УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звернувся з листом до Президента України з питання прийняття Верховною Радою проекту Податкового кодексуУ понеділок, 13 вересня, Блаженніший Митрополит Володимир звернувся з листом до Президента України Віктора Федоровича Януковича з питання прийняття Верховною Радою України проекту Податкового кодексу.

Як повідомив секретар Блаженнішого Митрополита Володимира єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, на ім’я Предстоятеля Української Православної Церкви щодня надходять тисячі звернень громадян України, занепокоєних проектом Податкового кодексу, що перебуває на розгляді у Верховній Раді. Офіційну церковну позицію щодо цього питання викладено в листі на ім’я глави держави.

У документі зокрема зазначається, що «питання про механізм обліку фізичних осіб – платників податків викликає в церковному середовищі дискусії, які загрожують громадському спокою», тож Предстоятель УПЦ вважає за необхідне ще раз висловити позицію Церкви з цього приводу.

«Православна Церква вважає, що прийняття або відмова від ідентифікаційного номеру фізичної особи – платника податків є справою особистого вибору людини. Прийняття такого номеру або ж відмова від нього не можуть розглядатися як відступництво від віри або гріховне діяння», — йдеться в листі. У той самий час священноначалля УПЦ завжди наполягало на тому, що «не слід примушувати приймати ідентифікаційнийні номери тих, хто свідомо не хоче цього робити».

Сьогодні, коли триває дискусія з приводу проекту Податкового кодексу України, Блаженіший Митрополит Володимир вважає своїм пастирським обов’язком звернутися до глави держави, проханням передбачити в Податковому кодексі України можливість для фізичних осіб здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера та затвердити для тих осіб, які з релігійних або інших переконань не бажають приймати ідентифікаційні номери, альтернативну форму обліку платників податків. А також зобов’язати Державну податкову адміністрацію України в особі її місцевих податкових інспекцій вносити на підставі заяв громадян відмітки в паспорт щодо можливості здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру та анулювати ідентифікаційні номери громадян, які відмовились від них.

Нижче подаємо текст листа без скорочень.

«Шановний Вікторе Федоровичу!

«Упродовж останніх місяців вірні Української Православної Церкви висловлюють занепокоєння у зв’язку з обговоренням Верховною Радою України проекту Податкового кодексу України, внесеного на її розгляд суб’єктами законодавчої ініціативи – народними депутатами України Катеринчуком М.Д., Кармазіним Ю.А., Ляпіною К.М., Королевською Н.Ю., Матвієнком А.С., Тарасюком Б.І., Мартиненком М.В., Стретовичем В.М.

Оскільки питання про механізм обліку фізичних осіб – платників податків викликає в церковному середовищі дискусії, які загрожують громадському спокою, вважаю за необхідне ще раз висловити позицію Церкви з цього приводу.

Православна Церква вважає, що прийняття або відмова від ідентифікаційного номеру фізичної особи – платника податків є справою особистого вибору людини. Прийняття такого номеру або ж відмова від нього не можуть розглядатися як відступництво від віри або гріховне діяння.

З іншого боку, ми завжди наполягали на тому, що не слід примушувати приймати ідентифікаційнийні номери тих, хто свідомо не хоче цього робити (Послання Священного Синоду Української Православної Церкви від 29.12.2003).

Тому сьогодні, коли триває дискусія з приводу проекту Податкового кодексу України, вважаю своїм пастирським обов’язком звернутися до Вас, шановний пане Президенте, з наступним проханням:

  1. Враховуючи позицію Української Православної Церкви, зафіксовану в її офіційних документах (рішення Священного Синоду від 19.05.1998 та від 29.12.2003), передбачити в Податковому кодексі України можливість для фізичних осіб здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера та затвердити для тих осіб, які з релігійних або інших переконань не бажають приймати ідентифікаційні номери, альтернативну форму обліку платників податків.
  2. Зобов’язати Державну податкову адміністрацію України в особі її місцевих податкових інспекцій вносити на підставі заяв громадян відмітки в паспорт щодо можливості здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру, а також анулювати ідентифікаційні номери громадян, які відмовились від них.

Прикликаємо на Ваші труди Боже благословення».
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com