УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. З нагоди Дня святого Миколая голова Синодального тюремного відділу УПЦ відвідав Чернігівську виправну колонію для жінок №44Свято святителя Миколая не оминуло дітей, які перебувають в місцях позбавлення волі разом з їхніми засудженими матерями в Чернігівській виправній колонії №44.

20 грудня привітав дітей, які народилися і перебувають до трьох років в дитячій дільниці колонії, голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи священик Віктор Яценко. Всі діти (а їх тут сьогодні 21 особа) та їхні матері отримали солодкі подарунки, дитячу білизну, засоби гігієни та літературу про правильне користування нею. На початку візиту в колонію був відправлений молебень до святителя Миколая Чудотворця в молитовній кімнаті, а потім відбулася зустріч із засудженими жінками, які народили немовлят в місцях позбавлення волі.

В Україні діють дві установи кримінально-виконавчої системи, де утримуються близько 100 дітей до трьохрічного віку разом зі своїми матерями – це Чернігівська і Одеська жіночі виправні колонії. За існуючими правилами матері перебувають окремо від своїх дітей, але мають можливість двічі на день бачити їх у спеціалізованих дільницях: дві години до обіду і три години після. У спілкуванні із засудженими жінками-матерями майже неможливо слова скарг, більшість з них є вдячними за турботу і піклування про своїх дітей, які на волі не мали б такі умови догляду за новонародженими.

«Що і казати, - говорить заступник начальника Чернігівського управління Держдепартаменту з питань виконання покарань Олександр Гужва, - більшість засуджених жінок походять із неповних родин з батьками пияками, які виросли в дитячих будинках. Багато хто з них не знали материнської любові, до того ж стали жертвами різних форм насилля. Часто такі жінки просто не знають, як поводити себе з дитиною, тому на допомогу приходять психологи. Навчають усьому: кормити, пеленати, колихати, доглядати».

Залишаючи колонію, колишні засуджені мами з дітьми висловлюють велику вдячність за підтримку в тяжкий період їх життя, адже матеріальну допомогу від держави при народженні дитини такі жінки не отримують.

Сьогодні в Чернігівській виправній колонії триває пілотний проект з створення ефективної системи адаптації для жінок. Його проводять разом з Швейцарським офісом співробітництва. Кінцевою метою, за словами співробітників виховної і психологічної служби колонії, є перероблення спецбудівлі дитячого сектора в інший житловий сектор, де жінки можуть жити разом з дітьми. З ранку мати ходитиме на роботу на швацьку фабрику, а потім повертатиметься до дитини.

ДОВІДКА. У Чернігівській виправній колонії №44 близько 800 жінок, засуджених до позбавлення волі. Біля 30% засуджені за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин, на другому місці – засуджені за крадіжки, також є й такі, котрі скоїли тяжкі злочини – нанесення важких тілесних пошкоджень та вбивства. Останню категорію складає близько 10 % засуджених. В цілому по Україні сьогодні в місцях позбавлення волі перебуває в 13-ти колоніях близько 7 тисяч жінок, серед яких 17 довічно ув’язнених.

Прес-служба Синодального тюремного відділу УПЦ

 
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com