УКР РУС ENG 
   

Духи злоби та боротьба з нимиВ існуванні злих духів ми переконуємося із книг Святого Письма Старого та Нового Завіту, із свідчень святих отців та життєписів угодників Божих. В книзі Буття одповідається, як диявол, з'явившись в образі змія, спокусив нашу праматір Єву, яка порушила заповідь Божу і намовила до того ж праотця Адама. Тому-то диявол і називається людиновбивцею споконвіку — з самого початку .

В книзі Іова повіствується, що диявол, з попущення Божого, поразив Іова багатьма хворобами, але не добився з його уст хули на Бога.

Самого Спасителя під час сорокаденного перебування в пустелі не раз було спокушувано сатаною, який хотів розпалити в Ньому нетерплячість, владолюбство, марнославство.

Бісів виганяв і Сам Христос Спаситель і Його апостоли.

Із Божественного Одкровення ми знаємо, що диявол — істота реальна, ірраціональна, має розум і волю. Як віра в Бога, в існування ангелів добрих, так і віра в існування злих духів є всезагальною в роді людському. Біси — це духи, вигнані з неба. Власна воля загубила їх, зла воля керує ними в їхніх злочинах.

Не кажучи вже про невіруючих людей, нам віруючим, дуже не хотілося б вірити в існування диявола. Завжди краще віриться в добро: Бог і ангели - істоти добрі й прекрасні, тому вірити в існування їх приємно й втішливо; а диявол і біси - істоти злі та шкідливі, тому вірити в їх існування - дуже неприємно, і нам хотілося б, щоб їх не було.

Ми мали б якесь право не вірити в існування злих духів, в минулому добрих, які згодом відпали від Бога і тепер навічно утвердилися у злі, якби навколо себе бачили одне добро і добрих людей, але ми бачимо і зло, і злих людей. Тому ми не можемо не вірити в істоту, яка повністю й безповоротно лежить у злі. Адже і серед людей зустрічаються такі вперті особи, котрих ніяка кара, навіть загроза смерті не в змозі примусити їх позбавитися від злих навичок і злочинних дій.

Злі духи по-різному шкодять людям і гублять необережних з попущення Божого. Тільки тепер, в часи нової благодаті, біси діють обережніше, ніж в той час, коли сила і влада їх над людьми не була ще знищена Христом і їм було значно просторіше у світі.

Біс завжди сильний нашою слабкістю. Тому слово Боже говорить: "Не давайте місця дияволові". Зло, гнів, пиятика, лихослів'я, ненависть, скупість, сріблолюбство, нечистота, блуд, лукавство, неправда й інші вади людські можна впевнено назвати біснуванням, а носіїв цих пороків - одержимими або біснуватими. Звідки може в людині взятися стільки таких вад? Очевидно, від диявола, котрий є початком усякого зла. "Хто чинить гріх, той від диявола, бо спочатку диявол согрішив".

Господь наш Ісус Христос прийшов у світ, щоб зруйнувати справи диявола і перемогти його з усім його воїнством: "Для цього-то і явився Син Божий, щоб зруйнувати діла диявола".

З пришестям Христа нам не страшний диявол. Біснуваті, побачивши Христа, кричали: "що Тобі до нас, Ісусе, Сину Божий? прийшов Ти сюди передчасно мучити нас". Отже, Ісус Христос - це мука для злих духів. Вони добре знають, що після Страшного Суду будуть навіки кинуті в пекло. їм хотілося б принаймні, хоч до суду мати повну волю у світі й панувати над людьми. Про те, що вони не мають такої влади, що вони завжди знаходяться у повній покорі у Бога, Господь показав на прикладі вигнання їх з біснуватих людей. Коли злі духи побачили, що Христос хоче вигнати їх з чоловіка, почали просити у Нього дозволу увійти в стадо свиней, що паслося. Виходить, що навіть такій тварині, як свиня, злі духи не можуть пошкодити без попускання Божого.

Якщо Христос страшний для бісів, якщо вони тремтять перед Богом - то значить вони не можуть бути там, де знаходиться Бог, вони втікають звідти. Якщо в нашій душі буде Бог, то злі духи також будуть втікати від нас, як від вогню.

Краща зброя для боротьби з дияволом - молитва і піст. Цей рід, сказав Господь про бісів, виганяється не інакше, як молитвою і постом.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com