УКР РУС ENG 
   

Річний звіт про діяльність Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями УкраїниСИНОДАЛЬНИЙ ВІДДІЛ УПЦ ПО ВЗАЄМОДІЇ ЗІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ТА ІНШИМИ ВІЙСЬКОВИМИ ФОРМУВАННЯМИ УКРАЇНИ

Голова: архієпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич)

Адреса: 79008, м. Львів, вул. Короленка, 3, тел./факс: (0322) 75-80-99;

01015, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 25, корп. 34, тел.: (044) 255-12-11, 255-12-08.

У поточному році відбулася реорганізація Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. По-перше, рішенням Священного Синоду було створено Синодальний відділ з тюремного служіння, якому доручена відповідальність за духовно-пастирську роботу у місцях позбавлення волі. По-друге, у Відділі було засновано три сектори: Збройні Сили, правоохоронні органи та ветеранські організації. На базі Відділу почав діяти Видавничий центр, силами якого було віновлено випуск журналу “Віра і честь” та здійснено переклад книги проповідей Святішого Патріарха Кирила “Слово пастиря” українською мовою.

Вказані видання розповсюджуються у військових частинах, у навчальних закладах системи Міністерств оборони та внутрішніх справ, а також серед співробітників правоохоронних органів.

Поставили ми також на новий, ефективніший рівень діяльність, спрямовану на організацію паломницьких поїздок офіцерів і членів їхніх родин святими місцями України, а також країн близького і далекого зарубіжжя. Дійшов до логічного завершення процес розробки ефективної системи співпраці Відділу з Міністерством оборони України — була створена Духовна рада при цьому відомстві, до якої увійшли представники всіх традиційних християнських конфесій і релігій, що відповідають за співпрацю зі Збройними Силами.
 
Цього року найпліднішою виявилась співпраця Синодального військового відділу УПЦ з такими структурами:

І. Міністерством оборони України:

Керівні структури, в тому числі, Генеральний штаб;
Військово-медичний департамент Міністерства оборони України;
Українська військово-медична академія;
Шпиталі системи Міністерства оборони України;
Музеї системи Міністерства оборони України;
Військово-Морські Сили України.

ІІ. Міністерством внутрішніх справ України:

Навчальні заклади системи Міністерства внутрішніх справ України;
Державна автоінспекція України;
Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України;
Підрозділи спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України “Барс” та “Омега”;
Шпиталі системи Міністерства внутрішніх справ України.

ІІІ. Державною прикордонною службою України

IV. Службою безпеки України:


Спецпідрозділ “Альфа” Служби безпеки України.

V. Міністерством з надзвичайних ситуацій України
(зокрема з Державною пожежною службою України).

VI. Українською державною охороною

VІІ. Державною податковою службою України

VIII. Залізничними військами України

ІX. Державним комітетом України у справах ветеранів

Х. Спілкою ветеранів:


Великої Вітчизняної війни;
Війни в Афганістані;
Розвідки Військово-Морських Сил України;
Міністерства внутрішніх справ України;
Служби безпеки України.

ХІ. Військові аташе посольств православних країн в Україні

Крім того, налагоджене регулярне листування Голови Синодального військового відділу УПЦ із командувачами різних родів військ і керівництвом правоохоронних органів України.
Пріоритетними напрямками роботи, які запроваджує Військовий відділ, сьогодні є:

проведення курсів катихізації для змінного і постійного складу навчальних закладів Міністерства оборони та інших силових структур;

створення й облаштування церков, молитовних кімнат у військових частинах і підрозділах силових структур. Нині військові храми діють переважно у військово-медичних та навчальних закладах. У Києві діє 7 військових храмів, у тому числі при госпіталях Міністерства оборони, МВС;

проведення за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира щорічних зборів священиків, відповідальних за роботу з військовослужбовцями в єпархіях УПЦ (за участю представників силових структур);

разом з керівництвом МВС проводиться профілактична робота щодо збереження ікон та інших предметів церковного вжитку, а також повернення викраденого церковного начиння законним власникам, тобто церковним громадам;

співробітниками Відділу проводились зустрічі з козацькими формуваннями України та Росії, організовувалися їхні зустрічі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром, ведеться роз’яснювальна робота щодо об’єднання козаків України в єдину цілісну організацію під духовною опікою Української Православної Церкви.

Співробітники Синодального військового відділу активно популяризують християнську мораль і євангельські ідеали як серед військовослужбовців строкової служби, так і серед середньої та вищої ланки офіцерського корпусу. Голова Відділу бере участь у щорічних міжнародних капеланських конференціях і форумах, де висловлює православне бачення шляхів розбудови засад військової етики; відвідує українські миротворчі контингенти за кордоном.

Співробітники Відділу проводять курси лекцій і факультативні заняття у військових та правоохоронних вищих навчальних закладах, формуючи рівень православної культури і духовно-моральний потенціал майбутніх офіцерів. Акцент при цьому ставиться на багату українську християнську історію, на подвиги духу великих полководців — святих князів Київської Русі, славетних козацьких гетьманів і полководців, відомих воєначальників.
Співпраця з іншими Синодальними відділами Української Православної Церкви

Цього року розпочалася співпраця Синодального військового відділу УПЦ із Навчальним Комітетом при Священному Синоді. Цього року вперше в історії Київських духовних шкіл студенти випускного класу Семінарії відвідали військову частину підрозділу спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України “Барс” у Навчальному центрі, що біля села Нові Петрівці. Щиро дякую ректору КДАіС і голові Навчального Комітету Високопреосвященному архієпископу Бориспільському Антонію за надану можливість майбутнім пастирям відчути себе причетними до служіння захисників Вітчизни.

Наразі ми з Преосвященним владикою працюємо над впровадженням у всіх духовних навчальних закладах УПЦ програми підготовки військових капеланів. Прошу молитов усіх правлячих архієреїв про успіх цієї потрібної справи і можливого сприяння.

Цього року ми почали більш системно співпрацювати з Синодальним інформаційно-просвітницьким відділом Української Православної Церкви. В результаті, інформація про ініційовані Військовим відділом заходи регулярно з’являється на офіційному сайті Української Православної Церкві, на інтернет-порталі “Православіє в Україні”, а також в телепрограмі “Світ православія”. За таку вдалу можливість розповісти широкій читацькій і глядацькій аудиторії про діяльність військового духовенства я щиро дякую голові цього Синодального відділу протоієрею Георгію Коваленку.

На даний час ми розробляємо конкретні практичні пропозиції для налагодження нашої взаємодії з іншими Синодальними відділами Української Православної Церкви. Прошу Вас, Преосвященні владики, не залишитись осторонь і підтримати нас.

А зараз стисло розповім про основні центральні події, що відбулися за звітній період у житті Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.
 
СІЧЕНЬ

16 січня у Синодальному військовому відділі архієпископ Августин зустрівся із заступником начальника Управління Генерального Штабу Збройних Сил України полковником Котвицьким В. В.
 
