УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив закладку капсули у фундамент головного собору УПЦ на честь Воскресіння Христового4 квітня, на місці будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового (Залізничне шосе, 3)   Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископів Вишгородського Павла та Бориспільського Антонія, єпископів: Макарівського Іларія, Переяслав-Хмельницького Олександра, Васильківського Пантелеімона, а також  всього духовенства міста Києва звершив Пасхальну Вечірню. Слід відзначити, що цього дня  в столиці  вечірнє богослужіння  відправлялося  тільки на місці зведення Кафедрального собору Воскресіння Христового. 

Перед початком богослужіння  у благословення на початок будівництва  головного Собору УПЦ  відбулася закладка пам’ятної  капсули в фундамент майбутнього Кафедрального собору.   На урочистій церемонії також були присутні: Прем’єр-міністр України Микола Азаров, віце-прем’єр-міністр Володимир Семиноженко, заступник столичного градоначальника Анатолій Голубченко.

Отож, після молитвослів’я Первосвятитель заклав пам’ятну капсулу у фундамент собору, а співслужащі архієреї разом із високопосадовцями – кам’яний ковчег із мощами святих. Зокрема, там були частички мощей апостола Андрія Первозванного, священномученика Володимира (Богоявленського), великомученика Пантелеімона, Преподобних Отців Києво-Печерських, а також частички нетлінних мощей інших святих із домового храму Предстоятеля УПЦ.

Після відправи Архіпастир поздоровив багаточисельне зібрання із наступившим святом Христового Воскресіння та звернувся зі словами настанови:

«Ми повинні дякувати Пречистій, що Вона приїхала до нас, щоби явити нам ще більшу урочистість Воскресіння Її Возлюбленного Сина, нашого Бога і Спасителя. І Вона весь час просить за нас, намагаючись зупинити нас від гріхів, а якщо вже згрішіли – прийняти істинне покаяння. З цією радістю я вас вітаю і бажаю, щоб за молитвами Пречистої Божої Матері і всіх святих, Воскреслий з мертвих Христос, пощадив нас, простив усі гріхи і дав благу надію, що досягнемо звершеності тих чеснот, що звутся віра, надія любов, бо так заповідав нам Господь», - сказав зокрема він.
 
До початку Вечірні на місце будівництва хресним ходом, що розпочався біля Успенського Собору Києво-Печерської Лаври, були доставлені святині, що напередодні прибули до України – Благодатний Вогонь та Віфлеємська ікона Божої Матері. До речі, цей чудотворний образ буде перебувати у Всесвятському храмі до 11 квітня.

Наостанок, Владика Митрополит освятив новий склад-магазин Київської Митрополії у галереї «Соборна» на території будівництва Кафедрального собору.

Також перед богослужінням Блаженніший Владика освятив храмову ікону дерев’яного храму на честь Всіх Святих.


Слово Блаженнішего Митрополита Володимира можна прослухати ТУТ

Повний фоторепортаж дивіться тут: "Фотолітопис"


 

ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com