УКР РУС ENG 
   

У Києво-Печерській Лаврі відбулося зібрання духовенства Київської єпархії26 грудня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулися збори Київської єпархії Української Православної Церкви.

У зібранні взяли учать архієреї нашої Церкви, благочинні церковних округів міста Києва та Київської області, намісники монастирів єпархії, а також голови єпархіальних відділів.

На початку до присутніх звернувся  Керуючий Архієрей Київської єпархії Блаженніший Митрополит Володимир. В своєму слові Архіпастир звернув увагу на основні проблеми внутрішнього церковного життя єпархії.

В першу чергу Первосвятитель наголосив на темі духовної освіти і виховання, які повинні в більших масштабах та з більшою інтенсивністю проводитись священнослужителями при храмах та монастирях  як осередках духовного життя, без чого за його словами «буде тьмяним наш подвиг і будуть тьмяними наші дні». Це питання є актуальним і гострим, оскільки не при кожній парафії діє недільна школа та існує бібліотека.

«Є проблема, про яку я нерідко згадую, і нажаль бачу, що вона не викликає особливого ентузіазму серед духовенства. Це приходські школи. Створюйте, користуйтеся, поки є  можливість, бо можливо, що завжди так не буде як сьогодні і про це нам нагадує історія Церкви та її величезний досвід», - підкреслив Митрополит Володимир.

Серед іншого Блаженніший Владика порекомендував духовенству більш розсудливо і зважено ставитися до звершення Таїнств і богослужінь, постійно працювати як над своїм духовно-інтелектуальним рівнем, так і не забувати про свій зовнішній вигляд. «Священик повинен бути інтелігентною людиною, простою, проте дуже змістовною», - наголосив він.

Далі Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан зачитав духовенству Послання єпископів УПЦ – учасників щорічного подячного молебню біля пам’ятника Хрестителю Русі до вірних чад, яке було прийнято після обговорення.

Після цього секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський та вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Пантелеімон зачитали річні звіти про життя та діяльність храмів міста Києва та Київської єпархії.

Заключну частину зустрічі із духовенством Архіпастир провів  форматі питання-відповідь, де також були запропоновані та обговорені ідеї, щодо вирішення кола проблем, насущних як для єпархії в цілому, так парафіяльного життя зокрема.

Наостанок  Блаженніший Владика привітав присутніх із наступаючими святами та побажав духовенству Божої допомоги у трудах на ниві Христовій.

Максим Сидоренко
фото диякона Максима Брусники

Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

ФОТОЛІІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com