УКР РУС ENG 
   

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель Української Православної Церкви перебуває у Свято-Успенському Зимненському монастиріТрадиційно, у період різдвяних святок, Блаженніший Митрополит Володимир звершує архіпастирський візит до Західних єпархій нашої Церкви, де, відвідуючи визначні святині, спілкується з духовенством, чернецтвом та боголюбивою паствою.

Цими днями Первосвятитель у супроводі архієпископів Вишгородського Павла та Переяслав-Хмельницького Олександра (секретар Предстоятеля УПЦ) перебуває у Зимненському Свято-Успенському Святогірському ставропігійному монастирі.

Відзначимо, що 14 січня, у день Обрізання Господнього Архіпастир звершить Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі Володимир-Волинська, а 16 січня – у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

ДО РЕЧІ. Велич Зимненської обителі полягає в її духовному впливі. Храми монастиря - це обереги православної віри, свідки істини Христової, де невпинно лине щира і гаряча молитва до Господа.

У 1001 році, за повелінням князя Володимира, були споруджені перші дерев'яні храми на Святій горі в селі Зимне, і вже у 1006 році на освячення чоловічого монастиря подарував сімейну чудотворну ікону Божої Матері.

ХVIII століття стало періодом великих випробувань для монастиря і ченців. Наприклад, у 1724 році з Успенської церкви були знесені бані, а все майно пограбовано.

6 вересня 1990 року єпископ Луцький і Волинський Варфоломій освятив погост і стіни Зимненського монастиря.

24 вересня 1995 року, під час святкування 500-річчя Свято-Успенського храму, у відроджену обитель хресним ходом повернулли чудотворну Зимненську ікону Божої Матері.

3 травня 1996 року Священний Синод УПЦ надав монастирю статус ставропігії.
 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com