УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про управління справами Української Православної ЦерквиУПРАВЛІННЯ СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Керуючий справами УПЦ, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук)

Адреса: 01015, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 25, корп. 49, тел.: (044) 255-12-01

2009 рік, який завершується, для Української Православної Церкви був багатим на визначні події, що ввійдуть у її новітню історію.

З 25 до 29 січня 2009 року в м. Москві відбувався історичний Помісний Собор Руської Православної Церкви, який обрав нового Святішого Патріарха Московського і всієї Русі. Ним став Високопреосвященніший митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил, голова ВЗЦЗ Московського Патріархату. В роботі Собору взяли участь єпископи та представники духовенства, чернецтва та мирян від усіх єпархій Української Православної Церкви.

3 27 липня до 5 серпня цього року новообраний Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав з Первосвятительским візитом Українську Православну Церкву. По прибутті на Українську землю Святіший Патріарх відправив молебень на Володимирській гірці біля пам’ятника святому рівноапостольному великому князю Володимиру. По звершенні молебню Святіший Патріарх вирушив у Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де його зустріла братія обителі на чолі з намісником Лаври Преосвященним Павлом, архієпископом Вишгородським. Того ж дня Патріарх Кирил очолив історичне засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке вперше в її історії відбулося у Києво-Печерській Лаврі. У другій половині дня Патріарх зустрівся з Президентом України В. А. Ющенком і взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника Слави та пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр. Ввечері того ж дня, у переддень пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, Святіший Патріарх очолив всеношну в Києво-Печерській Лаврі.

28 липня, в день пам’яті святого князя Володимира, Святіший Патріарх Кирил у співслужінні з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром та єпископатом Україн¬ської Православної Церкви очолив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. По завершенні Літургії відбувся хресний хід на Дальні Печери Лаври, де з балкону приміщення Київської Митрополії Його Святість звернувся до численних прочан з Первосвятительським словом і преподав усім своє благословення.

Ввечері того ж дня Патріарх узяв участь у прямому телеефірі в студії ім. О. Довженка.

29 липня
відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з єпископатом, духовенством, чернецтвом, мирянами, викладачами та студентами КДАіС, представниками інтелігенції у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Рішенням Вченої Ради Київської духовної академії Святішому Патріарху було вручено диплом і докторський хрест почесного доктора богослов’я Київської духовної академії. Патріарх звернувся до присутніх з Архіпастирським словом.

У другій половині дня Святіший Патріарх відвідав Свято-Покровський жіночий монастир м. Києва, після чого відбув до м. Донецька.

В Донецьку Його Святість відвідав Спасо-Преображенський кафедральний собор і звершив чин малого освячення собору.

30 липня Святіший Патріарх у співслужінні з Предстоятелем Української Православної Церкви Його Блаженством, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром та ієрархами УПЦ у Свято-Успенській Святогірській Лаврі звершив Божественну літургію з нагоди святкування Святогірської ікони Божої Матері. Того ж дня Святіший Патріарх відвідав Свято-Миколаївський кафедральний собор м. Горлівки, де відправив молебень.

31 липня Святіший відвідав Свято-Микільський Василівський монастир, де звершив чин малого освячення Успенського собору. Того ж дня Патріарх прибув до Сімферополя, де в Свято-Троїцькому жіночому монастирі звершив молебень перед мощами святителя Луки Кримського, після чого відвідав будівництво Олександро-Невського кафедрального собору і звершив чин освячення накупольних хрестів.

2 серпня,
в день пам’яті святого пророка Ілії, Святіший Патріарх Кирил у співслужінні з Блаженнішим Митрополитом Володимиром, єпископатом Української Православної Церкви та ієрархами з Росії, Білорусії, Молдови і дальнього зарубіжжя звершив Божественну літургію у Херсонесі — на місці хрещення святого рівноапостольного князя Володимира.

