УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир прийняв делегацію Англіканської Церкви12 квітня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі прийняв делегацію Англіканської Церкви, на чолі єпископом Уейкфілда Стівеном Платтеном.

Єпископа супроводжували особистий капелан  Архієпископа Кентерберійського отець Джонатан Гудуол  та член Англікансько-Православної Інтернаціональної Комісії отець Хью Уайбру. Також  делегацію супроводжував глава Євангельської баптистської церкви Грузії архієпископ Малхаз Сонгулашвілі.

На заході також були присутні: виконуючий обов’язки голови Відділу Зовнішніх Церковних Зв’язків архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр,  секретар Відділу протоієрей Миколай Данилевич та його співробітники Андрій Кобилецький і Денис Лозінський.

На початку зустрічі Митрополит Володимир відзначив, що діалог між Православною та Англіканською Церквами, який розпочав Святіший Патріарх Сергій (Старогородський), продовжується і розвивається  вже протягом  багатьох десятиліть.

Голова делегації зауважив, що зустрічається із Блаженнішим Митрополитом Володимиром не вперше. Зокрема, він пригадав  першу зустріч, яка  відбулася 20 років тому у Москві та слова тоді ще митрополита Ростовського Володимира, який сказав, що «близькість Православної та Англіканської Церков проявляється у близькості їх віри та літургії».
 
У ході зустрічі також були обговорені актуальні питання церковного  життя в Україні та місії Церкви у сучасному суспільстві. Говорячи про сучасну ситуацію в Україні, Предстоятель Української Православної Церкви  наголосив: «Нинішнє положення Церкви є тривожним, оскільки православний народ розділений і взагалі розділені християни. Прикро, що у той час, коли ми можемо вільно молитися є така перешкода як розкол. Проте сподіваємося, що в недалекому майбутньому його буде подолано».

Окрім цього сторони обговорили питання церковно-державних відносин у двох країнах – Україні та Англії.

Звертаючись до членів делегації,  архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр висловив слова вдячності Архієпископу Кентерберійському за сприяння в презентації Пересопницького Євангелія у  Великобританії, яка відбулася у 2008 році.
 
На завершення гості з Англії подякували Предстоятелю Української Православної Церкви за теплий прийом, після чого сторони обмінялися пам’ятними подарунками.
 

 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com