ЛЮТИЙ

З 2 до 5 лютого делегація Синодального військового відділу УПЦ брала участь у Міжнародній конференції військового духовенства “Роль капелана в примиренні і зціленні після військових конфліктів”, що відбулась у Кейптауні (Південно-Африканська Республіка).

Щороку цей форум збирає близько 150 учасників із 60 країн світу і є впливовим світовим форумом, де обговорюються найважливіші питання військової етики і духовно-пастирської роботи у військах.

6 лютого, напередодні святкування 20-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану, яке відзначали 15 лютого, Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, зустрівся з керівництвом Української спілки ветеранів Афганістану та священиками-ветеранами і вручив їм нагороди Української Православної Церкви.

9 лютого, в рамках святкування 20-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, відбулася зустріч керівника Синодального військового відділу УПЦ із Головою Державного комітету України у справах ветеранів генерал-майором, Героєм Радянського Союзу Ігорем Плосконосом. Ігор Миколайович отримав з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира ювілейний орден “1020-річчя Хрещення Русі”.

Діяльність Синодального військового відділу УПЦ була відзначена Почесною відзнакою Державного комітету України у справах ветеранів.

12 лютого
голова Синодального військового відділу УПЦ взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника воїнам, загиблим в Афганістані, та відправив заупокійну літію в “афганському” Свято-Воскресенському храмі столиці, що біля Лаври.

На заході були присутні перші особи “афганського” руху, а саме голова Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді голів урядів країн-учасниць співдружності, Герой Радянського Союзу Руслан Аушев; голова Вищої ради Міжнародного об’єднання “Бойове братство — без кордонів”, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник Борис Громов; голова Української спілки ветеранів Афганістану, Герой Радянського Союзу, генерал-майор Сергій Червонописький та голова Державного комітету України у справах ветеранів, Герой Радянського Союзу, генерал-майор Ігор Плосконос.

17 лютого архієпископ Августин у м. Москві (Росія) виступив із доповіддю на тему: “Духовні аспекти військового служіння на Україні” на конференції секції “Церква і Армія. Роль православної культури у формуванні духовно-моральних основ військового служіння Вітчизні” в Академії ГШ ЗС РФ.

27 лютого архієпископ Августин відвідав Управління державної охорони України у Києві.

БЕРЕЗЕНЬ

23 березня архієпископ Августин на запрошення командира військової частини № 3027 полковника О. Д. Гарчу був присутнім на урочистих заходах у навчальному центрі ВВ МВС України у с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Цього ж дня Владика дав інтерв’ю для телебачення Міністерства оборони України.

27 березня Блаженніший Митрополит Володимир прийняв у своїй предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі співробітників Служби безпеки України. Блаженніший Владика привітав правоохоронців із професійним святом, яке вони відзначали 25 березня, та вручив їм нагороди Української Православної Церкви.
 
КВІТЕНЬ

15 квітня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон звершив чин освячення хрестів для храму в ім’я преподобного Николи Святоші, що будується на території військової частини № Т-0710, неподалік від станції метро “Лісова”.

Небесного покровителя майбутнього храму було обрано не випадково. У давнину територія, де зараз знаходиться військова частина № Т-0710, належала Чернігівському князівству. Разом із цим, преподобний Никола Святоша був сином чернігівського князя. Тому храм було вирішено звести саме в ім’я цього святого.

23 квітня голова Синодального військового відділу УПЦ відвідав місто Севастополь, де взяв участь у зустрічі корабля Управління Військово-Морських Сил України “Славутич”, який повернувся з міжнародних навчань BLACKSEAFOR.

Після відвідання корабля відбулася зустріч із заступником командувача Військово-Морських Сил України віце-адміралом Віктором Максимовим.

Того ж дня делегація з Києва відвідала Севастопольський військово-морський інститут імені адмірала Павла Нахімова, де її прийняв начальник Інституту контр-адмірал Сергій Тараненко. Співробітники Синодального військового відділу УПЦ ознайомились із навчальною базою закладу та високо оцінили умови, які створені для підготовки офіцерів Військово-Морських Сил України.

24 квітня керівники силових підрозділів України та військові аташе посольств зарубіжних країн, за традицією, на Світлу седмицю відвідали Києво-Печерську Лавру.

У лаврському храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці для гостей був відправлений молебень. Потім військовики зустрілися з Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Вони обговорили шляхи співпраці Української Православної Церкви із силовими структурами.

29 квітня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України під головуванням заступника Міністра оборони України Володимира Діброви відбулось установче засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Захід відбувся в рамках реалізації наказу Міністра оборони України “Про затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України” з метою розподілу обов’язків і функцій членів цього колегіального органу та визначення плану роботи на 2009 рік.

Після нетривалого обговорення головою Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України одноголосно було обрано голову Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.
 
ТРАВЕНЬ

4 травня
Блаженніший Митрополит Володимир прийняв у своїй предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі генерал-полковника Віктора Палія. З нагоди 60-річчя він вручив гостеві орден преподобного Іллі Муромця I ступеня. Віктор Миколайович пройшов шлях від лейтенанта до генерал-полковника, служив на різних посадах. Як начальник Головного розвідувального управління Міністерства оборони України він сприяв будівництву храму на території управління цієї структури. Освятив церкву Предстоятель Української Православної Церкви.

Зараз Віктор Палій очолює Спілку ветеранів-учасників бойових дій.

6 травня,
з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вікарій Київської Митрополії УПЦ ректор Київських духовних академії та семінарії архієпископ Бориспільський Антоній відвідав Національну академію внутрішніх справ України. Тут він звершив чин освячення дзвонів для Богоявленського храму, що на території навчального закладу.

Вони були виготовлені за сприяння Фонду імені колишнього міністра внутрішніх справ нашої країни Юрія Кравченка. Цього дня біля храму зібралися представники керівництва академії, курсанти, члени родини Юрія Федоровича, люди, які свого часу служили разом із покійним. Наприкінці богослужіння хор проспівав Юрію Федоровичу “Вічну пам’ять”.

9 травня,
коли наша країна відзначає День перемоги у Великій Вітчизняній війні, в селищі Іванків Бориспільського району Київської області відбулося перепоховання останків моряків Пінської військової флотилії, прикордонників, рядових і командирів 37-ї армії, які героїчно загинули в 1941 році.

Чин перепоховання, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира звершив вікарій Київської Митрополії УПЦ єпископ Макарівський Іларій. Організаторами акції виступили Спілка ветеранів розвідки Військово-Морського флоту та військово-історичний клуб “Київ”.

10 травня Блаженніший Митрополит Володимир у своїй предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі прийняв голову Ради ветеранів Збройних Сил Російської Федерації генерала армії Михайла Моісеєва, військового аташе Посольства РФ в Україні генерал-лейтенанта Володимира Кузмічова, а також голову Спілки ветеранських організацій України генерал-полковника Віктора Палія.

Предстоятель Української Православної Церкви привітав вищих офіцерів зі святом світлого Христового Воскресіння та Днем Перемоги і побажав міцного здоров’я, мудрості, мужності та терпіння у несенні військової служби.