У другій половині дня Святіший Патріарх Кирил прибув літаком до Києва, звідки вирушив до Свято-Троїцького Корецького ставропігійного жіночого монастиря, де його зустріли ігуменя Рафаїла із сестрами обителі та численні прочани. Святіший відслужив в монастирі молебень та заупокійну літію за спочилими настоятельками обителі. Його Святість відвідав також регентсько-катихізаторське училище, що діє при монастирі.

3 серпня Святіший Патріарх звершив у Свято-Троїцькому соборі монастиря Божественну літургію. Того ж дня він відвідав Свято-Воскресенський кафедральний собор у м. Рівному та Свято-Миколаївський Городоцький жіночий монастир і виїхав до Луцька. В Луцьку Святіший Владика відвідав храм на честь Всіх Волинських святих, де його зустріли духовенство та віруючі Луцької єпархії на чолі з Преосвященним Нифонтом, митрополитом Луцьким і Волинським.

Ввечері того ж дня Його Святість прибув у Свято-Успенський Святогірський Зимненський ставропігійній жіночий монастир.

4 серпня Патріарх Кирил відвідав Свято-Успенський кафедральний собор м. Володимира-Волинського. У другій половині дня Святіший Патріарх прибув до Свято-Успенської Почаївської Лаври, де у Свято-Успенському соборі очолив всеношну напередодні святкування 450-річя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері.

5 серпня, в день свята, Патріарх Кирил очолив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Почаївської Лаври, після чого звернувся до Блаженнішого Митрополита Володимира, єпископату УПЦ і численних вірян зі словами вітання з нагоди ювілею, а також освятив новий великий лаврський дзвін.

Того ж дня Святіший Патріарх та супроводжуючі його особи відбули до Москви.

2009 рік, що минає, був ознаменований трьома визначними ювілеями: 450-літтям принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері, 350-літтям знайдення нетлінних мощей прп. Іова Почаївського та 300-літтям від дня кончини святителя Димитрія Ростовського.

Протягом 2009 року Українська Православна Церква, очолювана її Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, жила повноцінним духовно-благодатним життям, звершуючи місію спасіння українського народу.

Цього року Предстоятель звершив численні Архіпастирські візити в єпархії УПЦ та паломницькі подорожі до Святої Землі.

З 26 квітня до 26 травня
в Україні перебувала велика загально¬християнська святиня — десниця святителя Спиридона Триміфунтського.

З 9 до 14 травня Українську Православну Церкву відвідала делегація Фінляндської Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Архієпископом Фінляндським і всієї Карелії Львом. Делегація відвідала святині м. Києва та Криму.

У 2009 році відбулося 4 засідання Священного Синоду УПЦ, на яких розглядалися поточні питання внутрішнього і зовнішнього життя УПЦ. Засідання Синоду 9 вересня відбулося у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Найважливішими стали такі рішеннями Священного Синоду:

Від управління Запорізькою єпархією звільнено Преосвященного Василія (Златолінського), архієпископа Запорізького і Мелітопольського. Єпископом Запорізьким і Мелітопольським призначено вікарія Запорізької єпархії Преосвященного Іосифа (Масленнікова), єпископа Вільнянського (журнал № 19 від 14.04.09 р.);

Створено два нових Синодальних відділи — у справах сім’ї (журнал № 29 від 09.07.09 р.) та у справах пастирської опіки пенітенціарної (тюремної) системи (журнал № 30 від 09.07.09 р.). Головами Відділів відповідно призначено Преосвященного Пантелеімона, єпископа Васильківського, вікарія Київської Митрополії, та священика Віктора Яценка, клірика Київської єпархії;

Синодальний відділ “Місія духовної просвіти” було реформовано у Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (журнал № 33 від 09.07.09 р.);

Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріу¬польського, звільнено з посади відповідального перед Священним Синодом за хід робіт з будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового і призначено на цю посаду Преосвященного Софронія, митрополита Черкаського і Канівського (журнал № 33 від 09.07.09 р.).

