УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Собор архієреїв Української Православної Церкви висвятив нового єпископа13 грудня, у день пам'яті апостола Андрія Первозванного, Предстоятель Української Православної Церкви очолив Божествену літургію у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополити: Луганський і Алчевський Іоаннікій, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Черкасський і Канівський Софроній, Луцький і Волинський Ніфонт, архієпископи: Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Білогородський Миколай, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій,  Вишгородський Павел, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Полтавський і Миргородський Филип, Глухівський і Конотопський Лука, Бориспільський Антоній, єпископи: Хінківський Петро, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Яготинський Серафім, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Туровський і Мозирський Стефан, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Васильківський Пантелеімон, Ровеньківський Володимир, Кременчуцький і Лубенський Тихон, а також лаврське та академічне духовенство та представники інших Духовних навчальних закладів у священному сані.

Цього дня в Київських духовних школах проходять урочисті заходи, присвячені святкуванню 20-річчя відродження Київської духовної семінарії. З цієї нагоди на Малому вході під час богослужіння Митрополит Володимир удостоїв ряд викладачів Академії та Семінарії богослужбовими нагородами. Зокрема, правом носіння хреста з прикрасами були нагороджені протоієреї: Сергій Вейго (Канонічне право), Максим Бойко (завідувач Заочним сектором), Павло Козар (Літургічне богослів’я), Олексій Коваль (Моральне богослів’я; завідувач академічною бібліотекою) та Олександр Попов (Канонічне право). Також Архіпастир возвів у сан ігумена викладача Загальноцерковної історії ієромонаха Філарета (Гаврина) та викладача Канонічного права ієромонаха Сильвестра (Стойчева).

За богослужінням собор архієреїв Української та зарубіжних православних Церков висвятив у єпископа викладача Київської Духовної академії і семінарії архімандрита Євлогія (Пацана) у єпископа Новомосковського, вікарія Дніпропетровської єпархії.

За Літургією владика Євлогій звершив свою першу ієрейську хіротонію. У сан пресвітера він рукоположив студента 3-класа  Київської Духовної Семінарії диякона Ярослава Фурика.

Після відправи Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до нововисвяченого єпископа з напутніми словами та урочисто вручив єпископу Євлогію жезл – символ архіпастирського служіння. Після цього владика Євлогій преподав вірянам своє перше архіпастирське благословення.

Наостанок Блаженніший Владика поздоровив вірян з днем пам'яті апостола Андрія Первозванного та побажав усім його молитовного заступництва перед Господом. 

Напередодні ввечері Первосвятитель очолив святкову Всеношну очолив у Трапезному храмі Лаври.

ДОВІДКА. Духовну освіту владика Євлогій отримав у колисці Православ’я на нашій землі – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, навчаючись у Київських Духовних академії і семінарії. Закінчивши вивчення богословських наук, він незабаром розпочав викладацьку та наукову діяльність у стінах свої альма-матір. За час своєї педагогічної роботи у Київських Духовних школах майбутній архіпастир викладав такі дисципліни як «Біблійна історія», «Англійська мова», «Пастирське богослів’я».
 
Відеосюжет про подію дивіться ТУТ >>>

ФОТОЛІІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com