УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин прославлення святителя Філарета (Гумілевського)У неділю, 25 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви із архіпастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію.

Мета візиту – участь в урочистостях з нагоди прославлення у лику місцевошанованих святих Чернігівської єпархії архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського) (+9. 08. 1866).

В цей день Первосвятитель очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів.

Йому співслужили митрополит  Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископи Волоколамський Іларіон, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Львівський і Галицький Августин,  Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи Брянський і Севський  Феофілакт, Святогірський Арсеній, Туровський і Мозирський Стефан, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство чернігівської та сусідніх єпархій.

За богослужінням відбувся чин прославлення святителя Філарета, архієпископа Чернігівського, під час чого була відправлена остання панахида за ним. Далі архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій зачитав рішення Священного синоду УПЦ від 14 квітня цього року (Журнал засідання №24) про причислення до лику місцевошанованих святих Чернігівської єпархії архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського), а єпископ Святогірський Арсеній зачитав житіє святого. Насамкінець, пролунали тропар і кондак святителю Філарету, після чого Первосвятитель разом із архієреями та духовенством вклонилися його чесним мощам.

Наприкінці богослужіння, Митрополит Володимир поздоровив духовенство і боголюбиву паству із прославленням ще одного угодника Божого:

«Ця подія насправді свята і спасительна, бо з’явився у нас ще один угодник Божий, який молитиметься за нас перед Господом, щоб Він укріпив нашу віру, надію і любов. Хай за молитвами великого святителя Бог буде милосердним до нас і допомагає нам наслідувати архієпископа Філарета, який є  великим подвижником віри і благочестя», - сказав він.

В свою чергу керуючий Чернігівською єпархією владика Амвросій від імені духовенства та віруючих Чернігівщини подякував Предстоятелю за його труди і молитви, якими Господь відкрив людям ще одного святого і ще одного молитовника за народ Божий. На згадку про сьогоднішній святковий день архієпископ Амвросій подарував Владиці Володимиру образ святителя Філарета Чернігівського із часткою мощей святого. 

Після відправи Архіпастир молитовно  вклонився чесним мощам святителів Феодосія,  Лаврентія та щойно прославленого Філарета Чернігівських.

Архієпископ Чернігівський Філарет (1802-1866) - один із самих освічених  архієреїв XIX століття. Історики називають його вченим на єпископській кафедрі, оскільки він все життя присвятив науці.

Розквіт наукової творчості владики Філарета припав на час його  служіння у Харкові та Чернігові. Зокрема, в Чернігові пройшли його останні сім років життя.

Також він приклав немало зусиль для облаштування і ремонту церков та монастирських комплексів, будівництву нових храмів.
 

Максим Сидоренко
фото диякона Максима Брусники
 

ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com