Генерали, у свою чергу, подякували Блаженнішому Митрополитові Володимиру за підтримку, яку він протягом багатьох років надає віруючим військовослужбовцям.

14 травня Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі вручив церковні нагороди співробітникам Міністерства надзвичайних ситуацій України.

З 16 до 17 травня група курсантів Навчально-наукового інституту підготовки кадрів кримінальної міліції Київського національного університету внутрішніх справ здійснила паломницьку поїздку до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Фінансову підтримку Синодальному військовому відділу УПЦ у реалізації цього проекту надав Благодійний фонд імені колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Федоровича Кравченка.

25 травня архієпископ Львівський і Галицький Августин узяв участь в урочистостях з нагоди вшанування 120-річчя від дня народження всесвітньовідомого авіаконструктора, творця гелікоптерів, видатного вихованця КПІ, Сікорського І. І., які відбулися за підтримки Віталія Кличка у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”. Зокрема був присутній на урочистому відкритті оновлених експозицій відділу історії авіації і космонавтики ім. Сікорського І. І. Державного політехнічного музею України при НТУУ “КПІ” і покладанні квітів до пам’ятника Сікорському І. І. на музейній площі. Взяв участь у роботі круглого столу, присвяченого 120-річчю від дня народження Сікорського І. І., на якому після урочистого відкриття пролунали вітання від урядових кіл України, а також були представлені доповіді Сікорського С. І., представників України, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки.

31 травня архієпископ Львівський і Галицький Августин очолив Божественну літургію у Свято-Володимирівському соборі, що на Херсонесі (м. Севастополь). Також відвідав військовий корабель, де зустрічався із командуванням і військовими моряками.
 
ЧЕРВЕНЬ

14 червня, в день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, лікаря безмездного за традицією, що існує вже сім років, отримали благословення на подальшу військову медичну діяльність випускники і слухачі Української військово-медичної академії.

Для викладачів і всіх випускників навчального закладу у Хрестовоздвиженській церкві Києво-Печерської Лаври, біля раки з чесними мощами преподобного Агапіта Печерського, було відправлено подячний молебень.

19 червня архієпископ Львівський і Галицький Августин на запрошення начальника Київського національного університету внутрішніх справ України генерал-лейтенанта Моісеєва Є. М. взяв участь в урочистостях з нагоди чергового випуску офіцерів.

23 червня співробітники Синодального військового відділу УПЦ на чолі з архієпископом Августином взяли участь в урочистостях з нагоди 15-річчя спецпідрозділу Служби безпеки України “Альфа”.

Цього року виповнилося 15 років від дня заснування спецпідрозділу “Альфа” Служби безпеки України. Сьогодні українська “Альфа” — це універсально підготовлений за світовими стандартами бойовий колектив із числа відданих патріотів, професіоналів, які можуть дати гідну відповідь будь-яким серйозним викликам національній безпеці.

Співробітники цього спецпідрозділу зробили значний внесок у становлення та зміцнення нашої держави, захист її суверенітету і територіальної цілісності, збереження миру і злагоди в суспільстві.
 
ЛИПЕНЬ

8 липня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, згідно з клопотанням керівництва цього навчального закладу, відбулося освячення хреста на місці будівництва каплиці при Навчально-науковому інституті підготовки слідчих і криміналістів Київського національного університету внутрішніх справ.

Курсантами і викладачами цього інституту духовно опікуються співробітники Синодального військового відділу УПЦ — ще у 2002 році тут було започатковано курс занять з християнської етики для курсантів.
 
СЕРПЕНЬ

10 серпня у Навчальному центрі внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (селище Нові Петрівці, Вишгородського району Київської області) була звершена Божественна літургія в польовому храмі в ім’я Архістратига Михаїла.

Основну масу присутніх на богослужінні склали військово¬службовці, які 24 серпня взяли участь у параді з нагоди Дня Незалежності України.

Напередодні ввечері, 9 серпня, всі охочі військовослужбовці мали змогу посповідатися, тож на ранковій Літургії причастився практично весь парадний розрахунок, а це близько вісімдесяти чоловік.

Заради цього, рішенням командування підрозділу, було перенесено час сніданку.

Цього ж дня в актовому залі Навчальної бази Внутрішніх військ МВС України (селище Нові Петрівці, Вишгородського району Київської області) відбулася презентація українського перекладу книги проповідей Святішого Патріарха Кирила “Слово пастиря” та журналу “Віра і честь”. Обидва видання були підготовлені до Архіпастирського візиту в Україну Святішого Патріарха Кирила, що тривав з 27 липня до 5 серпня 2009 року.

У залі були присутні представники Міністерства оборони, командування Внутрішніх військ, офіцери-вихователі київського гарнізону, а також найкращі військовослужбовці парадного розрахунку Внутрішніх військ МВС України. Названі підрозділи отримали від Владики книги для своїх бібліотек, а кожному солдату було подаровано випуск журналу “Віра і честь” та іконочку святого рівноапостольного князя Володимира з благословенням Святішого Патріарха Кирила.
 
ВЕРЕСЕНЬ

1 вересня архієпископ Августин зустрівся з представниками Міністерства Внутрішніх справ, освятив прапор Департаменту МВС. Після того мав зустріч із представниками Міністерства Оборони (з головним спеціалістом Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Мельником О. І.)

2 вересня на навчальній базі Київського національного університету внутрішніх справ України, що у селі Віта Поштова Святошинського району столиці, відбулися урочисті заходи, присвячені початку нового навчального року. Очолив святкування Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

На заході, у якому взяв участь архієпископ Августин, були присутні викладачі навчального закладу на чолі з його ректором — кандидатом юридичних наук, професором генерал-лейтенантом міліції Євгеном Моісеєвим; викладачі, співробітники центрального апарату Міністерства внутрішніх справ, а також відділень міліції різних районів Києва. Приїхали сюди також батьки, рідні та близькі курсантів, які навчатимуться в університеті.

4 вересня Блаженніший Митрополит Володимир вручив церковні нагороди співробітникам Міністерства внутрішніх справ і столичної Державтоінспекції України, які супроводжували Архіпастирський візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну.

У Синодальному військовому відділі архієпископ Августин прийняв голову Ради Всеукраїнського союзу громадської організацій “Громадянська солідарність” Палія В. Н., а також голову Білоруського громадського об’єднання “Фонд «Победа – 1945 год»” Бітуса А. К., зам. голови ветеранів військової розвідки полковника Горобчука В. Ю. та інших членів делегації Білорусії.

24 вересня під головуванням архієпископа Августина відбулося засідання Духовної ради при Міністерстві оборони України. Головне питання, що обговорювалося під час зустрічі, — проблеми душпастирської опіки у миротворчих контингентах Збройних Сил України.

На сьогоднішній день миротворчий контингент від України складає 485 чоловік: 184 військовослужбовці перебувають у Косові, 301 — у Ліберії.

Учасники зустрічі висловили занепокоєння тим, що в Ліберії до цього часу немає священика при такій великій кількості українських військовослужбовців у цій країні і домовилися офіційно звернутися до міністра оборони України з пропозиціями щодо вирішення цього питання.