Преосвященного Євлогія, єпископа Сумського і Охтирського, звільнено з посади голови Богословського-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ і призначено на цю посаду Преосвященного Антонія, архієпископа Бориспільського, вікарія Київського Митрополії, ректора КДАіС.

Преосвященного Нектарія (Флорова), єпископа Джанкойського і Роздольненського, звільнено від управління Джанкойською єпархією і призначено єпископом Дубновським, вікарієм Рівненського єпархії (журнал № 40 від 09.07.09 р.).

Затверджено новий титул правлячих архієреїв Новокаховської єпархії — “Новокаховський і Генічеський” (журнал № 18 від 14.04.09 р.).

У зв’язку зі святкуванням 450-ліття принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері ухвалено рішення про проведення Всеукраїнського хресного ходу з Почаївською чудотворною іконою Божої Матері по всіх єпархіях Української Православної Церкви (журнал № 44 від 09.09.09 р.).

З метою подолання розколу в Українському Православ’ї поновлено роботу Синодальної комісії по діалогу з УАПЦ та створено робочу групу по підготовці діалогу з представниками УПЦ КП (журнал № 45 від 09.09.09 р.). 2 жовтня відбулося перше засідання робочої групи за участю представників УПЦ КП.

З особливою стурбованістю Священний Синод УПЦ сприйняв факти захоплення храмів УПЦ послідовниками УПЦ КП у різних регіонах України за підтримки представників органів державної влади на місцях.

У зв’язку з цим Священний Синод ухвалив рішення направити відповідні звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, головам обласних державних адміністрацій та обласних рад відповідних областей (журнал № 46 від 09.09.09 р.).

Синод розглядає також поточні питання внутрішньої та зовнішньої діяльності УПЦ.

Статистика УПЦ за 2009 рік:


кількість єпархій — 44;
кількість архієреїв — 64;

з них:

правлячих — 43;
вікарних — 15;
митрополитів — 12;
архієпископів — 24;
єпископів — 28;
на покої — 6 архієреїв;

Станом на 1 січня 2009 року в Українській Православній Церкві налічувалося:

а) парафій — 11358;
б) священнослужителів — 9573,

з них:

священиків— 8938,
дияконів — 635;

в) духовних навчальних закладів — 22,

з них:

академій — 2;
семінарій — 7;
училищ — 13;

г) монастирів — 191,

з них:

чоловічих — 96;
жіночих — 95;

д) насельників монастирів — 5103,

з них:

у чоловічих — 1955;
у жіночих — 3148;

є) друкованих видань: — 85,

з них:

газет — 61;
журналів — 24;

ж) інтернет-видань — 170;
з) недільних шкіл — близько 5000.

Українська Православна Церква духовно опікує православних воїнів, тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, опікується хворими, самотніми, проводить місіонерську діяльність.

Ведена Духом Святим під омофором Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вона гідно звершує заповідану їй Самим Господом нашим Іісусом Христом місію — веде український народ до спасіння.

Читати також:

Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Синодальний Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Учбовогий комітет при Священному Синоді УПЦ


Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді УПЦ

Комісія з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ

Літургіко-богослужбова комісія при Священному Синоді УПЦ


Річний звіт про діяльність комісії у справах монастирів УПЦ

Місіонерський відділ при Священному Синоді УПЦ

Видавничий відділ УПЦ


Синодальний відділ "Місія соціальної допомоги дітям"

Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї

Синодальний відділ "Місія Церква і культура"

Синодальний відділ з благодійності та соціального служіння УПЦ

Синодальний відділ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України

Синодальний відділ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи

Синодальний відділ у справах молоді

Юридичний відділ УПЦ

Представництво УПЦ у Верховній Раді України

Синодальний відділ УПЦ «Місія Церква і медицина»

Синодальний відділ релігійної освіти та катихизації

 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com