УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Секретар Білоцерківської єпархії висвячений у єпископа Рокитнянського (+ БІОГРАФІЯ та СЛОВО ПРИ НАРЕЧЕННІ)25 грудня, у день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври у співслужінні митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона, архієпископів: Білоцерківського і Богуславського Митрофана, Львівського і Галицького Августина, Сарненського і Поліського Анатолія, Вишгородського Павла, Бориспільського Антонія,  Переяслав-Хмельницького Олександра,  єпископів: Уманського і Звенигородського Пантелеімона,  Шепетівського і Славутського Володимира, Ніжинського і Прилуцького Іринея, Макарівського Іларія, Новокаховського і Генічеського Іоасафа та Васильківського Пантелеімона.

За  богослужінням була звершена єпископська хіротонія секретаря Білоцерківської єпархії архімандрита Никодима (Барановського). Згідно зрішення Священного Синоду Української Православної Церкви, який відбувся під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України 23 грудня 2010 року, новорукопокладений архієрей носитиме титул Рокитнянський (журнал №45).

Перед початком Літургії відбувся чин сповідання віри, під час якого нареченний во єпископа архімандрит Никодим  (Барановський) посеред храму виголосив три Символи віри: Нікео-Цареградський, Александрійській та Афанасієвський.

Після відпрви Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до новохіротонісанного єпископа зі словом настанови та  вручив йому архієрейський жезл, після чого, традиційно, Владика Никодим благословив вірян першим архієрейським благословенням.

Напередодні ввечері, у залі засіданнь Священного Синоду УПЦ, що при предстоятельській резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, відбулося наречення архімандрита Никодима (Барановського) у єпископа Рокитнянського.

Єпископ Никодим (Барановський) народився на Житомирщині, у робітничій родині. Духовну освіту отримав у Київських духовних школах. Наприкінці навчання, у 2000  році, прийняв чернечий постриг з ім'ям Никодим (на честь святого праведного Никодима). Того ж року був рукоположений у священника. З 1997 року і понині викладає Літургічне богослів’я у  Київській духовній академії і семінарії. У 2007 році  майбутнього архіпастиря  призначено секретарем  Білоцерківської єпархії УПЦ.

Читайте також:

Слово архімандрита Никодима (Барановського) при нареченні його у єпископа Рокитнянського >>>

Біографія вікарія Білоцерківської єпархії єпископа Рокитнянського Никодима >>>
 

ФОТОЛІТОПИС

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com