УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди прославлення у лику святих подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової)24 січня у Свято-Покровському жіночому монастирі міста Києва пройшли урочистості з нагоди прославленя у лику місцешанованих святих  засновниці цієї обителі подвижниці благочестя інокині Анастасії (Романової).

Урочисте прославлення відбулося під час Божественної літургії, яку в Свято-Миколаївському храмі обителі очолив Блаженніший Митрополит Володимир.

Йому співслужили митрополити: Черновецький і Буковинський Онуфрій, Луцький і Волинський Нифонт, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи: Тернопільський і Кременецький Сергій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Херсонський і Таврійський Іоанн, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Почаївський Володимир,  Бориспільський Антоній, єпископи: Аліпій (Погребняк), Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетівський і Славутський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький Олександр  (секретар Предстоятеля УПЦ), Васильківський Пантелеімон, а також духовенство монастиря та міста Києва.

Рішенням Священного Синоду УПЦ (Журнал № 64 від 24 листопада 2009 року) інокиня Анастасія (Велика княгиня Олександра Петрівна Романова) (+13/26 квітня 1900 р.) була причислена до лику місцешанованих святих.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир разом із співслужащим духовенством вклонився чесним мощам преподобної, після чого привітав присутніх із визначною подією прославлення у лику святих інокині Анастасії.  Також Первосвятитель  побажав вірянам, щоб кожний, хто звертатиметься до святої, отримав за її молитвами від Господа мир, радість, спасіння та життя вічне.

ДО РЕЧІ. Велика княгиня Олександра Романова народилася у 1838 році. Все своє життя вона займалась благодійністю. У Петербурзі заснувала  Покровську громаду сестер милосердя, протягом сімнадцяти років була головою Товариства дитячих приютів, в яких перебувало близько 5 тисяч сиріт.

1880 року Велика княжна переїхала до Києва. У 1889 році вона заснувала Покровський жіночий монастир. В обителі було облаштовано багато благодійних закладів.

Після смерті чоловіка, у 1891 році,  прийняла  постриг з ім’ям Анастасія.

Протягом багатьох років княгиня була паралізованою і могла пересуватись тільки в інвалідному візку, проте отримала зцілення після молитви перед списком чудотворної Почаївської  ікони Пресвятої Богородиці.

Інокиня Анастасія  відійшла до Господа  у  Світлий четвер 1900 року  і була похована при великій кількості народу  в заснованій  нею обителі, напроти вівтаря Покровского храму.

Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com