УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. Блаженніший Митрополит Володимир молитовно вшанував пам’ять святителя Феодосія Чернігівського18  лютого Православна Церква вшановує пам’ять святителя Феодосія Чернігівського (+1696).

Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир із Архіпастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію, де у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів очолив Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили: архієпископи Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), єпископи: Брянський і Севський Феофілакт, Ніжинський і Прилуцький Іриней, а також духовенство єпархії.

Раку з нетлінними мощами подвижника, який вважається небесним покровителем стародавнього міста,  було встановлено посередині храму, щоб кожен віруючий міг звернутися до святителя зі словами гарячих молитов, проханням про допомогу, про зцілення від недуг тілесних чи духовних, або подякувати за заступництво.

За Літургією Митрополит Володимир висвятив у священника насельника Десятинного Різдва Богородиці чоловічого монастиря міста Києва ієродиякона Олександра Пелиха.

Наприкінці богослужіння  Архіпастир молитовно вклонився чесним мощам Чернігівських святих -  Феодосія,  Філарета та Лаврентія.

Наостанок Первосвятитель привітав вірян із днем пам’яті святителя Феодосія та побажав, щоб за його молитвами Господь послав усім здоров’я та спасіння.

ДО РЕЧІ. Святий Феодосій Чернігівський - виходець із дворянського роду, вихованець братського Київського монастиря, був одним з найосвіченіших людей ХVII століття. Він був учнем Єпіфанія Славінецького, Інокентія Гізеля та ін. Святитель виступав за возз'єднання Руської та Київської Митрополій і брав участь у посольстві, що увінчалося підписанням відповідних грамот (1685 р). До лику святих причислений у 1896 році.

Фоторепортаж
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com