УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулися щорічні збори військового духовенства Української Православної Церкви (ОНОВЛЕНО)На період з 19 по 20 листопада в столиці зібралися керівники та представники єпархіальних відділів по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Тут, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, відбулися щорічні збори військового духовенства Української Православної Церкви.

Розпочався захід у приміщенні Київських Духовних академії та семінарії. Відкрив перше засідання заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, настоятель Богоявленського храму при Національному університеті внутрішніх справ священик Віталій Приходько.

Він розповів присутнім про головні заходи, ініційовані та проведені цією церковною структурою протягом 2009 року. Потім священики ділилися своїм досвідом і напрацюваннями у напрямку здійснення пастирської опіки над військовослужбовцями та правоохоронцями. Розповіли вони і про найцікавіші випадки зі своєї практики. Це викликало жваву дискусію, під час якої кожний міг висловити свою особисту думку.

Говорили і про проблеми, що виникають у процесі діяльності, пропонували шляхи вдосконалення співпраці Церкви з військом.

В рамках заходу відбулася міні-презентація відродженого журналу «Віра і честь». Кожен військовий священик отримав по два примірника видання. Головний редактор «В/Ч» Олександр Андрущенко розповів учасникам зборів про видавничі проекти, над створенням яких нині працює Синодальний військовий відділ УПЦ. Мова йде про збірник «Церква та армія. Віхи співпраці у 2009 році», «Календар військового священика», «Повний Молитовник православного воїна», «Житія святих воїнів» (українською мовою), «Військове духовенство Української Православної Церкви» тощо.

Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин закликав керівників і представників єпархіальних військових відділів долучитися до цієї роботи.

Також був презентований проект «Паломницька поїздка на Святу Землю для військових священиків, офіцерів Збройних Сил України та співробітників правоохоронних органів», який планується здійснити у грудні 2009 року.

Під час засідання піднімалася тема ветеранів Великої Вітчизняної війни. Це є актуальним у зв’язку з тим, що у 2010 році відзначатиметься 65-річчя Великої перемоги радянських військ над німецько-фашистськими загарбниками. У планах Синодального військового відділу УПЦ багато заходів та акцій, значна частина яких буде проведена в єпархіях Української Православної Церкви.

Потім архієпископ Августин розповів про діяльність Духовної Ради при Міністерстві Оборони України, пояснив священнослужителям, якими нормативно-правовими актами вони мають користуватися при здійсненні свого служіння у війську. Головною темою останнього засідання, що відбулося 19 листопада, стало питання почергового використання культових споруд, що знаходяться на базі військових частин.

У другій половині дня робота зборів продовжилася в столичному Будинку офіцерів. Тут виступили офіцери Збройних Сил і співробітники Міністерства внутрішніх справ, які вже багато років поспіль співпрацюють з Синодальним військовим відділом УПЦ. Представники єпархій мали можливість поставити посадовцям питання, які для них є найбільш актуальними. В результаті були досягнуті важливі домовленості. Зокрема, голова Громадської Ради при Міністерстві Оборони України Борис Андресюк розповів присутнім про роботу цієї організації та пообіцяв посприяти налагодженню співпраці єпархіальних військових відділів з місцевими осередками, що діють практично в усіх регіонах.

Наступний робочий день, 20 листопада, військові священики розпочали зі спільної молитви. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Після богослужіння в конференц-залі Київської Митрополії (корпус №70-а) відбулося заключне робоче засідання Зборів. Були підведені підсумки та намічені плани на майбутнє. Учасники одностайно висловили думку про те, що їм потрібно частіше збиратися за круглим столом, а також проводити якомога більше спільних заходів. Сьогодні гостро стоїть проблема визнання служіння православного військового духовенства на рівні Міністерства Оборони України. А для цього потрібно прописати та узгодити повноваження священика, який опікується тим чи іншим підрозділом.

Насамкінець керівників і представників єпархіальних військових відділів у своїй предстоятельській резиденції у Києво-Печерській Лаври прийняв Блаженніший Митрополит Володимир. Від імені делегатів Зборів архієпископ Августин привітав Архіпастиря з Днем народження, а також запевнив, що ці люди і надалі віддаватимуть всі свої сили відданому служінню Богу та Церкві, працюючі з військовослужбовцями.

У свою чергу Блаженніший Владика наголосив на важливості здійснення пастирської опіки над людьми у погонах, подякував керівникам єпархіальних військових відділів за добру службу; побажав Божої допомоги та подальших успіхів на цій ниві.

На згадку про зустріч Архіпастир подарував гостям книжки «Житія святителя Димитрія Ростовського» сучасною українською та російською мовами, а також диск із Акафістом святителю Миколаю у виконані хору Київського Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря.

Прес-служба Синодального військового відділу
Української Православної Церкви

 
ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com