УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь Єрусалимської ікони Божої Матері26 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері, що на території Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв (вул. Жилянська, 88).

Йому співслужили: секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, благочинний храмів міста Києва протоієрей Віталій Косовський, прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко та клірики храму.

Звертаючись до присутніх, Архіпастир наголосив на важливості храму Божого у житті людини:

«Святі отці називали храми шматочками неба на землі. Це особливе місце, де відбувається наша зустріч із Богом, Божою Матір’ю та святими небожителями. Нехай Пресвята Богородиця покриває кожного, хто переступатиме його, щоб просто постояти, подивитися та подумати або помолитися і попросити у Бога те, що нам необхідно», — сказав зокрема Блаженніший Митрополит Володимир.

Також Предстоятель відзначив церковними нагородами тих людей, які допомогли збудувати цей храм. Зокрема, орденом преподобного Іллі Муромця І-го ступеню був нагороджений заступник міністра праці та соціальної політики України Володимир Барабаш, орденами преподобного Нестора Літописця ІІ-го ступеню  директор програмної дирекції ТРК «Глас» Володимир Теліженко,  орденами «450 років перенесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері» були нагороджені ректор Академії Олександр Чуніхін та настоятель храму протоієрей Вадим Бондаренко.

На освячені  також був присутній заступник столичного градоначальника Віталій Журавський, який відзначив, що сьогоднішня подія є знаковою, оскільки це вперше на території вищого навчального закладу столиці відкрито храм, та висловив надію, що у майбутньому цей добрий приклад наслідують і інші ВУЗи міста Києва.

ДОВІДКА. Храм на честь Єрусалимської ікони Божої Матері було збудовано за ініціативи керівництва Академії,  яке цим самим втілило у життя давню ідею, тим більше, що на їхню думку храм повинен сприяти тому, щоб студенти виходили з інституту високодуховними людьми.

У майбутньому спеціально для храму має бути виготовлено копію Єрусалимської ікони Божої Матері, щоб в Києві була частичка від святого Єрусалима.
 

ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com