Було прийняте рішення спільними зусиллями духовенства і військових розробити положення про перебування та діяльність священика в складі миротворчого контингенту.

25 вересня до Синодального відділу завітала делегація прикордонників, які несуть службу в майже усіх регіонах України.

Прикордонники відвідали Києво-Печерську Лавру напередодні змагань з міні-футболу, які щорічно проводяться у цей період у столиці. Для них архієпископ Августин відправив молебень у теплому храмі в ім’я преподобних отців Печерських.

Гості також відвідали Ближні печери, де молитовно вшанували преподобного Ілію Муромця — небесного покровителя прикордонників.
 
ЖОВТЕНЬ

4 жовтня у м. Києві, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, архієпископ Августин звершив Божественну літургію у Свято-Покровській церкві Головного військово-медичного центру МО України.

Потім на запрошення громадської організації “Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського Флоту” архієпископ Августин взяв участь у презентації документального фільму “Забута флотилія”, створеного спільно з ТРК “ГЛАС” у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України.

12 жовтня, в рамках I Всеукраїнського фестивалю православних ЗМІ, в конференц-залі столичного кінотеатру “Зоряний” відбулася презентація засобів масової інформації усіх єпархій Української Православної Церкви.

Секретар Синодального військового відділу УПЦ, капітан I рангу Віктор Кулакевич ознайомив присутніх із офіційним друкованим органом цієї структури — журналом “Віра і честь”.

На цьому фестивалі редакторський колектив нашого видання отримав диплом у номінації “Відкриття року”.

15 жовтня вшановується пам’ять святого праведного воїна Феодора Ушакова. Цей визначний флотоводець, причислений до лику святих, вважається небесним покровителем моряків. З цієї нагоди з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський відправив молебень у Свято-Миколаївському храмі на воді, що на Подолі.

За богослужінням молилися колишні моряки, які свого часу займали відповідальні посади у Військово-Морських Силах України, а сьогодні, перебуваючи у відставці або запасі, працюють у різних бізнесових структурах.

Всі вони глибоко шанують цього угодника Божого, регулярно відвідують храм-маяк, а тому завжди, у день пам’яті праведного воїна Феодора збираються тут, щоб попросити його про допомогу, а також подякувати Богові за підтримку.

16 жовтня відбулися урочистості з нагоди присвоєння Сімферопольському військовому шпиталю № 386 імені святителя Луки (Войно-Ясенецького).

Урочистості розпочалися з покладання квітів до встановленої на будівлі лікарської установи меморіальної дошки в пам’ять про те, що в 1946–1947 рр. тут працював визначний архіпастир і хірург святитель Лука — професор медицини Валентин Феліксович Войно-Ясенецький.

Потім митрополит Лазар і архієпископ Августин відправили молебень перед іконою угодника Божого з частицею його чесних мощей. Відтепер цей святий образ завжди перебуватиме в шпиталі, так що військовослужбовці, які знаходяться тут на лікуванні, та їхні лікарі, матимуть можливість вшановувати її і молитовно просити у святого допомоги та заступництва перед Престолом Божим.

Архієпископ Августин зачитав вітальний адрес Блаженнішого Митрополита Володимира на ім’я начальника шпиталю полковника Ігоря Данильчука та військових лікарів медичного закладу.
Діяльність військового духовенства в єпархіях
Української Православної Церкви
 
Січень

1 січня військовослужбовці розвідувального батальону міста Рівного відвідали Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир. Для них сестри монастиря провели екскурсію, розповіли про святині монастиря. Після чого кожний мав змогу поставити свічки за здоров’я своє та рідних.

2 січня
у військовій частині № 1141 внутрішніх військ УМВС України у місті Луцьку Божественну літургію звершив священик Георгій Віхоть, який відвідує з духовними бесідами цю частину вже не один рік. Спеціально для бесід у частині обладнана духов¬на світлиця, однак, цього разу вона не змогла вмістити учасників. Богослужіння звершувалось у спальній казармі.

На імпровізованому кліросі співав хор священнослужителів, сповідь проводили священики Луцька. Усього до Таїнств Сповіді і Причастя приступили 40 солдатів строкової і контрактної служби. Серед юнаків, окрім волинян, було багато вихідців зі східних областей України. Багато хто з них приступив до Причастя вперше у житті.

13 січня
у Львівському єпархіальному управлінні владика Августин прийняв голову Військового братства імені святого великомученика Димитрія Солунського Кузнєцова О. І.

14 січня у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин влаштував святковий різдвяний прийом для представників командування Збройних Сил та інших війскових формувань Західної України та прийняв голову Західного регіонального українського міжконфесійного релігійно-християнського військового братства Давидова Ю. С.

19 січня в міліцейському батальоні № 3059 та військовому ліцеї міста Кременчука Полтавської області, на території якого будується храм в ім’я Іоанна Воїна, були звершені водосвятні молебні.

19 січня на запрошення голови Адміністрації гетьмана УРК Західного регіону Кожана В. Д. владика Августин взяв участь у зібранні Великої ради ВГО Українського Реєстрового Козацтва, що відбулася у приміщенні Палацу Потоцьких у Львові.

20 січня
керуючий Конотопською єпархією архієпископ Лука і начальник Глухівського міського відділу УМВС України в Сумській області Валерій Міськов підписали угоду про співпрацю.

У результаті домовленості за Глухівським міськвідділом внутрішніх справ закріплено Спасо-Преображенський храм, на парафіяльній території якого розташований відділ міліції. Угодою передбачена постійна участь благочинного Глухівського церковного округу настоятеля Спасо-Преображенського храму, керівника Духовно-просвітницького центру монастиря Глинська пустинь і духовенства благочиння у заходах із професійної підготовки правоохоронців. Планується організувати для міліціонерів та членів їхніх сімей прощі до православних святинь Сіверщини та інших регіонів України. Члени особового складу міськвідділу внутрішніх справ разом із членами родин мають можливість відвідувати недільну школу.

Цього ж дня було освячене нове приміщення прокуратури міста Рубіжне Луганської області.
 
Лютий

2 лютого духовенство Волинської єпархії взяло участь у святкуванні 65-ї річниці визволення міста Луцька від німецько-фашистських загарбників. Ця перемога була наслідком проведення радянськими військами Рівненсько-Луцької наступальної операції. Нині лучани вшановували живих і полеглих визволителів Луцька. З нагоди пам’ятної події міською владою був проведений мітинг на меморіальному комплексі “Вічної слави”.

Цього ж дня й місто Рівне відзначало 65-річчя від дня визволення від німецько-фашистських загарбників. З нагоди свята біля Меморіалу Слави зібралися ветерани, голова Рівненської облдержадміністрації, мер міста, молоде покоління та всі охочі віддати шану загиблим у часи Другої світової війни.

Аби вшанувати всіх спочилих воїнів і тих, хто поклав своє життя заради миру, запрошено було благочинного округу митрофорного протоієрея Валерія Капітанюка та інших представників духовенства єпархії. Хресним ходом віряни вирушили від Свято-Миколаївського храму до Меморіалу Слави, де відправили заупокійну літію.

