УКР РУС ENG 
   

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці у селі Лемешівка Київської області19 листопада Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення храму  на честь Покрови Пресвятої Богородиці в селі Лемешівка Яготинського району Київської області.

Йому співслужили секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та духовенство регіону.

Наприкінці богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх зі словами настанови та подякував усім, хто доклав зусиль задля зведення нового Божого храму. Так ювілейним орденом на честь Почаївської ікони Божої Матері був нагороджений настоятель храму протоієрей Георгій Бойко, а  орденом «1020 річчя Хрещення Київської Русі» - голова Яготинської районної ради Володимир Семеняка.

ДОВІДКА. Перша церква в селі була збудована в 1796 році на кошти поміщика Олексія Пашкевича. У 1832 році через необережність ця дерев'яна будівля згоріла.

У 1883 році в селі Лемешівка була побудована кам'яна церква. У 1911 році в ній був зроблений капітальний ремонт на кошти парафіян.

У 1939 році Лемешівська церква зруйнована сільськими атеїстами. Мідне покриття, хрести і дзвін відвезли до залізниці в Яготин на переплавлення, а стіни розібрали по цеглині.

20 червня 2000 року був закладений перший камінь в основу нової церкви і освячене місце під храм. Цього ж року закладений фундамент церкви. У 2001-2004 роках зводились стіни церкви. 2005 року встановлені купола. 2006 року проводились внутрішні роботи.
 

ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com