УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив відреставрований храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»24 жовтня Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення відреставрованого храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

Його Блаженству співслужили: голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату архієпископ Волоколамський Іларіон, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископ Макарівський Іларій,  секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон та духовенство монастиря.

Після богослужіння Священноархімандрит Лаври Митрополит Київський і всієї України Володимир звернувся до присутніх зі словами настанови.

«Ще одна лампадка запалилася на території Лаври, на території нашої країни. Вона буде підносити до небес прохання всіх тих, хто звертається до Богоматері. Хто сподівається та очікує допомоги від Бога. Нехай Сама Пречиста, на честь Якої освячено цей храм, буде Першою Молитовницею і Помічницею у нашому житті та у наших непростих справах сповідання віри і благочестивого життя», — сказав зокрема Блаженніший Митрополит Володимир.

Намісник монастиря архієпископ Павел подякував Блаженнішому Владиці за труди, опіку над Печерською Лаврою та подарував Митрополитові ікону Успіння Божої Матері.

Насамкінець Первосвятитель вручив церковні нагороди благодійникам, завдяки зусиллями яких стала можливою реконструкція церкви.

Після цього, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви єпископ Васильківський Пантелеімон звершив  у  новоосвяченому храмі першу Божественну літургію.

Храм, який  с давніх часів існував при паломницькій лікарні монастиря,   разташований на другому поверсі корпусу № 68 Лаври, що був повернений у монастирське володіння  в 2003 році.  За кілька років трудами братії Лаври в корпусі були проведені капітальні ремонтні роботи, відроджений храм, відновлені його бані.

ДО РЕЧІ. Храм «Всіх скорботних Радість» будували  поетапно. В 1849 – 1851 роках була зведена двоповерхова будівля  з паломницькою лікарнею на другому поверсі.

У 1864 – 1866 роках  зі сходу добавили двоповерхове крило з храмом ікони Божої Матері  «Всіх скорботних Радість» на другому поверсі. 

У 1868 році був встановлений дерев’яний іконостас. У північній палаті стояла дерев’яна модель Успенського собору, в якій зберігався ковчег зі Святими Дарами для причастя хворих.

У радянський період храм втратив старинне убрання.

6 листопада 2007 року в день святкування ікони «Всіх скорботних Радість» намістник Лаври архієпископ Павел звершив  освячення бань храму.

 

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com