УКР РУС ENG 
   

АРСЕНІЙ, Архієпископ СвятогірськийВікарій Донецької єпархії

У миру - Ігор Федорович Яковенко
Народився 21.06.1968.
Тезоіменитство - 21 травня
Хіротонія - 05.12.2005

Архієпископ Арсеній (у миру Ігор Федорович Яковенко) народився 21 червня 1968 року в селищі Поросозеро Суоярвського району Карельської АРСР у сім'ї залізничника. 1969 року його батьки переїхали на батьківщину батька в село Лиски Лискинського району Воронезької області. Там майбутній архімандрит жив до повноліття. Початкову освіту здобув у сільській середній школі. Після її закінчення, 1985 року, вступив до Воронезького сільськогосподарського інституту на агрономічний факультет.

Після закінчення першого курсу 1986 року був призваний в армію і з червня 1986 року до травня 1988 року проходив службу в Горьківській області. У цей же час відвідував храм на честь Казанської ікони Божої Матері в місті Гороховниця, де духовно зблизився з протоієреєм Веніаміном, з благословення якого, після закінчення служби, забрав документи з інституту, і з жовтня 1988 року по липень 1989 року був читцем кафедрального собору на честь Покрова Божої Матері (м. Воронеж).

У серпні 1989 року вступив до Московської духовної семінарії, в якій навчався до 1992 року. Після її закінчення у липні того ж року, на свято апостолів Петра й Павла був висвячений єпископом Донецьким і Слов'янським Аліпієм (Погребняком) у сан диякона в Петропавлівському храмі м. Червоний Лиман Донецької області.

25 липня 1992 року, у день святкування ікони Божої Матері Троєручиці, у Свято-Миколаївському храмі міста Ясинувата Донецької області був висвячений у сан ієрея. 21 серпня 1992 року, у день пам'яті преподобних Зосими й Саватія Соловецьких, у храмі в ім'я святителя Василія Великого села Никільське Волноваського району ієрей Ігор Яковенко був пострижений єпископом Аліпієм у мантію з ім'ям Арсеній на честь преподобного Арсенія Великого. Того ж дня отримав призначення на парафіяльне служіння другим священиком при храмі святих першоапостолів Петра й Павла в місто Червоний Лиман Донецької області.

6 травня 1993 року указом єпископа Іполита ієромонах Арсеній (Яковенко) був переведений до братії нововідкритого Свято-Успенського Святогірського монастиря й призначений на посаду благочинного обителі. 20 січня 1995 року, з благословлення Блаженнішого Митрополита Володимира, призначений намісником Святогірського монастиря з возведенням у сан ігумена й врученням жезла. У тому ж 1995 році до свята святого Великодня возведений у сан архімандрита.

За поданням митрополита Донецького й Маріупольського Іларіона, керуючого Горлівською єпархією, Блаженніший Митрополит Володимир нагородив архімандрита орденом рівноапостольного князя Володимира III й II ступенів, орденом Різдва Христового I ступеня й правом носіння 2-го наперсного хреста.

10 листопада 2005 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви було ухвалене рішення про призначення вікарієм Горлівської єпархії намісника Свято-Успенської Святогірської Лаври архімандрита Арсенія (Яковенка) з возведенням у сан єпископа.

5 грудня 2005 року в Успенському соборі Свято-Успенської Святогірської Лаври архімандрита Арсенія було возведено у сан єпископа Святогірського, вікарія Горлівської єпархії.

 


Слово архімандрита Арсенія (Яковенка) при нареченні його в єпископа Святогірського

Слово Блаженнішого Митрополита Володимира на вручення жезла преосвященному Арсенію, єпископу Святогірському 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com