ТИХОН, Єпископ Кременчуцький і Лубенський | Українська Православна Церква
 
  УКР РУС ENG 
   

ТИХОН, Єпископ Кременчуцький і Лубенський



(Микола Вікторович Жиляков)
09.07.1968-18.02.2011


Єпископ Кременчуцький і Лубенський Тихон (у миру Жиляков Микола Вікторович) народився 9 липня 1968 року у місті Комунарську Ворошиловградської області (нині Алчевськ Луганської області) у родині робітників.

1985 року закінчив ЗШ №9 міста Комунарська.

1990 року закінчив Комунарський Гірничо-металургійний Інститут (нині Донбаський Державний Технічний Університет).

З 1990 по 1992 рік навчався в аспірантурі КГМІ, а також на військовій кафедрі при КГМІ, де у 1989 році отримав звання лейтенанта Радянської армії.

З червня 1992 року здійснював послух паламаря при Свято-Микільському соборі міста Алчевськ.

1992 року єпископом (нині митрополитом Луганським і Алчевським) Іоанникієм був висвячений у сан диякона.

13 травня 1993 року пострижений у мантію з ім'ям Тихон на честь святителя Тихона, Патріарха Московського (День Ангела – 9 жовтня).

22 травня 1993 року рукопокладений у сан священика.

1998 року закінчив Київську духовну семінарію. Нині студент Ужгородської Української Богословської Академії.

Священницьке служіння до 2006 року проходив у Свято-Микільському і Свято-Покровському храмах міста Алчевська

2006 року призначений штатним священиком у храм на честь Почаївської ікони Божої Матері, що в місті Рубіжне.

У місті Алчевську 2002 року, з благословення митрополита Іоанникія, бере участь у створенні благодійної організації «Сестринство милосердя в ім'я святої преподобномучениці великої княгині Єлизавети» і відкритті каплиці при міському онкологічному діспанцері. Сестринство успішно функціонує і по теперішній час.

Також за сприяння Алчевської Телерадіокомпанії «Піраміда» кілька років був телеведучим щотижневої просвітницької телепрограми «Джерело».

У місті Рубіжне брав участь у будівництві й облаштуванні двох храмів (Почаївської ікони Божої Матері й Свято-Серафимівського) і трьох каплиць (Свято-Микілької при ГУВС, Свято-Серафимівської у селі Стара Краснянка й на честь ікони Божої Матері «Неупиваемая Чаша» у мікрорайоні Південна група міста Рубіжне).

З 2006 року бере участь у викладанні курсу «Християнська етика» для старшокласників одинадцяти шкіл міста Рубіжне.

2008 року з благословення єпископа Сєверодонецького і Старобільського Агапіта бере участь у читанні лекцій для слухачів богословсько-педагогічних курсів при Київських духовних школах і Харківській духовній семінарії.

З 2008 року — співробітник Відділу релігійної освіти та катехізації Сєверодонецької єпархії.

11 січня 2009 року зведений у сан архімандрита.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 24 листопада 2009 року (журнал №74) призначений єпископом Кременчуцьким і Лубенським.

28 листопада 2009 року відбулося наречення, а 29 листопада 2009 року - архієрейська хіротонія в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

18 лютого 2011 року єпископ Кременчуцький і Лубенський Тихон помер на 43 році життя.

20 лютого 2011 року, у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Кременчук було звершено чин відспівування єпископа Кременчуцького і Лубенського Тихона.

Чин відспівування очолив архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, у співслужінні єпископів Сумського і Охтирського Євлогія та Новомосковського Євлогія.

Поховано спочилого архієрея було на території кафедрального собору, за його вівтарною частиною.
 













Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна Церква