5 лютого Глухівська митниця відзначила 16-ту річницю від дня заснування. Разом із почесними гостями на урочисті збори колективу був запрошений благочинний Глухівського округу настоятель Спасо-Преображенської церкви протоієрей Олексій Родіонов.

Необхідно зазначити, що колектив Глухівської митниці підтримує традиції благодійництва, намагається опікуватися тими, кому сьогодні найважче. Так, протягом кількох років керівництво митниці надає матеріальну допомогу дітям-інвалідам району. А за підсумками року колектив визнано “Меценатом 2008 року”.

10 лютого у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин зустрівся з командувачем Західного оперативного командування Збройних Сил України генерал-лейтенантом Куциним М. М.

10 лютого у Луцьку було встановлено меморіальну дошку в пам’ять про одного з видатних синів Волині: Героя Радянського Союзу, кавалера орденів Леніна і Червоної Зірки, генерал-майора Карпухіна Віктора Федоровича, який народився у місті Луцьку. В юності він обрав професію військового. З 1979 року його прийнято у групу “Альфа”, де він пройшов шлях від заступника командира відділення до керівника групою (1988–1991 рр.). Учасник звільнення заручників у Тбілісі, Баку, Єревані, Степанакерті, Саратові, один з командирів штурму палацу “Тадж-Бек” в Афганістані, пройшов усі “гарячі точки” Радянського Союзу. У серпні 1991 року вийшов у запас, відмовившись від командування групою, яку хотіли використати для вирішення політичних завдань. У запасі вів активну громадську діяльність, багато допомагав учасникам бойових дій у Афганістані і Чечні. Помер 24 березня 2003 року.

На урочистому відкритті були присутні ветерани і дійсні службовці групи “Альфа” в Україні, учасники бойових дій в Афганістані, рідні і близькі загиблих. Почесну варту біля меморіальної дошки несли вихованці Волинського обласного лiцею з посиленою вiйськово-фiзичною пiдготовкою, дали залп салюту воїни Луцького прикордонного загону.

11 лютого була освячена молитовна кімната при поліклініці МВС у місті Хмельницькому. На заході було присутнє керівництво поліклініки, лікарі та хворі, які проходять там обстеження.

11 лютого на запрошення Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) владика Августин узяв участь у відкритті у Львівському історичному музеї виставки “Афганістан болить в моїй душі …” присвяченій 20-й річниці виводу військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан.

13 лютого на честь Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 20-ї річниці виводу військ колишнього СРСР із Афганістану владика Августин відвідав Львівську обласну організацію УСВА і вручив нагороди Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, а також свої благословенні грамоти членам організації — учасникам бойових дій за мужність та відвагу, їх активну роботу для зміцнення авторитету ветеранів війни, вихованню у молоді чуйного ставлення до старших, та надання їм всілякої допомоги.

За благословенням архієпископа Августина на запрошення командування, Військової ради повітряного командування “Захід” і особисто командира — генерал-майора Павловича С. М. завідувач військового відділу Львівської єпархії протоієрей Євген Коцовський узяв участь в урочистостях, що відбулися з нагоди Дня учасників бойових дій на території інших держав у військовій частині № А0780.

13 лютого напередодні святкування 20-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, в парковій зоні у Голосіївському районі Києва (на перетині проспекту 40-річчя Жовтня та вулиці Потєхіна) відбувся мітинг-реквієм. Тут зібралися ветерани-афганці та родичі тих, хто не повернувся в рідні оселі, навіки залишившись у чужій землі.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира участь в акції взяв керівник Київського Свято-Володимирського духовно-просвітницького центру архімандрит Феодосій (Снігірьов), який звершив чин освячення місця під будівництво Меморіалу загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

13 лютого з нагоди двадцятої річниці виведення радянських військ з Афганістану і в День вшанування воїнів, які брали участь у військових та миротворчих операціях на території інших держав, у Луцьку вшанували й відзначили працівників міліції, які проходили службу за кордоном у “гарячих точках” світу.

Після колегії в приміщенні обласного відділення МВС учасники заходу зібралися в храмі в ім’я великомученика Георгія Побідоносця, де настоятель храму протоієрей Олександр Мазурак звершив панахиду в пам’ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів з числа працівників міліції.

15 лютого
єпископ Сумський і Охтирський Євлогій звершив чин освячення храму в ім’я святого праведного Іоанна Руського, що побудований коштом військовослужбовців, які пройшли афганську війну.

15 лютого рішенням Хмельницької міської спілки ветеранів Афганістану митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній “за архіпастирську опіку про воїнів-афганців” був нагороджений нагрудним знаком “Гордість і честь”. Цю нагороду владика отримав у Свято-Покровському кафедральному соборі міста.

15 лютого мешканка міста Глухова Анна Василівна Голуб — учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, ветеран педагогічної праці, відмінник освіти України відзначила 95-річчя свого народження. Молодою вчителькою Анна Василівна добровільно пішла на фронт і на посаді санітарної сестри пройшла всю війну. Архієпископ Конотопський і Глухівський Лука відвідав помешкання іменинниці та привітав її з цією визначною датою.

15 лютого священнослужителі Сімферопольської єпархії відслужили панахиду за спочилими воїнами. За сформованою традицією, панахиду було звершено у Сквері воїнів-інтернаціоналістів у центрі Сімферополя біля пам’ятника мешканцям Криму, які загинули під час воєнних дій в Афганістані.

В Афганістані воювало понад 5 тисяч жителів Криму, 168 осіб загинуло, троє пропали безвісти. Вшанувати їхню пам’ять зібралися нині ветерани, які живуть на півострові, військовослужбовці строкової служби, велика кількість кримчан різного віку.

З благословення митрополита Сімферопольського та Кримського Лазаря єпархія вже багато років опікується православними ветеранами-афганцями, багато з них за цей час воцерковилися, стали вірними синами Матері-Церкви, допомагаючи їй у відродженні традицій православної віри та духовності.

15 лютого в Миколаївському храмі міста Глухова архієпископ Конотопський і Глухівський Лука відправив панахиду за воїнами-інтернаціоналістами, які загинули в Афганістані. Після богослужіння владика провів пастирську бесіду з рідними та близькими афганців.

15 лютого у Львівській єпархії ветеранам Афганістану були вручені церковні нагороди та благословенні Архієрейські грамоти. Вони також отримали нагрудні знаки “За досягнення у військовій службі” II ступеня.
Поминальні богослужіння також відбулися в усіх єпархіях Української Православної Церкви.

27 лютого у Луцьку відбулося виїзне пленарне засідання атестованих працівників органів внутрішніх справ України. Окрім робочої програми для учасників засідання було передбачено ознайомлення з містом та духовними православними традиціями Волині.

Митрополит Луцький і Волинський Нифонт відправив молебень перед початком доброго діла, який відслужили для учасників пленуму в храмі святого великомученика Георгія, що знаходиться на території головного управління МВС у Волинській області.

