УКР РУС ENG 
   

ЛУЦЬК. Музей Волинської ікони отримав факсимільне видання Пересопницького Євангелія21 квітня,  після  Божественної літургії  у храмі Всіх Святих землі Волинської, що у Луцьку, у Музеї Волинської ікони відбулася урочиста церемонія передачі Музею Волинської ікони факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

Урочистості відбулися за участю Предстоятеля Украінської  Православної Церкви  Блаженнішого Митрополита Володимира духовенства єпархії,  а також  представників обласної та міської влади, зокрема заступника міського голови Анатолія Пархом’юка.

У свою чергу директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк вручив Митрополиту Володимиру на згадку образ  Холмської ікони Пресвятої Богородиці.

Відтак, з передачею факсимільного видання Пересопницького Євангелія до Музею Волинської ікони, бажаючі зможуть краще ознайомитися з культурним і духовним спадком України, а саме Євангеліє - стане окрасою музейної колекції.

Пересопницьке Євангеліє – визначна рукописна та мистецька пам’ятка середини XVI століття, перший з відомих нам перекладів священного тексту книжною староукраїнстькою мовою. У 2007 році  з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Київська Митрополія разом з НАН України започаткувала масштабний видавничий проект з його відтворення.

Нагадаємо, що презентації факсимільного видання Пересопницького Євангелія вже відбулись у багатьох країнах світу,  зокрема, у США, Канаді, Великобританії, Польші,  Ізраїлі та ряді міст України, таких як Київ, Донецьк, Львів, Ніжин та ін.


Детальніше про факсимільне видання Пересопницького Євангелія можна дізнатися ТУТ
 
Фотоматеріали прес-служби Волинської єпархіїКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com