостанок першої частини заходу, Архіпастир за значний вклад у будівництво Свято-Воскресенського Кафедрального собору УПЦ вручив примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія архієпископу Полтавському і Миргородському Филипу та відзначив діячів науки ювілейними орденами «450-річчя перенесення Почаївської ікони Божої Матері на Волинь». Зокрема, нагороди отримали: Леонід Губерський, Петро Толочко та Іван Бех.

 

Другі Покровські Міжнародні просвітницькі читання «Церква в світі: Служіння любові» проходитимуть з 22 по 24 жовтня.

З детальною програмою заходу можна ознайомитися ТУТ >>>

Максим Сидоренко
фото диякона Максима  Брусники

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com