В рамках засідання відбулася екскурсія до музею Волинської ікони і поїздка у Свято-Успенський Зимненський жіночий монастир.
 
Березень

1 березня відбулася зустріч духовенства Кримської єпархії з особистим складом Севастопольського військово-морського інституту Збройних Сил України імені П. С. Нахімова. Тема бесіди — “Піст і його значення в духовному житті людини”. Насамкінець, викладачам і курсантам навчального закладу був продемонстрований фільм із документального серіалу “Паломництво у вічне місто”.

4 березня архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав Львівський клінічний госпіталь державної прикордонної служби України і привітав з днем народження начальника госпіталя Карнауха М. І.

12 березня митрополит Луцький і Волинський Нифонт зустрівся із начальником Управління УМВС України у Волинській області генерал-майором Віктором Васильовичем Швидким. Результатом зустрічі стало підписання угоди про співпрацю між Волинською єпархією УПЦ і УМВСУ у Волинській області. Співпраця буде спрямована на духовну підтримку, формування моральних, патріотичних і культурно-етичних цінностей у працівників органів внутрішніх справ.

Підписання угоди стало ще однією сходинкою у формуванні добрих стосунків Православної Церкви на Волині з державними структурами.

20 березня Міністр оборони України Юрій Єхануров своїм наказом затвердив “Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України”.

Зазначене Положення затверджено з метою налагодження тісної співпраці Міністерства оборони України з українськими церквами та релігійними організаціями для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, духовного, морально-естетичного, військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України.

Рада в справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України є представницьким межконфесійним консультативно-дорадчим органом, що діє на громадських засадах при Міністерстві оборони України.

24 березня архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан, на запрошення губернатора Вінницької області Олександра Домбровського, взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до Монумента воїнам-визволителям із нагоди 65-річчя визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників.

26 березня
у м. Львові на запрошення командира військової частини № 3002 2-ї окремої Галицької бригади внутрішніх військ МВС України полковника Кульчицького С. П. владика Августин разом із головою Львівського єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними Силами протоієреєм Євгеном Коцовським взяв участь в урочистостях із нагоди 17-ї річниці створення внутрішніх військ МВС України.

26 березня священики Конотопсько-Глухівської єпархії взяли участь в урочистостях з нагоди 55-річчя від дня створення військової частини № 3022 внутрішніх військ МВС України (місто Шостка Сумської області).

У цьому підрозділі регулярно відбуваються зустрічі зі священиком, проводиться індивідуальна робота з військовослужбовцями, організовуються паломницькі поїздки святими місцями, а з 16 березня — читається курс лекцій на тему “Православіє та сучасність”.

30 березня У Львівському єпархіальному управлінні архі¬єпископ Августин мав зустріч із начальником Управління МНС у Львівській області генерал-майором цивільного захисту Дмитровським С. Ю., та його заступником начальником відділу по роботі з особовим складом полковником цивільного захисту Сенбаєм В. М. На зустрічі був присутній голова Військового братства святого великомученика Димитрія Солунського Кузнєцов О. І., також мав зустріч з головою Громадянсько-політичного союзу патріотичних сил України генерал-полковником Палієм В. М.

30 березня курсанти Севастопольського Військово-морського інституту імені Павла Нахімова відвідали Свято-Успенський чоловічий монастир у місті Бахчисараї Автономної Республіки Крим.
Квітень

5 квітня митрополит Луцький і Волинський Нифонт за активну участь у вихованні особового складу та залучення працівників підрозділів Державної служби охорони при МВС України до духовних православних цінностей був нагороджений орденом Державної служби охорони при МВС України “За відзнаку”. Зачитав наказ і вручив нагороду начальник відділу Державної служби охорони при УМВС України у Волинській області полковник міліції Дмитро Новицький.

3 квітня відбулась зустріч митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея з новопризначеним начальником Головного управління МВС у Дніпропетровській області генерал-майором міліції Анатолієм Науменком. Гість попросив архіпастирського благословення на подальшу діяльність у цьому регіоні.

8 квітня вперше за 78 років на малому протичовновому кораблі (МПК) “Суздалець” було звершено Таїнство Соборування особового складу.

Сьогодні на флоті з’являється все більше й більше воцерковлених людей. Втішно бачити, що моряки та їхні воєначальники, від яких безпосередньо залежить обороноздатність нашої Батьківщини, приходять до віри.

Духовна опіка над воїнами, які несуть службу в підрозділах армії та флоту, дислокованих в Автономній Республіці Крим, — один із головних напрямків діяльності Відділу по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами, що з благословення правлячого архієрея митрополита Лазаря не перший рік працює в Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ.

9 квітня співробітники Синодального відділу благодійності та соціального служіння УПЦ взяли участь у науково-практичній конференції на тему: “Розвиток соціальної діяльності державних установ та громадських організацій в напрямку надання підтримки та соціальних гарантій ветеранам усіх категорій”, присвяченій 65-й річниці визволення України. Захід відбувся у Київському міському палаці ветеранів.

Мета заходу — привернути увагу громадськості до необхідності підтримки та надання соціальних гарантій ветеранам.

10 квітня, у відповідності до плану заходів, затвердженого командувачем Чорноморським флотом, відбулася пастирська бесіда священнослужителів Кримської єпархії з моряками 115-ї комендатури охорони штабу.

Того ж дня відбулася зустріч духовенства з курсантами Севастопольського військово-морського інституту імені Павла Нахімова.

13 квітня, у день святкування 65-річчя визволення Сімферополя від німецько-фашистських загарбників, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар відправив панахиду за загиблими воїнами та поклав квіти до Меморіалу визволителям і захисникам міста.

14 квітня у військовій частині № 1141 внутрішніх військ УМВС України було звершено Літургію Передосвячених Дарів.

Слід зазначити, що Причастя солдатів у цій військовій частині — вже традиція, що звершується щороку у Великий та Різдвяний пости.

15 квітня в місті Тульчині був відправлений молебень для юнаків, призваних на строкову військову службу.

16 квітня архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив чин освячення хреста на дзвіницю-пам’ятник, побудовану на честь воїнів-визволителів міста Кривий Ріг, а також усіх загиблих у Великій Вітчизняній війні.

26 квітня, священики Львівської єпархії взяли участь в акції “Георгіївська стрічка”, що відбулася на Меморіалі жертвам Талергофа у Львові. Галицькі скаути дарували львів’янам золотисто-чорні стрічки — як символ пам’яті про всіх жертв війни. Стрічки можна було кріпити до одягу, аксесуарів, антен автомобілів тощо.

Така гуманітарна акція проводиться з 2006 року в багатьох країнах світу (більшості країн СНД та Європи, Америці, Китаї, Японії, Австралії та в країнах арабського світу). Напередодні, стрічки були передані в усі області Західної України. Координатором акції “Георгіївська стрічка” в Західній Україні з 2006 року є Федерація Скаутів “Галицька Русь”.

28 квітня біля пам’ятника Невідомому солдату, що у Сумах відбулися проводи юнаків до лав Збройних Сил України. У заході взяв участь керівник єпархіального Відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Призовники отримали благословення на подальшу службу.

