УКР РУС ENG 
   

Вітальне слово Блаженнішому Митрополиту Володимиру з нагоди Світлого Христового ВоскресінняВаше Блаженство, Блаженніший Владико, і для всіх нас, хто в сьогоднішній радісний день зібрався в цьому святому храмі, люблячий отець!

Всі ми разом із Вами зустріли найвеличніше православне свято - світозарний день Світлого Воскресіння Христового. Безкінечну кількість разів у пасхальну ніч і протягом усього світлого тижня ми невтомно повторюємо слова основи нашої віри: «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!».

Цими словами, що є виявом нашого уповання на своє вічне життя всі ми, Ваші духовні діти сердечно вітаємо Вашу святиню і в один голос вторимо ангелам: «Христос Воскрес!».
Як світлий і благодатний вогонь Воскресіння Христового, що одного разу осяяв мертвенне ложе і зробив його навіки життєдайним джерелом вічного і непреложного спасіння, це наше пасхальне вітання стверджує нашу віру, оберігає і поєднує одного з одним, кожного православного, де б він не був — від краю і до краю землі.

Які чудесні ці два слова, що не сходять нині з наших вуст: «Христос Воскрес!». Коли ми проголошуємо або чуємо їх, наші серця полумяніють вогнем святої радості про Господа Ісуса Христа Воскреслого. І де б вони не лунали - чи в величних соборах, чи на багатолюдних площах, чи у віддалених селах і маленьких парафіях -всюди вони викликають трепет у кожному православному серці і від них все яскравіше спалахує полум'я віри в душі кожного, хто прославляє Воскреслого Господа Ісуса Христа.

Ми повторюємо їх із почуттям духовного захоплення: їх хочеться знову і знову повторювати : «Христос Воскрес!».

Він воскрес і очами віри ми бачимо священну подію Його Воскресіння. Ми віримо у нашого Воскреслого Спасителя однією і тією ж вірою, якою вірили і вірять безкінечні мільйони Християн, які жили до нас, живуть з нами і житимуть після нас. І все це є внечасова велика сім’я Христова, його свята і непорочна Церква, яку Він стяжав Кровією Своєю Святою і прославив Воскресінням у третій день. І не марною є віра наша і не даремною є наша проповідь, адже «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!», і ніхто нам не заборонить повторювати ці слова: «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!».

Ваше Блаженство, Ви як Предстоятель нашої святої Церкви є першим Благовісником, який щороку сповіщає нам про подію, яка змінила світ, а саме: про Світле воскресіння Христове! Із Ваших вуст, як із вуст ангела Церкви ми чуємо перше «Христос Воскрес!». Вашу паству не можуть вмістити ніякі стіни, як не може вмістити жоден розум величі і суті події, яка відбулася одного разу за стінами Святого Граду і зробила святим градом всю нашу планету, зробила її єдиним Христовим Вертоградом. Уже який рік поспіль Ви звершуєте богослужіння просто неба заради співучасті в торжестві всіх, хто приходить до Святої Лаври, Ви просите у Бога доброї погоди і Він чує Вашу молитву, адже не для себе просите, а для малих ось цих, для нас, щоб ми всі разом сукупно славили воскреслого Христа, і неодмінно вірували його словам про те, що де двоє або троє, там і Він посеред нас, а з Вашим Блаженством перед Христом і з Христом тисячі і тисячі.

Цьогорічну радість усугубляє прибуття до України чудотворної Віфлеємської ікони Пресвятої Богородиці, яке відбулося за Вашим проханням та за добрим і щедрим благословенням Блаженнійшого Феофіла, Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини. Божа Матір прийшла в приділи Вашої Святої Церкви, щоб благословити наш народ, зібраний Вашими апостольськими трудами во єдину Церкву її Сина і нашого Господа. Вона прийшла, щоб благословити місце побудови Величного кафедрального собору, посвяченого Воскресінню її Предвічного Сина. Її добра Материнська посмішка, яку ми бачимо на чудесному образі є свідченням Її благовоління до Вас, до Вашої пастви, до кожного з нас. Віримо що за Ваших молитов, за молитов тих святих мучеників, чиї мощі було Вами вчора покладено в основу Собору, який починає будуватися, за сердечних зусиль та пожертв добрих людей, дім Божий постане найближчим часом, і всі ми разом в ньому славитимемо Воскреслого Христа Життедавця, вітаючи один одного життєстверджуючим «Христос Воскрес!».

У сьогоднішній день дозвольте, Ваше Блаженство, вітати Вас словами вітання переданого Вам Блаженнішим Єрусалимським Патріархом Феофілом:

«У ці світозарні дні Воскресіння, ми хочемо завірити Вас, що підносимо за Вас свої гарячі молитви, за Ваше особисте здоров'я, за добрий стан Вашого словесного стада, за мир братської Української Православної Церкви, за мир, єдність, однодумність, благоденствіє та безпечне життя українського народу, а також за те, щоб Господь дав сили, зміцнив і просвітив правителів Вашої країни молитвами Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії і покровительством її святої ікони Віфлеємської , яка в період Світлої Седмиці перебуває в межах Вашої богоспасаємої Церкви».

Від нас же, від Вашої пастви, в рамках чиїх сердець не вміщається пасхальна радість про Воскреслого Спасителя, а виливається через край наших душ, прийміть побажання дати нам можливість ще багато років вітати Вас побідоносним і радісним окликом «Христос Воскрес!», і чути із Ваших уст лагідне батьківське сповнене життєстверджуючої сили «Воістину Воскрес Христос!».

Читайте також:


КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви привітав духовенство і мирян зі світлим Христовим Воскресінням >>>
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com