УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив Вечірню з чином виносу Плащаниці22 квітня, у Велику П’ятницю, Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України звершив Велику Вечірню з чином виносу Плащаниці та Мале Повечір’я в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили єпископ Васильківський Пантелеімон, а також духовенство обителі у священному сані.

Під час богослужіння було перенесено Плащаницю, яка до цього знаходилась на престолі, із алтаря на середину храму для поклоніння вірян, після чого Архіпастир звернувся до богомольців зі словами настанови.

«Стоячи сьогодні біля гробу Владики і Безсмертного Царя, дотикаючись до Його святої плащаниці, проймімось, брати і сестри, глибокою сердечною любов'ю до Нього, як Христа й Бога, і, вслухаючись в настанови святого Письма, будемо всім люблячим серцем страждати разом з Ним в ці страсні дні, щоб і воскреснути з Ним», - сказав, зокрема,  Блаженніший Владика.

Далі  був прочитаний канон, присвячений розп'яттю і смерті Спасителя, за чим Митрпоолит Володимир, духовенство та віруючі молитовно вклонились і приклались до святої Плащаниці,  ніби до Тіла Самого Христа після розп'яття.

У Страстну П’ятницю православні віруючі згадують страждання і Хрестну смерть Спасителя Іісуса Христа. Саме в цей день Страсної седмиці піст стає особливо суворим.
 


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com