У 95-ту річницю початку Першої світової війни галицькі скаути відвідали військові некрополі, розташовані вздовж лінії фронту Першої світової війни, яка простягалась через Волинь, хребти Українських Карпат до Буковини, та вшанували пам’ять загиблих воїнів.

Таким чином акція “Георгіївська стрічка” дозволила віддати данину пам’яті солдатам та офіцерам незалежно від національності та конфесійної приналежності полеглих.

Георгіївськими стрічками прикрашено хрест в с. Сянки на Турківщині (місце, де українські січові стрільці зазнали перших втрат), спільне російсько-австро-угорське кладовище на Ужоцькому перевалі, братську могилу старшин УСС на горі Ключ в Сколівських Бескидах, польові поховання солдат в Карпатах, Меморіал легіону УСС на горі Маківка, спільне кладовище в с. Ромашківка на Волині, могили козаків генерала Корнілова в м. Хусті та поховання Першої світової війни в Чернівцях.

30 квітня керівник Відділу Кримської єпархії по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України протоієрей Димитрій Кротков взяв участь у святкуванні 90-річчя створення військових комісаріатів у Криму навесні 1919 року.
 
Травень

5 травня священики Полтавської єпархії взяли участь в урочистостях із нагоди професійного свята Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Полтавській області.

5 травня відбулася пастирська бесіда з військовослужбовцями військової частини № А1743 окремої берегової артелерійської групи військ берегової оборони Військово-Морських Сил України. Захід відбувся до Дня слов’янської культури та писемності.

12 травня під час святкування 55-річчя від дня створення військової частини № 3022, підписана угода про співпрацю між командуваннями підрозділу та Конотопсько-Глухівської єпархії. Особовий склад цієї частини здійснює охорону важливих державних об’єктів, а саме заводів “Зірка” та “Імпульс”, що у місті Шостка.

Архієпископ Конотопський і Глухівський Лука нагородив командира військової частини № 3022 Олега Головінова орденом преподобного Іллі Муромця.

9 травня в Глухові, на території колишньої військової частини, де у роки Великої Вітчизняної війни знаходився табор військовополонених, була висаджена алея. Акція пройшла з ініціативи архієпископа Конотопського і Глухівського Луки.

У роки окупації тут було розстріляно та померло від ран і голоду 12 000 військовослужбовців і мирних жителів. У 1994 році тут віднайшли останки 1536 осіб, які із почестями перепоховали в урочищі Борок.

Перед висадкою дерев тут була відправлена панахида за тими, хто був закатований у таборах.

11 травня в нижній церкві Свято-Володимирського храму в Херсонесі відкрилася експозиція, на якій представлені фотодокументи, присвячені легендарному крейсеру “Варяг”.

18 травня,
у день 65-річчя депортації кримських татар, вірмен, болгар і греків, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар узяв участь у покладанні квітів до Меморіалу жертв депортації в парку “Салгирка” міста Сімферополь.

22 травня у Кримській єпархії відзначили 125-річчя від дня праведної кончини ієромонаха Никандра — героя Кримської війни, настоятеля храму святого Архангела Михаїла в Алупці.

22 травня ставропігійний монастир Різдва Пресвятої Богородиці Глинська пустинь відвідав начальник головного управління МВС України в Сумській області полковник міліції Олександр Москальчук і обласний прокурор Олександр Горбань.

З 30 травня до 6 червня духовенством Хмельницької єпархії були відправлені молебні у військових частинах Хмельницької області під час урочистого прийняття присяги молодим поповненням солдат Української армії.

Червень

16 червня у м. Львові на запрошення командування 45-го Римнікського орденів Кутузова, Б. Хмельницького, Червоної Зірки полку внутрішніх військ МВС України архієпископ Августин узяв участь в урочистостях з нагоди 85-ї річниці від дня створення частини.

19 червня священики Криворізької єпархії взяли участь в урочистостях із нагоди 86-річчя створення служби дільничних міліціонерів.

20 червня на запрошення начальника Львівського ордена Червоної Зірки інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету “Львівська політехніка”, генерал-майора Ткачука П. П. архієпископ Августин узяв участь в урочистостях з нагоди чергового випуску офіцерів для Сухопутних військ Збройних Сил України. Владика привітав і благословив випускників.

22 червня
священнослужителі всіх єпархій взяли участь у покладанні квітів до меморіалів і пам’ятників з нагоди 68-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни.

25 червня священики Сумської єпархії взяли участь в урочистостях із нагоди чергового випуску в Сумському філіалі Юридичного університету МВС України.

25 червня
в селі Григорівці відбулось перепоховання останків 53 безіменних воїнів, знайдених протягом 2008–2009 рр. на території Кіровоградської області.

26 червня у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв голову Військового братства святого Димитрія Солунського Кузнєцова О. І., голову Галицького Авіаційного технічного товариства Янчака Я. Я., голову Львівського регіонального відділу Української федерації працівника недержавних служб безпеки (УФРНСБ) Мальсагова В. Б.
 
Липень

10 липня архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор взяв участь у святкових урочистостях з нагоди 87-ї річниці створення 128-ї окремої механізованої військової бригади.

Саме ця частина в роки Великої Вітчизняної війни брала участь у визволенні від фашистів земель Західної України, Чехословаччини та Польщі. Владика також привітав ветеранів, які служили в 128-й бригаді і є живими свідками її формування та створення, побажав їм доброго здоров’я та Божого благословення в житті. Після привітання владика нагородив командира бригади та офіцерів Архієрейськими грамотами.

17 липня у центрі Черкас на площі Слави розпочалися роботи з будівництва меморіальної Свято-Стрітенської церкви, що споруджується в пам’ять про загиблих у Афганістані та інших “гарячих точках” світу.

Крім побудови церкви буде реконструйовано пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, що розташований на цій же площі. Зокрема, у проекті передбачено підняти його на 60 см, а також обрамити своєрідним вінцем, виготовленим зі сталі.

Ветерани Афганської війни, які також опікуються будівництвом, сподіваються завершити усі роботи з реконструкції пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам і зведення церкви до 15 лютого 2010 року — 21-ї річниці з дня виведення військ з Афганістану.

25 липня
у приміщенні УМВС України у Волинській області відбулися урочистості з нагоди 90-річчя від дня створення кадрового апарату органів внутрішніх справ. У цей святковий день зібралось керівництво Управління МВС України у Волинській області, діючі працівники кадрової служби та ветерани. У заході взяли участь священики Волинської єпархії.
 
Серпень

7 серпня архієпископ Львівський і Галицький Августин у Львові зустрівся з офіцерами Галицької бригади внутрішніх військ, благословив їх патріаршими іконками із зображенням святого рівноапостольного князя Володимира.

19 серпня за дорученням Блаженнішого Митрополита Володимира, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней вручив церковні нагороди співробітникам обласного управління Служби безпеки України, які допомагають Церкві у пошуку матеріалів про репресованих атеїстичною владою священнослужителів та віруючих.

