УКР РУС ENG 
   

Голова Синодального військового відділу УПЦ архієпископ Львівський і Галицький Августин звернувся до співвітчизників з нагоди 30-річчя введення радянських військ до АфганістануЗвернення голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископа Львівського і Галицького Августина з нагоди 30-річчя введення радянських військ до Афганістану

ГОЛОВІ УКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ
ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ
ГЕНЕРАЛ-МАЙОРУ ЧЕРВОНОПИСЬКОМУ С.В.,
ВОЇНАМ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІТСТАМ,
ЧЛЕНАМ РОДИН ЗАГИБЛИХ

Вельмишановний Сергію Васильовичу!
Дорогі співвітчизники!

Тридцять років тому всі ми, старше покоління, вкотре побачили, якими страшними наслідками може обернутися для пересічних громадян не виважене, помилкове рішення політичної системи. 25 грудня 1979 року радянські війська були введені до особливої країни, більшість населення якої звикло воювати. Найважливіші для себе питання та проблеми корінні мешканці Афганістану, як правило, вирішують шляхом конфлікту, в якому має обов’язково перемогти найсильніший. Це також країна зі специфічними кліматичними умовами, у яких інколи важко навіть загартованому та натренованому європейцю.

На підготовку до поїздки в такі держави людям потрібні місяці. А в грудні 1979 року наших юнаків піднімали за тривогою посеред ночі та оголошували наказ командування вже зранку в повній екіпіровці чекати відправлення чергового літака до Кабулу. Тим, хто на той момент ще не пройшов курс молодого бійця, наказували терміново скласти присягу на вірність Батьківщині.

І вони складали її, перемагаючи в собі страх і сумніви. Їм казали, що в Афганістан їх відправляють для виконання інтернаціональної, миротворчої місії, а насправді вони їхали захищати інтереси оточення лідерів Народно-демократичної партії, які вчинили у країні державний переворот, що пізніше отримав назву «Квітнева революція».

Загальна кількість наших військовослужбовців, що загинули у цій війні, становить 14,5 тисяч чоловік. Санкціонування iх введення до Афганістану було прямим втручанням в інтереси іншої країни. Ці солдати проливали кров і гинули на чужій землі, в той час, як над їхньою Батьківщиною було мирне і блакитне небо. Але не було миру в душах тих, хто чекав повернення з війни своїх рідних і близьких, розривалися серця матерів, дружин і дітей, які отримували похоронки.

Через 10 років радянські війська були виведені з Афганістану, залишивши там своє здоров’я, духовні та тілесні сили, а хтось навіть бажання жити далі. Воїни-інтернаціоналісти повернулися додому, і, як показала історія, по-справжньому зраділи їхньому поверненню лише в родинах. Суспільство дивилося на них з долею підозри, а держава вдавала, що не розуміє, про яку інтернаціональну місію взагалі йде мова.

Війна в Афганістані залишилася справою Радянського союзу, який розпався в результаті політичного перевороту 1991 року, а в незалежній Україні воїни-iнтернацiоналiсти почали вважатися військовослужбовцями армії неіснуючої держави. Саме це, переважно, стало каталізатором розвитку та зміцнення Української спілки ветеранів Афганістану. Сьогодні - це потужний рух, здатний суттєво впливати на процеси, що відбуваються в суспільстві.

Цього дня, від імені військових священиків і віруючих Української Православної Церкви висловлюю щиру вдячність тим, хто десять років тому повернувся з Афганістану живим, та підношу молитву до Господа за упокій тих, хто віддав своє життя у цій війні. Бажаю, щоб Спаситель світу Іісус Христос завжди підтримував мир і благополуччя у ваших родинах.

Ви справжні воїни, і подвиг ваш священний. Тримайтеся разом і не втрачайте віру в Бога. Церква завжди з вами і, будьте впевнені, ніколи не відвернеться від вас. Про це свідчить хоча б те, що сьогодні, у день 30-річчя введення радянських військ до Афганістану, в усіх військових храмах Української Православної Церкви моляться про ваше здоров’я та поминають ваших загиблих товаришів по зброї.

Нехай благословення Боже перебуває на всіх вас!

З глибокою повагою,

25.12.2009 р.
 
† Августин,
архієпсикоп Львівський і Галицький,
голова Синодального відділу УПЦ
по взаємодії зі Збройними Силами та
іншими військовими формуваннями України

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com