УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про роботу Синодального відділу УПЦ у справах сім’їСИНОДАЛЬНИЙ ВІДДІЛ УПЦ У СПРАВАХ СІМ’Ї

Голова: єпископ Васильківський Пантелеімон (Поворознюк), вікарій Київської Митрополії

Адреса: 01015, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 25, корп. 49, тел.: (044) 255-12-03

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 9 липня 2009 р. (журнал № 29) створений Синодальний відділ у справах сім’ї.

За невеликий період існування (4 місяці) на єпархіальному рівні створено 10 відділів, у 3 єпархіях проводиться робота в складі молодіжного Відділу, у решті єпархій Відділ у справах сім’ї на етапі формування.

Про створення Відділу, основні напрямки його роботи широкому колу громадськості стало відомо з офіційних джерел УПЦ: інтернет-сайт orthodox.org.ua, orthodoxy.org.ua — “Православіє в Україні” та “Церковної православної газети” № 17–18 за вересень цього року.

До співпраці з Відділом запрошені державні структури: Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство охорони здоров’я України, Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді. Готовність працювати разом у різноманітних проектах висловили громадські організації, а саме Народно-демократична ліга молоді, Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського р-ну м. Києва та інші.

На даний час проводиться робота з опрацювання “Положення про діяльність Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї”, яке буде представлено для затвердження Священному Синоду наступного року.
 
Із діючих єпархіальних відділів у справах сім’ї активною роботою за звітний період відзначилися:
 
Київська єпархія

Ініціативи Відділу у співпраці з “Інститутом сім’ї” при Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту вплинули на прийняття у Верховній Раді закону про заборону ігрових автоматів. На рівні парафій надається духовна, психологічна та лікарська допомога новоствореним сім’ям у підготовці до Таїнства Вінчання і народження дітей. У прямому ефірі Першого Національного (передача “Соціальний вимір”) та Київського регіонального телебачення (передача “Хрещатик 26”) обговорювалися питання соціально незахищених родин. У фестивалях “Десняночка” та “Київ — мі¬сто православне” організованих парафією св. Адріана і Наталії та Центром у справах сім’ї та жінок Деснянського р-ну м. Києва взяли участь сім’ї з 20-30-річним досвідом подружнього життя, що стало добрим прикладом для молоді; приділено особливу увагу дітям-інвалідам, жінкам, які зазнали насилля у сім’ях, матерям-одиначкам та багатодітним родинам.
 
Сімферопольська єпархія

Відділи у справах сім’ї створені та діють у благочиннях, по єпархії проведено хресний хід з іконою та мощами святих Петра і Февронії (покровителів сім’ї), у співпраці з громадськими організаціями відзначено “День сім’ї, любові та вірності”, затверджено програму “Відродження духовних цінностей сім’ї” на 2010 р.
 
Дніпропетровська єпархія

Створено благодійну організацію “Колиска надії”, що об’єднує понад 100 сімей, які виховують дітей-сиріт. Діє православна телефонна служба довіри, з допомогою священнослужителів та психологів вирішуються сімейні проблеми. Проведено соціальну акцію “Дерево життя” для онкохворих дітей.
 
Сумська єпархія

Проведено курс лекцій на базі Центру православної молоді про християнський зміст Таїнства Вінчання, участь в акції “За життя без абортів, за міцну сім’ю”.
 
Новокаховська єпархія

Організовано православний дитячий табір “Ковчег”, у якому оздоровлено 45 дітей із різних регіонів, активно діє “Православний Батьківський Комітет” який організував у жовтні паломництво по святих місцях Криму.
 
Олександрійська єпархія

На сторінках єпархіального щотижневика “Олександрійський тиждень” ведеться рубрика “Церква і сім’я”.
 
Кіровоградська єпархія

Проводиться робота на рівні вищих навчальних закладів (лекції, зустрічі), розповсюдження духовної літератури.

На майбутнє Відділ планує тісно співпрацювати з Синодальними відділами та комісіями УПЦ, міністерствами, державними та громадськими організаціями нашої країни, докладати зусиль з координації роботи єпархіальних відділів та конкретними справами долучитися до збереження інституту сім’ї, зміцнення взаємостосунків подружжя на основі любові та поваги, що повинні будуватись на фундаменті Таїнства Вінчання, спільній молитві, повноцінній участі у житті православної церкви. Церква і суспільство стурбовані великою кількістю розлучень, насильством, безвідповідальністю молодих людей, які взяли шлюб, невихованням дітей за Законом Божим та в дусі суспільної моралі, а тому нам є над чим працювати.

Синодальний відділ у справах сім’ї має прохання до Преосвященних архіпастирів, які керують тими єпархіями нашої Церкви, у яких відділи на етапі формування — прискорити створення єпархіальних відділів у справах сім’ї та спрямувати його роботу на тісну співпрацю із Синодальним відділом УПЦ у справах сім’ї.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com