УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони підготувала концепцію військового капеланства у Збройних Силах України (ОНОВЛЕНО)3 червня у київському Будинку офіцерів відбулося засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Одним із головних питань порядку денного було розгляд доопрацьованої редакції проекту Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України.

Концепція спрямована на реалізацію положення статті 35 Конституції України про гарантування кожному права на свободу світогляду та віросповідання, а також частини 3 статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка покладає на командування військових частин обов’язок «надавати можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів».

Документ визначає душпастирську опіку військовослужбовців як вид пастирського служіння Церков чи релігійних об’єднань, що «спрямоване на духовну опіку та задоволення релігійних потреб військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які, з огляду на характер виконуваної ними військової служби, в той чи інший спосіб зазнають обмежень у вільному сповідуванні своєї релігії та потребують духовної опіки».

За результатами обговорення Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони внесла низку редакційних поправок та затвердила за основу проект Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України. Тепер документ буде проходити погодження безпосередньо у відповідних управліннях Міністерства оборони та на рівні керівництва Церков і релігійних об’єднань, які здійснюють душпастирське служіння у війську.

Засідання Ради відбулось під головуванням голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями України архієпископа Львівського і Галицького Августина та за участі секретаря Ради, референта Відділу УГКЦ у справах душпастирства у силових структурах України отця Любомира Яворського.

Окрім представників конфесій у зустрічі взяли участь директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Ілля Тищенко та співробітники сектору роботи з релігійними організаціями, а також виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Наступне засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони заплановане на серпень цього року.

www.irs.in.ua
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com