21 серпня за благословенням єпископа Шепетівського і Славутського Володимира, частиці мощей великомученика і цілителя Пантелеймона і святителя Луки Кримського були привезені для молитовного поклоніння у військову частину № А1358 у селі Цвітоха Славутського району.

Офіцерський склад і військовослужбовці строкової служби вклонилися святині та вислухали акафіст святим великомученику і цілителю Пантелеймону та святителю Луці Кримському, який відправив голова Відділу по роботі з військовослужбовцями — протоієрей Анатолій Вересюк.

На завершення присутні отримали іконки рівноапостольного князя Володимира — благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Руси Кирила, на честь Первосвятительського візиту на Україну (27 липня – 5 серпня).

21 серпня з благословення архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Гурія, у день пам’яті співробітників МВС, які загинули при виконанні службових обов’язків, в усіх храмах єпархії були відправлені панахиди та заупокійні літії. Того ж дня священики взяли участь в мітингу-реквіємі та церемонії покладання квітів до Меморіалу загиблим правоохоронцям.

22 серпня у день пам’яті співробітників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків, в усіх храмах Української Православної Церкви були відправлені панахиди та заупокійні літії.
 
Вересень

1 вересня, у День знань, співробітники єпархіальних Відділів по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України взяли участь в урочистостях із нагоди початку нового навчального року у ВНЗ системи Міністерства оборони та внутрішніх справ України.

1 вересня священики Кримської єпархії взяли участь в урочистостях, що відбулися в Першому феодосійському батальйоні морської піхоти військ берегової охорони Військово-Морських Сил України з нагоди прийняття моряками “Присяги морського піхотинця”. Морська піхота бере участь практично в усіх миротворчих заходах і масштабних навчаннях на території нашої країни.

5 вересня
архієпископ Августин на запрошення керівництва, Вченої ради, всього особового складу та особисто начальника, генерал-майора Ткачука П. П. Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Збройних Сил України, взяв участь в урочистостях з нагоди прийняття присяги студентами 1-го курсу. Владика благословив присутніх, освятив новий бойовий прапор.

7 вересня у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Львівський і Галицький Августин прийняв представників силових структур МВС Львівської області. Відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону.

8 вересня митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней був нагороджений нагрудним знаком “ГУМВС України у Дніпропетровській області”.

8 вересня священики Кримської єпархії взяли участь у Конференції “Кримська війна в сучасних дослідженнях”, присвяченій 155-й річниці завершення Кримської війни. Захід відбувся на базі музею “Героїчної оборони та звільнення Севастополя”.

10 вересня на запрошення командування і особисто командира військової частини № 3002 полковника Кульчицького С. П., архієпископ Августин відвідав урочисті заходи з нагоди

70-ї річниці створення 2-ї окремої Галицької бригади. Мав зустріч та розмову з командувачем внутрішніх військ МВС України генералом армії Кіхтенком О. Т., вручив нагороду Священного Синоду — орден “450-річчя перенесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері” командиру бригади та орден Іллі Муромця ІІ ступеня голові Відділу по взаємодії зі Збройними Силами Львівської єпархії протоієрею Євгену Коцовському. Цього ж дня владика відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, де освятив відділення комп’ютерної томографії та медичний транспорт. Зустрівся із керівництвом військової медичної служби України. Вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира — орден Іллі Муромця ІІ ступеня начальнику Головного військово-медичного управління Збройних Сил України, генерал-майору медичної служби Мельнику П. С.

11 вересня архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону у м. Львові. Цього дня у м. Львові відбулися урочистості з нагоди приведення до присяги працівника органів внутрішніх справ курсантів перших курсів Львівського державного університету внутрішніх справ за участю Міністра внутрішніх справ України Луценка Ю. В., під керівництвом ректора, генерал-лейтенанта міліції Ортинського В. Л. Курсанти прибули на площу Свободи біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, де зібралися гості і батьки. На запрошення ректорату ЛьвДУВС в урочистостях взяв участь архієпископ Августин. Владика виголосив привітальне слово, благословив першокурсників і окропив святою водою.

17 вересня, в день вшанування ікони Божої Матері “Неопалима купина” в місті Олександрія Кіровоградської області був відправлений молебень в приміщенні міської пожежної частини. Після богослужіння було освячено техніку підрозділу.

30 вересня священики Криворізької єпархії взяли участь в урочистостях з нагоди 43-річниці від дня створення військової частини № 3011 Внутрішніх військ МВС України.
Жовтень

1 жовтня, у Міжнародний день людей похилого віку, співробітники Місіонерського відділу Волинської духовної семінарії відвідали Луцький шпиталь для ветеранів війни.

2 жовтня священики Джанкойської єпархії взяли участь в рочистостях із нагоди проводів призовників до лав Збройних Сил України, що відбулися в Джанкойському районному будинку культури. Присутні юнаки у благословення отримали іконки Божої Матері “Акафістна”.

25 жовтня священики Дніпропетровської єпархії взяли участь в урочистостях із нагоди 66-ї річниці визволення міста-героя від німецько-фашистських загарбників. Цього дня в усіх храмах єпархії молилися за упокій душ воїнів, що полягли у Великій Вітчизняній війні.

28 жовтня до 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, в усіх єпархіях Української Православної Церкви були відправлені панахиди та заупокійні літії за жертвами Великої Вітчизняної війни.

28 жовтня, у Києві пройшла тематична виставка “Молитва за Україну”, на якій експонувалися речі з особистої колекції Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира та із фондів музею “Православна Україна”. Серед них — фрагменти ікон і штамповані натільні хрестики, знайдені під час розкопок бліндажів на Лютезькому плацдармі в 2008–2009 рр., особисті речі святителя Луки (Войно-Ясенецького), фотографії священнослужителів, нагороджених орденами і медалями під час Другої світової війни, та ін.

19–20 листопада, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Києві відбулися Збори військового духовенства Української Православної Церкви.

Захід складався з трьох частин:

Робоча зустріч керівників єпархіальних Відділів по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України;

Божественна літургія в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври;

Зустріч військового духовенства Української Православної Церкви з Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Усі заходи, що організовує Синодальний військовий відділ УПЦ, спрямовані на те, щоб разом із Збройними Силами сформувати необхідні умови для розвитку перерваних стосунків між Православною Церквою та армією, створити сприятливий ґрунт для церковної проповіді у війську.

Здійснюються впевнені кроки для того, щоб Церква посідала належне місце у житті держави, мала значний духовний вплив у суспільстві, більше впливала на життя держави та суспільства в цілому і армії — зокрема.

Діяльність Синодального військового відділу сприяє відродженню патріотизму і духовно-моральних засад серед українських військовослужбовців і правоохоронців.

Відділ привертає увагу до почесного ратного служіння, підвищує авторитет та імідж захисника Вітчизни, проводить належну роботу серед патріотично налаштованої молоді. Загалом можна сказати, що така робота проводиться в усіх єпархіях Української Православної Цекрви, бо єпархіальні Преосвященні розуміють необхідність налагодження і розвитку духовно-пастирської діяльності в силових структурах.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com