УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Голова Синодального відділу УПЦ «Місія Церква і медицина» протоієрей Геннадій Батенко привітав медичних працівників із професійним святомЗвернення голови Синодального відділу УПЦ протоієрея Геннадія Батенка до медичних працівників із нагоди професійного свята

20.06.2010 р.
 
Шановні лікарі!

День медичного працівника ― це нагода для мене, перш за все, привітати своїх колег із професійним святом (отець Геннадій ― хірург-комбустіолог,прим. ред.), а, по-друге, можливість нагадати всім, хто має безпосереднє відношення до медицини, що лікар ― це одна з форм служіння, саме служіння на благо ближнього. Це не просто робота, або як зараз часто говорять „побутова сфера надання медичних послуг”. Так некоректно говорити про надання послуг. Лікарі ― служителі, які служать людині, їхнє покликання ― це дар від Бога.

Тому вітаючи своїх колег, хочу побажати їм милосердя, творчого натхнення та Божої любові, яка б переповнювала їхні серця. Нехай Господь допомагає їм у нелегкому служінні на благо людства! Нехай кожен лікар, втілюючи в собі еталон духовно-моральних якостей, лікує всіх стражденних і хворих людей не лише за допомогою медикаментозних засобів чи хірургічного інструментарію, але, надаючи повноцінну допомогу, зцілює їх словом Божим, піклуючись не лише про тіло, а й про душу болящого.

Нам слід повернутися до прадавніх традицій, коли священнослужіння та служіння лікаря на благо ближнього не відокремлювалися одне від одного, але поєднувалися для спасіння людини. Сьогодні в медицині, на жаль, існують радянські стереотипи, коли служіння священика сприймається відокремлено від «роботи» лікаря. Особливо це помітно у людей старшого покоління.

Створення Синодального відділу УПЦ «Церква й медицина» засвідчує дієве налагодження взаємовідносин і співробітництва між Церквою і медициною. Це говорить про те, що Церква, як любляча Мати, піклується про своїх чад скрізь. І в медичній сфері зокрема.

Церква відкрита для співробітництва і допомоги лікарям. Нас турбують соціальні проблеми, які сьогодні виникають у суспільстві, й у медичній сфері зокрема. Ми щиро готові вирішувати їх спільними зусиллями.

Ще одним важливим етапом у роботі з пацієнтами київських лікарень має стати залучення самих парафіян для надання соціальної допомоги, в першу чергу, дітям і їхнім батькам.

Адже храм ― це центр, носій і виконавець соціального служіння Церкви у співпраці з медичними закладами. Власне відповідна постанова, видана Міністерством охорони здоров'я України 2003 року засвідчує таку взаємодію з Українською Православною Церквою.
 
Благословення Боже нехай перебуває на вас,
 
Голова Синодального відділу УПЦ
«Місія Церква і медицина»
протоієрей Геннадій Батенко

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com